Pull Ups ve Dips hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cooldark tarafından 6 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cooldark

cooldark Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Adım Volkan, 20 yaşındayım.

Konuya gelecek olursak, doğayla iç içe olduğum için bir gün workout yapmaya karar verdim ve yaklaşık 3 aydır bu sporu yapmaktayım. Workout ve Fitness hakkında bilgi sahibi olmadığım için
    bu geçirdiğim 3 ayın temelini pull ups ve dips üzerine kurdum. Bu 3 ayın serüvenini anlatacak olursam haftanın 3 gününü çalışarak 3 gününü de dinlenerek geçirdim, yani 1 gün çalışıp 1 gün dinleniyordum.
    Bu yaptığım ne kadar doğru bilmiyorum ama gerçekten benim üzerimde çok büyük etkisi oldu. İnternetten oğrendiğim kadarıyla bu yaptığım hareketler; triceps+biceps+sırt+göğüs bölgelerini çalıştıran hareketler zaten sırtım olsun, kolarım olsun, büyük bir gelişme gösterdiler.
    Geçenlerde internette dolaşırken fullbody ve split training hakkında bilgiler edindim ondan dolayı bu konu çok ilgimi çekti, sizinde bana yardımcı olabileceğinizi düşündüğüm için buraya konu açtım daha çok acemiyim ve yardımlarınıza ihtiyacım var. Ayrıca yeni bir programada :)
    fullbody ve split hakkında bilgiler edindiğim için aklımda şimdi deli sorular var, nasıl bir program kendime belirlemeliyim, nerden başlamalıyım diye, umarım bu sorularımı yanıtlarsınız.

Ayrıca aklımda şöyle bir program var dinlenmeyi sevdiğim için split programı çok ilgimi çekti :)

Birinci ve İkinci günler (dips+pullups+chin ups)

Üçündü Gün Off

Dördüncü ve Beşinci günler (push ups+dips on chair+ diamond push ups)

Altıncı Gün Off

Yedinci Gün Bacak ve Karın

2. cooldark

cooldark Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yardım edecek kimse yok mu arkadaşlar? :)

3. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Minder , serbest stili güreşçi.
    Bu dediğin stiller ağırlık çalışılarak yapılacak şeyler , street workout yapmanını öneririm dinlenme yapıcaksanda ağırlıkla barfiks , dips öneririm .

4. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Agırlıkla barfiks kaç tane yapabilicek adam. set sayını arttır 4 gün'e böl idmanları. Kuvvetlendikce daha çok direnç isteyen hareketlere yönel.

Calisthenics Athletics

5. cooldark

cooldark Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten Barfiks ve Dips beni çok yorduğu için 1 gün aralıklı çalışıyordum.
    Ağırlıkla çalışmayı hiç denemedim, faydası varsa deneyebilirim. Ağırlıksız 100 tane barfiks, 100 tane dips yapıyorum.
    Bacak ve Karın bölgelerimi de çalıştırmak istediğimden dolayı kafamda şöyle bir program kurguladım çünkü aynı gün Barfiks, Dips, Karın, Bacak çalışırsam gereğinden fazla yorulurum diye düşünüyorum.
    Barfiks ve Dipsi ikiye böldüm, 2 gün Barfiks ve Karın çalışıyorum, 2 gün Dips ve Bacak çalışıyorum. Bu program hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sayfayı Paylaş