Ramazan Telaşı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Hakan.98 tarafından 13 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Hakan.98

Hakan.98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Önümüzdeki günlerde oruç tutacağız malum tam de ben sabah koşularına başlamayı düşünüyordum aklımda bir sürü soru var. Bildiğim kadarıyla Ramazan ayını düzgün geçirirsek başarılı br şekilde yağ atabiliriz vücutta. Oruçken sabah koşabileceğim hakkında hiç bi fikir sahibi değilim dayanabilirimde. Ağırlık antrenmanını ise iftardan önce bitecek şekilde ayarlamayı düşünüyorum. Sizin fikirlerinizi göz önünden bulundurarak bir plan yapmalıyım. Ya sabah koşusunu iptal edicem kas kaybı yaşamamak için. En son ihtimal ise antrenmanı iftar sonrasına taşımak ki hiç istemediğim birşey diğeride oruç tutmamak.

2. STHIL

STHIL Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Aç Kalınan Sürede Büyüme Hormonu Artar Kardeşim Bu Yüzden Ağırlık Antrenmanını İftardan Hemen Önce Yap Üstünede Güzel Bir Proteinli İftarını Yap Derim Ben.. Koşu Konusuna Gelince Bence İftardan 1-2 Saat Sonra Küçük Bir Öğün Daha Ye(Yeteri Kaloriyi Almak İçin) 1 Saat Sonra Gece Koşunu Yap Sonra Sahurunda Yiyeceğin Besinin Yanında 100Gr Kadar Beyaz Peynir Vs. Yersen iyi Olur Kazein Proteini Geç Sindirildiği İçin Seni Açken Biraz Daha Beslemiş Olur..

3. Hakan.98

Hakan.98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumun için teşekkürler. Salondaki hocamla da bu konu üstünde konuşmuştum antrenmanın bitimi iftara denk gelsin diyordu. Ben aslında tamda bu ayda iftarı protein shake ile açıp 2 saat sonra ana yemeğimi yemek istiyordum. Bu öğünden sonra koşu ve koşunun ardından süt veya lor tüketmek vardı aklımda. Böyle bir plan nasıl olur. Bu ay benim için önemli yağ atmak için. Bir sorum daha olucak koşuyu ağırlık antrenmanından sonra yaparsam hem o günün yorgunlugu gider hemde ertesi günü boş gçirmiş olurum. Bu şekilde mi iyi bir gün ağırlık bir gün koşumu daha iyi

4. STHIL

STHIL Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bana Sorarsan Ağırlık Sonrası Koşu Derim Yağ Yakmak İçin Uğraşacaksan Ramazan Boyunca Aldığın Süt Ürünleri Yarım Yağlı Olsun En Azından, İftardan Hemen Önce Antrenmanın Bitmiş Olursa Kendi Dediğin Gibi Protein Shake İle Aç İftarını Fakat 2 Saat Bekleme Fazla Bir Süre Çünkü Yedikten Sonra Daha Sindirilmesi Var Shake Den 45 Dk 1 Saat Sonra Ye Çünkü Whey Proteini Çabuk Emildiği İçin 1 Saate Kadar Vücut Emmiş Olur.

5. Hakan.98

Hakan.98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Hem az olan yağlarımı eritmek hemde mevcüt kas kütlemi korumak istiyorum. Süt ürünlerini genelde doğal kullanıyorum. Yulafla birlikte yersem yarım bardak katıyorum. Lor yemediğim zamanlar da yatmadan önce bir bardak içiyorum. Koşu ağırlıktan hemen sonra değil demi shakeden sonra alacağım öğünden sonra planlıyorum ben. Shake konusuna gelince acemi oldugum için bir arkadaşla ortak kullanıcaz. O da aynı benim gibi aynı programla ilerliycez. Hardline 3matrix 908 gram almayı düşünüyoruz. Sizin bir öneriniz var mı whey konusunda ?

6. STHIL

STHIL Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Whey Konusunda Hardline Markalarını Pek Tavsiye Etmiyorlar Konuştuğum Abilerim;
    Koşu Dediğin Gibi Öğünden Sonrada Olur Ama Ağırlıkdan Sonrada Yapman Faydalı Olur..

7. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Aç karnına ağırlık antrenmanı yapma bayılırsın valla.. Salonun gece saat kaça kadar açık bilmiyorum ama iftarı sabah kahvaltısı gibi hafif yapıp 1.5-2 saat sonrada 2. öğünü yiyip yemeğini yedikten 1.5-2 saat sonrada antrenmana gitmen daha iyi olur.. antrenmandan geri geliştede yemeğini yedikten sonra sahur zamanında casein aldınmı tamamdır. Ha eğer geç saatlere kadar açık değilse iftarını antrenman öncesi öğününmüş gibi yap 1.5-2 saat sonra antrenmanına git.. ama her iki koşuldada amacın maksimum yağ yakımı ise kardiyoyu antrenmandan sonra yap..

