Ramazanda Antreman (?)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Samet Demir tarafından 12 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Samet Demir

Samet Demir Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Selamlar.
    Bir kaç blogta okuduğum üzre, ramazanda yüksek ağırlıkla girmek kas yıkımına neden olacağını okudum. Gün içinde aldığım 2.500 kaloriyi iftardan sonraya dağıttım. İftarımı 1.5 litre su ile açıp antremana gidene kadar yarım litre daha su içmiş olurum. Yani antreman öncesi 2 litre antreman içi 1.5 litre geceye kadar 1.5 litre daha toplamda 5 litre su içmeyi planlıyorum.

Antreman öncesi grenade 50 calibre, bcaa, glutamine, antreman sonrası protein tozu, bcaa, glutamine şeklinde bir program hazırladım.
    Bu program ile ramazanda değilmiş gibi yüksek ağırlıklı bir program uygulasam kaybım olur mu?

2. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Ramazanda kas yıkımını en aza indirmek en mantıklısı zaten gelişim düşünmek biraz zor mantıklı bir sistem yapmışşsın işe yarayabilir.
    Tek sorun aşırı yüklemeler olabilir bir anda çok yemek çok su içmek sağlıklı değil bence onların arasındaki zamanı iyi ayarlamak en önemlisi ramazanda.

Sayfayı Paylaş