Pump(Pompa) hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve rednose7 tarafından 20 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. rednose7

rednose7 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Evet başlıktada belirttiğim gibi çok popüler olan ağır setten sonra daha hafif bi ağırlıkla aynı hareketi yapmak yani pump bu aralar çok rövaşta bende artıları ve eksileri nedir öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkür ederim.

2. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Cok guzel yakiyor, uzun vadeli denemedim ama yuksek agirlikla yaptigin setten daha cok zorlaniyorsun.

3. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    pump'daki amaç düşük ağırlıkla hedeflenen bölğeye daha fazla kan pompalamak. burdaki amaç 12 tekrar yaptım bırak degil yapabildigin kadar tekrar yapmak. 1 set olma kaydı ile daha fazlası sakatlık cıkarabilir.

4. rednose7

rednose7 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Bunların hepsini biliyorum peki bunu yapmamızdaki amaç ? barbell curl'u ele alalım mesela hacim mi ? daha define kollar mı ? yoksa sadece antremanda daha şişik kollar mı ?

5. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Daha fazla kan pompalamak, daha fazla kan daha fazla besin demek. Bir de psikolojik etki de var

6. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    1 Antremanı ele alırsak sadece kolun şişer ve 1 saat sonra iner buda hacim için büyük bir adım olur ne kadar fazla kan pompalarsan o kadar fazla oraya hasar vermiş olursun ve gelişmesini tetiklemiş olursun definenin bununla pek alakası yok kolun yeteri kadar hacim aldıktan sonra kendisi parcalanır sen hacimsiz olan bir kolu istesende parçalıyamazsın saten.

Sayfayı Paylaş