8. STHIL

STHIL Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Aç Karnına Antrenmanı Tabiki Dene İlk Başta Ben Denedim Ve Hiç Bir Olumsuz Yönü Olmadı Üstümde Güç Eksikliği Vs. Ama Kendini Kötü Hissedersen İftardan Sonra Yapacak Olursan SoldiersOfGod'un Dediği Beslenede Bilirsin.

9. aktassa

aktassa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Aslında aradığım konu bu.
    Hazır ramazan ayı geldi, bogazimizi tutarken en verimli nasıl yağdan kurtuluruz merak ediyorum. 184 boy ve 116 kiloyum. Metabolizmamin çok hızlı olduğunu düşünüyorum. 5 dk yurusem hemen ter içerisinde kalıyorum. Birkaç hareketle terlemeye başlıyorum. İftardan ne kadar önce ve hangi hareketlerle başlangıç antrenmanı onerirsiniz?
    Kardioyu iftar sonrası yapılmasını onermissiniz genel olarak. Hangi hareketlerle ne kadar peki?
    Teşekkürler

10. STHIL

STHIL Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    aktassa Terlemen Metabolizmayla İlgili Değil Kilonla İlgili Terleme Yağ Yaktırmaz Vücttaki Suyu Atarsın Hızlı Olsaydı 116 Kg Olmazdın Zaten.. Ha Bu Demek Değilki Boşa Terliyorum, Terlemek İyidir.. Senin Yapman Gerekenler Haftada 4 Gün Tüm Vücut Ağırlık Antrenmanı Ayrıyeten 3-4 Gün Yürüyüş Koşu Beslenme Konusunda Yağdan Ekmekten Tuzdan Şekerden Uzak Durmalısın Çayı Şekersiz İç Hatta Siyah Çay Yerine Yeşil Çay Tüket Vs.

aktassa bunu beğendi.
  11. Hakan.98

Hakan.98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Hoca dayanamazsın dediği için iftardan sonra yapıyorum antremanı protein konusunda ise paranı biriktir bcaa ile ramazan sonrası başlamamı söyledi. Böyle devam edicem artık

12. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bukadar uzun surevsc kalacakken kosu ile kendini yipratma, digru beslenirsen zaten kilo vereceksin, sureler cok uzun oldugundan iftar oncesi antrenman i kaldiramayabilirsin, imkanin varsa iftardan 2 saat en az sonra yap
    yatarkende casrin icerigi bol peynir yemeyi unutma

zeo64 bunu beğendi.
  13. STHIL

STHIL Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Boksbody'nin Dediği Gibi Koşuyla Uğraşma Zaten Bazı Araştırmalar Kardiyo mu? Ağırlık Çalışmasımı? Sorusuna Şöyle Cevap Vermekte;
    Kardiyo Çalışıldığında Anlık Kalori Yakımı Meydana Gelir Sadece Koşu Bandı Veya Hangi Alet İle Yapıyorsanız Onun Üstünde Olduğunuz Sürece Kalori Yakabilirsiniz Fakat Ağırlık Çalışmasından Sonra İdmanın Şiddetine Göre Günün Geri Kalan Kısmıda Dahi Kalori Yakmaya Devam Edersiniz.. Diye Yazıyorlar. Ama İstersen Ağırlık Antrenmanından Farklı Günler Haftada 1-2 Defa 20-30 Dk Lık Bir Kardiyo Yapabilirsin

14. Hakan.98

Hakan.98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Şuanki programım zaten öyle. Antrenman dışında Isınma amaçlı 10 dakika kadar koşuyorum ve ardından seri şekilde yer hareketlerini uyguluyorum. Bu yaağtıgım hareketler karın kaslarının etkiliyo zaten sertleşme oluyo karında benim istediğim de bu zaten ordaki yumuşaklıgın gitmesi

15. STHIL

STHIL Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    10 Dk Isınma Fazla Kardeşim 5 Dk Koşu Yap 5 Dk Da Esnetme-Germe Hareketleri Yap Esnetme-Germenin Kas Gelişiminde Faydası Var Deniliyor.

16. Hakan.98

Hakan.98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    5 dakika koşu 2 dakika flanda sogumaya gidiyo. Benim bi sorum daha olucak kilo vermeden dolayı arka kolda çatlak ve gevşeklik var. Bu bölgeyi sıkılaştırmak için ne yapabilirim sıkılaşınca çatlaklar pek gözükmez gibi geliyo

Son düzenleme: 25 Haziran 2015
  17. STHIL

STHIL Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arka Kol Hakkında Bilgim Yok Tek Bildiğim Triceps İdmanı Yapman :)

18. Hakan.98

Hakan.98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18

Sayfayı Paylaş