Psikolojik açlık sorunu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve renatus tarafından 28 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. renatus

renatus Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar elimden geldiğince düzenli beslenmeye çalışıyorum sabahları tarçın ilave edilmiş yulaf,yumurta,peynir vb. tüketirim.Spordan önce ve sonra beslenmeme dikkat ediyorum.Yanımda hep su şişesi bulunur sıvı alınımada dikkat etmeye çalışıyorum.21 yaşındayım ,kilom 62, yağ oranım %15, metabolizma yaşım 14 , tiroid hormanlarım gayet iyiymiş tahlil sonuçlarıma göre ve insülin direncim yok.Buna rağmen gün içerisinde hep açlık hissi var .Yemek yerken kendimi kaybediyorum neredeyse tıka basa ne varsa yemek istiyorum o anda.Bazen yememem gereken basit karbonhidratlı yiyecekleri,tatlı yiyecekleri bile bile yiyorum sadece içimdeki açlık hissinden dolayı.Diyetisyenim tamamen psikolojik açlık dedi ama ben başka birşey olduğunu düşünüyorum.Kusura bakmayın uzun bir yazı oldu.Fikirlerinizi belirtirseniz teşekkür ederim :)

Franquez bunu beğendi.
  2. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    aynı olay bendede oluyor sureklı dıyette oldugumuz ıcın ınsanlar farklı seyler gorunce degısebılıyor ben bı oturusta tam 6 kısılık yemek yedım gecen gun mesela pideleri yağa bana bana canın cekınce yap arada pısman olma ben mutlu oluyorum aksıne sonra daha dıkkat edersin

mali67 bunu beğendi.
  3. renatus

renatus Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kardeşim bende aşırı açlık hissi arada olmuyor sürekli oluyor :) mesela bugün öğlen yemeğimi yedim komşu elmalı turta getirmiş büyük bişey yapmış 3 tane 1 tanesini yedim anında :) bu arada yanlış yazmışım yağ oranım %12,2 .Kimi insanlar yemek yedimi göbeği gıdım çıkmaz ama bende davul gibi şişiyor :) Bende sizin gibi bi oturuşta dünyaları yiyorum ufak bi pişmanlık yaşıyorum diyorum kendime bundan sonra az ye diye ama yok yine aynı tas aynı hamam :)

Sayfayı Paylaş