Pump İçin Nasıl Antrenman Programı Bulabilirim ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve MuhammedSC tarafından 30 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. MuhammedSC

MuhammedSC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben yaklaşık 2-3 ay boyunca full body güçlenme programı uyguladım. Kendimce yeterli bir güce geldim. Deadlift,squat gibi hareketlerde ağır kiloları sakıncalı bulduğum için çok bulaşmak istemiyorum 86-89KG arasındayım 95-100KG Deadlift / 80-85KG squat yapıyorum bu benim için yeterli. Yalnız ben yaklaşık 1,5 2 ay kadar sporu bırakmak zorunda kaldım. Okulların tekrar açılmasıyla tekrardan başlayacağım fakat program bulamadım. Salondaki hocaların yazdığı programların pek işime yaradığını düşünmüyorum. Yaza kadar şekil ağırlıklı çalışmak istiyorum. Boy/kilo dengemin çok uzak olmamasına rağmen çeşitli yağlanmalar bana göre biraz fazla mevcut. (185 boyundayım.) Aslında hareketler belli belki kendim de program yapabilirim ama sonuçta bu işi amatör olarak yapıyorum. Yardım ve yorumlarınız bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    bir sitede en iyi programlardan birinin push pull split olduğunu yazıyor. Yani bir gün ön bacak göğüs omuz triceps, diğer gün arka bacak, sırt, arka omuz ve biceps şeklinde. Bunu deneyebilirsin. Ama açıkçası kalf ve kalça çalışıyorsan bunları hangi güne koyman gerektiğini bende bilmiyorum.

3. MuhammedSC

MuhammedSC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Örnek program atabilme şansınız var mı ? Bir de bu program şekil verme açısından nasıldır ?

4. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    fitness vücudu için 5-6 set 15 20 tekrarlı yaparsan her program şekil verdirebilir sana.

5. MuhammedSC

MuhammedSC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki setleri 4x15 gibi mi yapmalıyım yoksa 14 12 10 8 8 gibi mi ?

6. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    Bu 14 12 10 8 8 programı seni çoğunlukla büyütür amacın buysa. Yağsız fit bir vücut istiyorsan çok fazla büyüme olmadan o zaman 4*15 daha iyi.

MuhammedSC bunu beğendi.
  7. MuhammedSC

MuhammedSC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Anladım, teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş