Ramazan için hangi supplement?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve carbondioxide45 tarafından 17 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. carbondioxide45

carbondioxide45 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba. Ramazan ayında supplement almak için bir miktar bütçe ayırdım fakat hangi supplementi almam gerektiği konusunda kararsızım. İftarda karbonhidrat alıp 1 saat sonra antrenman yapacağım. Antrenman sonrası protein ağırlıklı yiyeceğim. Günlük protein ihtiyacımı sahura kadar karşılayabilirim diye düşünüyorum fakat saatlerce aç kalmak sorun yaratacak. Ne yapmamı önerirsiniz? Kalori açığını kapatmak için gainer mı alayım yoksa gün içinde protein sentezini sürdürmek için casein mi? Kararsız kaldım, yorumlarınızı bekliyorum.

2. burak717

burak717 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Antreman sonrası whey, sahurdada casein almak en mantıklısı bana göre

3. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    bence ramazanda yüklenme dinlendir hafif gir beslenmeyi de hafiflet karaciğer de dinlensin katabolik olmayacak akdar ye ve çalış. kazanç peşinde olma.

4. carbondioxide45

carbondioxide45 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Yorumunuz için teşekkürler. İkisini de alma şansım yok, sadece bir supplement alacak kadar bütçem var. Hangisini seçmeliyim?

Hocam 1 hafta önce ateşli bir hastalık geçirdim 3-4 gün neredeyse hiç yemek yiyemedim çok kötüydüm. 1 hafta antrenman da yapmadım. Bu süreçte 73 kilodan 69 kiloya düştüm yani 4 kilo kaybım oldu. Ramazanda bunu toparlamak istiyorum çünkü hem çok zayıfladım hem güç ve kas kaybım oldu. Ektomorf olduğum için bir gün yemesem kilo veriyorum, kilo almak için de dünyaları yemem gerekiyor. Ramazanda en azından biraz hacim eklemek istiyorum eski kiloma dönsem yeter. Onun dışında çok kas kazanayım falan diye bir düşüncem yok.

5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Sahurda casein
    Iftarda bcaa
    Kisa ve net

6. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    ateşli hastalık ve tedavisi zaten karaciğeri yormuştur nediim gönlüne göre olsun inşallah

Sayfayı Paylaş