Push-Pull antremani ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Eyupkoc07 tarafından 7 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Eyupkoc07

Eyupkoc07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar, ben biraz planlı programlı işlere kafaya taktımdan dolayı bir turlu hangi programdan maks verimi alırım araştırmaktan soldum bittim, 3 ay bi 3 ay bi full body yaptim arada 2 ay ara vermistim is guc diye, simdide soyle bi programa baslamak istiyorum acaba iyimidir degilmidir siz yorumlayın...

Push günü pazartesi perşembe

Squad
    Bench
    Incline bench
    Shoulder press
    Lateral raise
    One arm triceps
    Triceps kickback
    ++eklersek++ dumbel fly, front raise,bi triceps hareketi daha

Pull egzersizi salı cuma
    Deadlift
    Pull up
    Bar rows
    Biceps curl
    Hummer curl
    Bi biceps hareketi daha
    Mekik
    Leg raise

++++bilek egzersizleri

Full body yaparken butun kas gruplarını calistiriyordum 2 saat kadar antreman yapıyordum yani bu tempo iyi midir. Bi kas grubuna 18 20 set haftada maks çalışmayı düşünüyorum bu programla. Yorumlarsanız sevinirim.

22 yaş
    180 cm boy
    79 kilo

2. ares1905

ares1905 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    eğer 4 gün çalışacaksan ben olsam şöyle yapardım
    pazartesi push gününde
    squat
    bench press
    shoulder press
    triceps push down
    standing calves raise

perşembe push gününde
    leg press veya yapabilirsen front squat
    incline bench press
    shoulder press
    overhead triceps ext.
    calves raise

4er setten yap ben bu tarz çalışırken pazartesi squat ve benchi 5*5 çalışırken diğer push gününde front squat ve incline benchi de 4 setten 8-12 tekrar aralığında çalışıyordum. kol için de kırk tane harekete gerek yok bence. Pull günlerini de bu tarz programlayabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Eyupkoc07

Eyupkoc07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yazın yaparsam burda arkadaşlarla dumbell bar seti alıcaz. Ama şunu Algilayamiyorum ben neden cok hareket yazilmiyor programlara ben göğüs omuz triceps 3er hareket yaparim mesela tek hareket yeterli mj

4. Lie

Lie Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    -
    Ben de bu tür konuları fazla takarak kendimi yıprattığımdan diyeceğim kendine uygun olan, kendini iyi hissettiğin program en iyisidir. Kasları haftada 2 veya 3 kez çalıştırdığın sürece ve prog. overload'a dikkat ettiğin sürece gelişeceksin. Programına gelince bence tricepse ve bicepse 1 hareket yeterli olur. Zaten kollar ister istemez diğer hareketlerde yeterilince uyarılacak. Fazla volume ile öldürmenin mantığı yok. +++ kısmı push gününde gereksiz olmuş bence front raise incline press ve shoulder press varken inanılmaz yersiz bir hareket. Pull gününe de 1 arka omuz hareketi ( face pull, reverse fly) ekleyebilirsin.
    80/20 prensibi diye bir olay var. Pareto ilkesi diye geçer. Bu adam Italyada'ki toprakların %80'inin halkın %20sinde olduğunu gözlemlemiş ve bunu doğadaki diğer olaylarda da görmüş. Sporda da aynısı geçerli alacağın verimin %80'ini 1 hareketle karşılıyorsun zaten geri kalan %20 için 3-4 hareket koymak gereksiz olduğu kadar %80 verim alacağın hareket için kullanacağın enerjiyi onlara da ayırman gerekiyor. Bu yüzden büyük bölgelere 1 veya 2 hareket (2 hareket yapılacaksa ilk hareket güç-hipertrofi parametrelerinde mesela 3x5-4x6 ikinci hareket salt hipertrofi 3x10-4x12 gibi yapılırsa daha etkili olacağı kanaatindeyim) küçük bölgelere 1 hareket antrenman tecrüben üst düzey değilse yeterlidir.

Son düzenleme: 7 Haziran 2019
    ulaire bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş