Ramazan ayı icin hazırladığım program

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve energy_man tarafından 27 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. energy_man

energy_man Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Saat:19:00:İftar yemek yeme
    Saat:20:00:Antreman
    Saat:21:30:Yemek yeme
    Saat:23:00:Yemek yeme
    Saat:04:00:Kahvaltı yapma

Antreman programları:
    Pzt:Göğüs-Pazu-Önkol
    1-Beanch press:3*12+8veya6+10
    2-Dumbell fly:3*12+10veya8+12
    3-Incline beanch press:3*10
    4-Barbell curl:3*12+8+10
    5-Barbell preacher curl:3*10+8+10
    6-7nin 7lisi 7*7
    7-Barbell wrist curl:3*10
    Çar:Sırt-Omuz
    1-Dar tutuş barfix:1*10
    2-Genis tutuş barfix:1*8
    3-Dumbell row:3*10+8veya6+10
    4-Deadlift:3*10+8veya6+10
    5-Omuz press:3*10veya8
    6-Yana açış:3*10
    Cuma:Bacak-Arka kol-Trapez+Mide
    1-Squat:7*15+12+8+6+5+4+10
    2-Calf raise:3*12
    3-Triceps extensions3*10+8veya6+10
    4-Halatla çekiş:3*12+6+10
    5-Dips:1*12
    6-Trapez:3*10
    7-Mide hareketleri

Bu sporu 6 ay yapıp mecburiyetten 1 ay ara verdim şuan 3 haftadır tekrar başladım 16 yaşındayım
    Ayrıca yukarıda yemeklerin adını yazmadım sadece yemek yeme yazdım cünkü ne yiyeceğimi bende bilmiyorum
    yorumlarınızı bekliyorum

2. MrMuscle

MrMuscle Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Oruçla VG olmaz!

3. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Bunun yerine: oruçla Vg yapmak ve gelişimi devam ettirmek zordur desen daha isabetli olurdu.
    Hiç yapılmamasından iyidir yine de. Diğer türlü 1 ay boyunca body den uzak durduğunuzda kaybettiğiniz kas kütlesini geri almanız enaz 1 ay sürerken; fırsat buldukça yapmaya çalıştığınızda belki kas yapamassınız; ama kası muhafaza edersiniz.

Azi bunu beğendi.
  4. hattab53

hattab53 Guest

oyle birsey yok mrmuscle orucla vg gayet tabııkı olur fakat bu ayda fazla yıkım olmaması ıcın set sayılarını dusurup gerekdıgınce ıftardan hemen sonra antrenman yapıp antrenmandan cıkınca kesınlıkle proteın alınması lazım saten enregyman da gorduum kadarıyla cıkarmıs beslenme saatlerını belırlemıs ıyı guzel fakat setlere bakdıgımda cok deısık bır sıstem grdm ramazana bu sıstemle grılırmı orası suphelı mrmuscle sonucda ramazan geldı dıe sporu brakmak daha kotu bır yıkım olur lutfen yanlıs bılgı vermeyelım

5. MrMuscle

MrMuscle Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    15 saat aç kalan bir bünyede kas oluşmaz. :)

Ayrıca belirttigi programda metabolizma korkunç derecede yavaşlayacaktır.

6. hattab53

hattab53 Guest

arkadasım sonucda orucunda bır suresı war soyle bakarsak orucda sısteme tabıı oruc 15 saat de tutulmuo bunuda parantez ıcınde belırteyım beslenme saatlerını ıyı ayarlayıp devam edersen hıcbı goturusu olmaz daha cok getırı saglar arkadas yazms calsma saatlerını bı goz at derım

7. MrMuscle

MrMuscle Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    hocam gece 4:00 dan 19:00 a kadar yemek yok! buda 15 saat midene gram şey girmiyor demek ki buda 0 kas oluşmu demek bazı şeylerden ödün vermeniz gerekiyor bu sporu yapmak için ben burda gram kas kutlesi oluşturacağım diye bir taraflarımı yırtıyorum yarım saate bir hiçbirinizin yemedigi kadar yemek yiyorum bırak 15 saat kalmayı 1 saat benim için bir yıkım buna ragmen allaha sukur inanılmaz hızlı bir metobolizmam var bu sayede ve sukur vucudumu geliştirebiliyorum. Ama Oruçöla bu iş olmaz 1 ay boşa kendini zorlamış olursun bırak yağ kutlelerini yak o sırada yeterli bence. Kesinlikle oruca karşıyım zaten bir de Vg zamanı asla!

8. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Cümlelerin kendi içinde o kadar çelişiyorki nerdeyse Allah a şükür oruca karşıyım diyecekmişsin :)

Vg yle oruç olmaz şeklinde kesin ifadeler yerine bu dönemde oruç tutacaksan kas kütleni artırmayı bekleme ancak yapacagın hafif antremanlarla formunu koruyabilirsin , yürüyüs yapabilirsin şeklinde yapıcı önerilerde bulunman daha uygun , böylece gereksiz tartışmalarada platform hazırlamamış olursun

WaterCity, 2157, blackajan ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  9. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    vücudunuzu yönlendirmek her zaman sizin elinizdedir...yani belli bir dönem 250 gr pro alırsınız, sonra başka bir dönem birden 150 gr pro ya düşersiniz...o zaman vücut birdenbire şaşırır...siz limiti düşürdügünüz için vücut ona adapte olmaya başlar ve sonra aldıgınız karbonhidrata bakmaya başlar..çünkü o pro miktarını görmüş vücut, kütlesini 150 gr pro ile korunamaz(o vücut için konuşuyorum)...ve karbonhidratlardand a destek almaya çalışır...aynı zamanda, vücut alt yapıya da bakarak kas kütlesini kaybedip kaybetmeyecegine karar verir...eger antrenmanlarınız yerinde,cok zorlanmayacak düzeyde olursa, alt yapınız biraz da olsa saglamsa, o zaman vücudunuz belli bir sürede oruc tutmaya adapte olacak ve sizde hiç kütle kaybı olmasın diye elinden geleni yapacaktır...psikolojik olarakta bu sürece hazır olmalısınız...kütle kaybı korkusu olmaadıgına inanıp vücudunuz yönlendirmeye çalışın beyninizle...gerçekten beyin ile kaslar arasında baglantı kurmayı başardıgınız anda, ne zayıf bölge sıkıntısı kalır ne de ölçü kaybı gibi ufak endişeleriniz olur...kısacası, ramazanda, olsa bile cok ufak ölçü kayıpları olur çünkü 1 aylık bir süreç ve ilk haftadan itibaren vücut buna hemen adapte olacaktır..bu kaybedeceginiz önemsiz derecede olan ölçü kaybının telafisi de en gec 1 haftada telafi edilir..o yüzden pek te endişe etmeye gerek yok...

Son düzenleme: 29 Ağustos 2008
    2157, Azi, sultanmehmed ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  10. hattab53

hattab53 Guest

mrmuscle kardeşim sen olayı öyle bir hale getirdinki yani buyuk bir yıkım olarak goruosun bu ayı senın bakışına gore bu ayda uyku dahı uyumuyoruz hocam sımdı o yazdıgın oruc saatlerıde 4 den 19 a kadar demıssın tamam ama bıde soyle dusun calısıosan ıse gdıceksen 12 de yattıgını farzet 4 de sahura kalkıp sonra tekrar yatıosun kı buda zaten 7 de kalkdıgını dusun 6 saatlık bır dınlenme surecı bız zaten ramazan ayı dısında bu kadar dınlenıyoruz dınlenırken yemek yıyormuyuz HAYIR o halde sana gore bız ramazan ayı dısındada 7-8 saatlık bır oruc tutuyo gıbı bsey oluoruz dınlenmeyı orucla bır tutmazsan guzel olur kardesım bu arada wolf dedıklerıne tamamıyle katılıorum

11. energy_man

energy_man Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yorum ve fikirleriniz icin tesekkürler artık elimizden geleni yapacağız bench_O simdiden herkeze iyi ramazanlar :)

BIROL bunu beğendi.
  12. jekvek

jekvek Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    olsun arkadşalar allah verri sabrını onunda hiç olmazsa yemeği yiyince agırlık çökmez işte

13. matiasdelgado

matiasdelgado Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Benim gittiğim salon gece 12 ye kadar açıkmış.Akşam ezanı 8 den sonra okunuyor yemek yesek biraz saat olcak 21:30 çok sıkışcak programımız çok.Birde herkes yığılma yapar bizim gibi akşam gelir bakalım ne olcak hayırlısı.

14. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ramazan ayı içerisinde hacim kazanılabilir. Hem oruç ibadetinin ruhuna halel getirmeden hem sağlıklı olarak ve evet hem de kas inşa ederek.

Çok kolay demiyorum, mümkün diyorum. Bunun için genetik olarak fazla değil biraz musait olmalı, sağlıklı olmalı ve de sıkı bir spor alışkanlığınızın olması lazım yani vücudunuz güçsüz olmamalı. Öyle iki adım attığında bütün enerjisini yitirmemiş zorluklara alışmış bir vücudunuz olmalı.

Bilmiyorsan, doğru bilgi öğreneceksin, bildiklerini birleştireceksin
    , birleştirdiklerini doğru yorumlayacaksın, yorumlarından çıkan sonuçları teyit edeceksin.

Arkadaşlar burası spor forumu, diyanet işleri ya da müslüman kardeşler ya da ateist biraderler forumu değil.Bu tip konuları tartışacak yerin burası olduğunu düşünmüyorum çünkü bu birliğimizi bozar, bunlar çok hassas konular. Din iman konularına girmek niyetinde değilim, gereksiz yere bu forumda açık mesajlarda girenlere de karşıyım. Ancak söylemek isterim ki eğer müslümansanız body için oruç tutmamak gibi nahoş bir düşünce ve davranışa girmeniz doğru olur mu ? Bu inancınızla ne kadar örtüşür, inancın sana "beni hayatının merkezine al" derken sen body için ondan vazgeçmemelisin. Ben orucun faydalarını saymayacağım çünkü orucun öncelikle ve esas olarak bir ibadet olarak tutulmasını taraftarıyım. Orucu sadece fizikî faydası için tutanları sosyetik karılara benzetiyorum, kimse alınmasın. Zaten o niyetle tutan fiziki karşılığını alır ruhani birşeyini alır mı bilmem....

