Ramazanda kilo alma ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve dembaba28 tarafından 2 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Sanılanın aksine ramazanda kilo alınabilir mi ? İstanbuldayım ve burada 8.10 civarları iftar vakti geliyor. Gece 4 sularında ise imsak vakti geliyor. Yağlanmak, kas kütlesi ekleyerek kilo almak vs. takmıyorum. Şu 3-4 ay içerisinde en az 75 kilo olmak istiyorum, olduğu kadarda boyumu uzatmak istiyorum ve buna ramazanda başlamak daha iyi olur gibi çünkü vakti genişletmiş oluyorum. Esas konuya gelecek olursak eğer planladığım şu: İftar öğünü+ara öğün+ ara öğün+ sahur. Fakat sorun şu ki; bu öğünlerde ne yemeliyim, ne kadar su içmeliyim, spor yapmalı mıyım(evde). . Merak ettiklerim bunlar, herkesin fikrini belirtmesini isterim, herkes faydalanmış olur. ( Konunun benzerlerini forumda araştırdım fakat istediğimi bulamadım bunu da belirtmiş olayım.) Bu arada yaş 17 boy 1.78 kilo 63

2. frontpage

frontpage Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Intermediate fasting aralıklı oruç diye bi sistem var aynı ramazan orucu gibi ancak su vs içebiliyorsun. Sanılanın aksine ramazanda sporda yapılabilir aslında yani.. Sorduğun soru için günlük ihtiyacın kalori miktarının fazlasını alırsan kilo alıyorsun temel mantık bu

3. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    aslında iftar sonrası daha iyi. ben oruçluyken spor esnasında bayılan, güçsüz kalan, over training olan o kadar çok adam gördüm ki.
    ramazan'da genelde müsabıklar bile kilo veriyor. benim gittiğim salonda kilo almak isteyenler genelde spor sonrası gainer alıyordu. ama gainer da ne bileyim... ama şöyle bir şey var: iyi bir metabolizma için öğün araları ne uzun ne de kısa olmalı.

4. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Ramazan bitti, ne kilo aldım ne kilo verdim. Sadece iftar ve sahur yaptım ara öğün eklemedim arada cici bebe gömdüm o kadar. İftarda sağlam yedim, sahurda toplamda 500 kalori bile almamışımdır öyle diyim

Sayfayı Paylaş