Rahat uyumak için öneri

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SlimManBigDreams tarafından 22 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. melcan61

melcan61 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    kesin çözüm veya erken çözüm yok bu işte zorla zorla her yolu deneyerek 2-3 ayını alır düzene girmek benden söylemesi. kendimi bildim bileli sabah ışıkları görüyorum en kaliteli uyku ilacı bile iyi gelmedi işe yaramadı. sarhoş olana kadar içip sızmak hariç :D birtek o işe yarıyor ama onuda her gün yaptığımı düşünmek bile istemiyorum ultra göbek

2. SlimManBigDreams

SlimManBigDreams Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Trabzon
    Bu konuyu açtıktan sonra baya iyi oldu diyebilirim :D ama dediğiniz gibi bazı insanlara ilaç vs. etki etmiyor :D

3. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Aynı sorun bende de vardı fitness a başladığım ilk 3 ay hem sosyal hayat eğitim hayatı yüzünden öğlen uyumam gerekiyordu bu da gece uykusuz kalmama neden oluyordu . Arkadaşım senin için bazı önerilerim olacak . Bu uyku düzeni konusu günlük yaşamınla alakalı aslında . Büyüme hormonu uykuyla ilgilidir aynı zamanda düzenli bir uykudan bahsediyorum çünkü vücudunun bir biyolojik saate göre işler ; örneğin bir insanın gece yerine öğlen 6-7 saat uyuması ona sadece dinlenme sağlayacaktır . Gece hem ışık yoğunluğu az hemde etraftaki titreşim algıları düşük olacağı için uyku ve dinlenme için en önemli vakittir . Ben sorunu öğlen uykularını ve pasif dinlenmeyi(yatarak kitap okuma , uzanarak dinlenme , televizyon izleme vs.) keserek çözmeye başladım . Gün boyunca ister ders çalışırken ister televizyon izlerken hep dik otur . uzanma etkinlikleri pasif dinlenmedir en az şekilde dinlenmeni pasif olarak gerçekleştir . Ara öğünlere ağırlık ver mesela sabah- öğle öğle - akşam arası 1 kase yoğurt yada bir bardak süt içmen hem yararlı olacaktır hemde salgılanan laktik asitle birlikte yorgunluk ve dinlenme isteğin oluşacaktır . Bunun yanında antremanının hakkını ver . Emin ol ben de uykusu hafif biriyim odamın kapısı açılsa uyanan ciinstenim :) sorunumu bu şekilde hallettim . dediklerimi uygula bir süre sonra zaten düzene oturtursun.

4. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    bendede tam tersi. Sert idman yaptigim günler uyuyamiyorum

5. SlimManBigDreams

SlimManBigDreams Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Trabzon
    Önerilerin için çok teşekkürler dostum uygulayacağım antrenmanın hakkını veriyorum zaten :) dik oturmam eskiden sorun oluyordu artık onuda düzelttim çok şükür :)
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Kasım 2013 ---
    LoveİsBBal'ın yazdıkları belki sanada yardımcı olabilir dostum.

exsisman bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş