Ramazanda Salona Devam Etmeyi Düşünüyor Musunuz?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve bodytaha tarafından 16 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Ramazanda Salona Devam Etmeyi Düşünüyor Musunuz?

Anketin kapanma tarihi 16 Temmuz 2010.
  1. Evet

69,1%
  2. Hayır

30,9%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Bunu yapabileceğini sanmıyorum iftardan sonra insanın üzerine çok fazla ağırlık çöker.Veya ben deli gibi yediğim için öyle geliyor ama mide 1 gün çalışmamış yemek gelince bütün enerjisini oraya kanalize ediyor.Kas inşa etmen zor gibi görünüyor ama mevcut kasını koruyabilirsin.Ama dediğim gibi teorikte olan bir durum ben şahsen gerçekleştiremem böyle birşeyi.

demircan256 bunu beğendi.
  2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Tamam haklısın bu genel olarak böyledir kanaatimce..;yani iftardan sonra bir üşüme ve vücutta bir ağırlaşma olur ben ve çevremde gördüğüm çoğunlukta bu şekilde..benim iftardan sonra giderim dememdeki amaç..e oruç oruç spora gidemiyeceğime göre en mantıklısı o geldi bana..her sporum iki iki buçuk saat sürüyor..futbolcuykende anca 90 dk yı oruçlu şekilde zor bela bitiryordum (kaleci olduğum halde)..yani kısacası oruçlu iken spora akşam devam edicem diyorum spor için oruç tutmamamzlık yapamam am agündüz değilde iftardan sonra yapıcam..peki kötü çocuq sen ne önerirsin.

3. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0

İlk günler oruç tut 3-4 gün kadar.Vücudun alışmış olacak bu zamanda iftara yakın açlık hissetmemeye başlayacaksın.Sonra iftar geç olacağı için salona akşam üstü git,hafif çalış,kası koruma amaçlı,salondan çıktığın zaman tam iftara az kalmış olsun eve git duşunu al iftarını aç.Böylelikle o çok aç olunan dönemide salonda vakit geçirerek harcamış olacaksın.Ve tok karna zorlanmamış olacaksın.

4. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    boks ve body yaptıgım için oruç tutmamın ölümle sonuçlanıcagını düşünüyorum bir boks antrenmanı sonrası 1.5 2 kiloya yakın kilo veriyorum bunun yanında birde agırlık eklenince nefes alamam heralde.

5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

Anaa harbimi ya her idman sonu 1.5-2 kilo çok fazla değilmii..diet v.s dahilindemi veriliyor bu kilolar ayrıca nasıl bir idman şekli bu valla jhelal olsun.

6. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    çok evet en fazla kalori harcanan sporların en başında boks geliyor antrenmanlarımız bazen nerdeyse 2 saate yakın sürüyor genelde 15 20 dk ka koşu sonra 10 15 dakka ayna karşısında boks yapıyoruz sonra çok az aralar vererek durmadan kum torbasına vuruluyor veya rakiple dövüşüyoruz antrenman sonunda da 5 dakika koşuyoruz ve 50den fazla şınav ve mekik çekiyoruz bazı günlerde antreman sonunda ip atlıyor barfix çekiyoruz zaten havalar sıcak ilk 15 dakikadan sonra terlemeye başlıyor insan antreman sonunda sırılsıklam olup cıkıyorum 68 kg yim 66 kg düştügüm oluyor. sonra eve gidiyorum obur gibi yemek yiyorum yemesem bayılıcak gibi oluyorum. haftada 3 gün boks 3 gün body yapıyorum bazen body 2 ye iniyor.

7. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Boks sırasında verilen kilo gerçek kilo değildir.Yani entreman öncesi sonrası 2 kg fark ediyorsa bu gerçek kilo verimi değildir.Terleme vs ile su farkından oluşuyor.Şimdi tartılın sokağa çıkıp sadece 6 saat yürüyün,gelin 2 kg eksik gelirsiniz.Teknik olarak 2 kg verme olasılığı yok bir insanın günde.

8. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    benmcede olmaması lazım eğer olursa insan 1 ay idman sonunda atlet Elvan gibi olur :)...ama yinede bokx idmanı iyiymiş aynı benim vc idmanıma benzii kum torbası hariç;) Allah kolaylık versn

9. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    atlet eelvan:D ABİ yemek yiyoruz kaybettigimiz sıvıyı geri kazanınca kilomuz tekrardan yukarı cıkıyor. kilo verimi degil su kaybı daha kötü cocugun dedigi gibi.

10. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Bende kicbox + body yapıyorum.
    O verdiğin ter yoluyla sıvı, kilo değil. Çünki idmanlar cok yorucu (koşular, koşarken yaptığımız ısınma hareketleri, timing' ler, şınavlar, memikler, maçlar gölge boxu ve hareket tekrarları pek yormasada bunun gibi bir sürü şey..) bu yüzden sıvı kaybı cok oluyor birde idmanlarda su hiç tüketmezsen baya düşük gösterir. Bende hep tartılıyorum body ve box a giriş cıkıslarda. Çıkışda ölçtüğümüzde ter attığımız için ve yağda yakıyoruz tabi kilo düşük oluyor ama bidaki idmanda girişde ölçüğümüğüzde kilomuz aynı :).
    Ben ramazanda 2 sinden birine ara vercem 2 si 1 yürütülmez. Büyük olasılıkla box a ara vereceğim ölüp gitmeyelim Allah korusun :D.

Ben bide haftada 4-5 gün body e ve 3-4 günde box a giderdim bodyden cıkıp box a koşardım düşün bide beni eve sürünerek giderdim :D:D:D

Son düzenleme: 1 Temmuz 2010
  11. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    ölüp gitmiyelim :D harbiden öyle sen bide body yaparak aynı gün boksa gidiyomussun ben bikere denedim antremanın sonunda gözlerim karardı artık tansiyonummu düştü şekerim mi düştü bilmiyorum kimseyi görmez oldum dedim birdaha asla body ile boksu aynı gün yapmam.

12. manhunt

manhunt Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    53
    Mayıs ayında askerden geldim malum 5 buçuk ay ara verdim bu spora, şimdi yeniden başlıcam ama başlangıç tarihini ramazan ayından sonraya aldım, Eylül'de tekrar başlamak daha iyi olacak .

13. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ramazanda haftada 3 günden,her bölgeyi haftada 1 kez çalıştırmak üzere;tekrar sayıları 6-8 olacak şekilde programa devam edeceğim.
    Genel olarak razamanda kas kaybı olur diye bir kanı var ama ben inanmıyorum.Evet mesela bir bench presste kilo artırmak çok zor ama neden kas kaybı olsun?

Zaten öğrenciyim,yaz tatili.
    Sahurda yatarım,akşama doğu 4-5 gibi kalkarım.Aç kalacağım max 3 saat.

Geçen sene temmuzda başladım VGye,2 .ayımın içinde ramazan başlamıştı.Alışkınım yani.

Sahurda whey+lor+yumurta+bol karbonhidrat
    iftarda whey+meyve suyu(dikkat yemek yok,1 litre meyve suyu karbonhidrat ihtiyacamızı karşılar,zaten antrenmandan sonra yemek yiyeceğiz)
    Antrenman
    Daha sonra yemek

Maddi duruma göre amino asit de çok faydalı olurdu ramazanda.

14. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    ramazan kısa kolluların giyilmedigi bi zamana denk gelseydi eminim bir çok kişi body e bir ay ara verirdi :D

Sayfayı Paylaş