Vücudu spora, zora, sıkıya ve de oruca alışık olmayan VG sporcularının vücutlarını alıoştırdıkları yüksek enerjili diyetlerden sonra ramazanda oruç tuttukları zaman kilo vermeleri normal. Ama unutmayın, kiloyu yaşadığınız sürece verip alabilirsiniz, ancak ibadet etmek için fırsatları değerlendirmek önemlidir çünkü ne kadar yaşayacağınızı asla bilemezsiniz.

Body için oruç tutmayan arkadaşlar için dileğim;
    Dilerim ramazan döneminde hedefiniz hacim ve kütleyse ikisini de kazanırsınız. Dilerim VG için tutmadığınız oruçlar sayesinde bu 1 aylık dönemde neyi hedefliyorsanız o hedefe ulaşırsınız.

2157, Atakan96, Azi ve diğer 12 kişi bunu beğendi.
  15. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    d.wolf a ve gaddarkemal e katılıyorum ben 5 senedir her ramazanda sporu bırakırdım ... iş saatlerim uymadığı için... spor için asla orucu bırakmam ..ama bu sefer gece çalışıyorum yani oruçluyken uyayacam:) .. bu konular gerçekten hassas konular ama Allah yardım ediyor .. insanların dualarını kabul eden Allah onun için çok sevdiğiniz bi uğraşı bırakmanızı mutlaka mükafatlandırır

RaptorTR, kadir3407, dj M.F.C. ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Aslina bakarsaniz ramazan ayinda beslenme ile ilgili bir baslikta tartisma cikmasi beklenen birseydi. Biliyorsunuz bizi ayni cati altinda toplayan unsur Kemal'in de belirttigi gibi spor. Dini inanclarimiz bizden baskasini baglamaz. Sunu da kabul etmek gerekir ki Turk halkinin buyuk bir cogunlugu Musluman ve ister istemez spor ve din konulu tartisma/catismalar vuku bulabiliyor. Simdilik bu baslikta atilan butun mesajlarda saygi unsuru korundugu icin mudahele etmeye gerek duymuyorum, bununla birlikte modlarinizin bu tip basliklari yakindan takip ettiklerini de bilmenizi istedim. Nacizane tavsiyem, tartismayi baska bir platformda devam etmek isteyen arkadaslarin bu isi ozel mesaj yoluyla halletmeleridir. Dini ve siyasi tartismalarin forumumuzda yasak oldugunu bir kez daha hatirlatiyorum.

Azi, FleXoR, bonatschi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  17. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Oruç tutarken atremana ne zaman gideceğimi kestiremiyorum. Ben salona iftardan sonra da gidebilirim. Savurdan önce de. Savurdan önce gitsem ve savuru da gereğine uygun olarak beslensem, arefesinde uyuyacağım için rahat bir gün geçiririm diye düşünüyorum. Sizce savurdan önce mi gitmeliyim, iftardan sonra mı????

18. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    İnsan vucudu her şarta ayak uydurur ve uyum sağladığı an doğru bir sistemde iseniz gelişim devam eder gelişim sadece ölçü artırmakta değildir.

ramazan ayında oruçlu öğrencilerimde uyguladığım bir sistemim vardır ve çok verim aldığımdan bu sisteme hep devam etmişimdir

1.gün göğüs biceps
    off
    2. gün omuz triceps
    off
    3. gün bacak sırt
    off

buyuk bölge 3 küçük bölge 2 hareket 3. gündede 3 sırt 2 ön ve arka bacak. setler standart 4x8

daha önce farklı methodlar uyguladım fakat en çok verimi bundan aldım kayıp neredeyse hiç olmadığı gibi ölçüyü hızlı alan (yeni öğrenciler) v.tiplerindede ölçü alımı gayet iyi seviyede idi.

Son düzenleme: 3 Eylül 2008
    Azi, sipahitarık, sultanmehmed ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  19. dj M.F.C.

dj M.F.C. Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    peki hocam bir şey soracam ben şimdi ramazana girerken bu sporda 3. ayımı bitirecem bende mi bunu uygulayim yoksa farklı bir program mı? eğer bunu uygulayacaksam yaptığım ağırlıkları normal yaptığım gibi 1 ay boyunca sabitmi kalsın yada normal arttırma yapimi? teşekkür ederim

20. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    yukarıdaki programı uygulayabilirsin. yukarı daki programı geçen ramazan bu sistemi uygulayanlar çok olumlu neticeler aldıkları mesaj atmışlardı.

dj M.F.C. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş