Proto Whey Protein ( Inanilmaz )

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve RealOgrish tarafından 21 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
 1. RealOgrish
  Offline

  RealOgrish Üye

  Katılım:
  27 Şubat 2011
  Mesajlar:
  138
  Beğenileri:
  36
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Operator
  Yer:
  Avusturalya
  Gerek su gunde 8 saat ayaktaysan kosturmaki ve enerjili iste calisiyorsna bence var
   
 2. Bodysoft
  Offline

  Bodysoft Üye

  Katılım:
  13 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  409
  Beğenileri:
  469
  Ödül Puanları:
  73
  Problem yaratmaz ancak yine de gereksiz derim ayrıca antremandan sonra yemek olayı hem yemeğin niteliği hem de saati açısından önemlidir. Akşam yemeğinden bahsediyorsunuz sanırım.


  Protein yapısının doğal mide enzimleri ile peptid zincirlere ayrılması (kullanıma hazır hale getirilmesi) artık bir çok firma tarafından uygulanan bir yöntem. Tanınmamış firmalar genelde bu işi kimyasal yöntemlerle yaparlardı ancak tüketicinin bilinç düzeyi arttıkça bu yöntem ya terkedilmek üzere ya da "kimyasal yöntemlerle hidrolize edilmiştir" denilerek çok daha ucuza satış yapılmaktadır. Aslında o da işe yarar. :)

  Yani Hidrolize ürünlerde bir rekabet sözkonusu olduğu için firmalar bu işi yüzde yüz enzimatik yöntemlerle halletmeye çalışıyorlar. Kimyasal yöntemler çok fazla tercih edilmiyor.

  Dolayısıyla ne kadar firma bu işin içine girerse fiyat o kadar ucuzlayacaktır. Çok yüksek fiyatlara satılan ürünler aslında o fiyatları hiç hak etmiyorlar! Yani doğal yöntemlerle hidrolize edilmiş ürünler ederinin çok çok üzerinde. Bu tamamıyla pazarlama stratejisi...

  Ancak ucuz olan ürün de her zaman kötü değildir. Gerekli üretim sertifikalarına sahip tüm firmaların ürünlerini güvenle kullanabilirsiniz. Ucuz olup olmaması önemli değil, önemli olan o ürünü üretebilecek kalitede tesisleri ve mühendislik altyapısı bulunuyor mu bunu incelemek gerekir. Bunu tespit etmek her zaman kolay olmayabilir ama yabancı diliniz varsa firmalardan sözkonusu üretim yetki sertifikalarını tarafınıza göndermelerini isteyebilirsiniz. Zaten kendinden emin, ciddi bir firma kısa bir sürede size gerekli bilgileri hemen e-mail olarak gönderecektir.

  Bu topic'in ana konusu olan Proto Whey, BioNutritional firmasının (BNRG olarak bilinir) bir ürünüdür. Büyük markaların hidrolize ürünlerine nazaran Proto Whey nispeten daha ucuzdur. BioNutritional firmasının geçmişi 1991 yılına kadar gitmektedir. Kurucusu Kevin Lawrence bu ürünü özel olarak formüle ettirmiş ve tescillemiştir. Kendisi de vaktiyle VG yapmış bir sporcudur. Power Crunch diye bir ürünleri (Enerji Bar) daha vardır...

  Sonuç olarak Aminoasit ile Hidrolize Whey Proteinler işlevsellikleri açısından farklı ürünlerdir.

  Bu tip sorulara cevap verebilmek için VG geçmişinizi, şu an ki vücut yapınızı, beslenme düzeninizi, antreman sisteminizi, bu işe ne kadar vakit ayırdığınızı bilmek gerekir. Tabii bu soruları buradan yanıtlamayın :) bu farklı bir topic. Kendinizle ilgili bir başlık açtığınızda forum üyeleri bu tip sorularınıza yanıt verecektir.

  Ama kabaca belirtmek gerekirse, kişi istediği konuma geldikten sonra bu tip özel ürünlere yönelmesi, ürünlerden daha iyi verim alması açısından doğru bir karar olacaktır. Definisyon programları çeşitli yöntemlerde yapılan bir sonuca ulaşma şeklidir. Kişi için final dönemdir. Kendini daha sonra tekrar geliştirme dönemine alabilir. Definisyon sırasında uygulanacak metodoloji de Hidrolize ürünlere ve çok özel üretilmiş Aminoasit'lere de ihtiyaç vardır. Başka ürünlerde kullanılır, bu uzun bir konu ve kimin hangi gelişim evresinde definisyona gireceğine göre değişen parametereleri vardır.

  Yani bir kişinin definisyon sürecinde uyguladığı yöntemler bir başkası için geçerli değildir.

  Bir de bu forum da çok sık yapılıyor, 6-7 ay çalışıp "ben artık definisyona girmek istiyorum" diyenleri şaşkınlıkla izliyorum!

  Burası bir forum, bu tip yorumlara fazla takılma, j.claude.er olaya kendi penceresinden bakmış ve kendi doğrularını yazmış... Problem yok...

  Kendine uygun gördüğün sistemi uygulamaya devam et, oldukça zayıf bir dönemden şu an ki haline geldin, çalışma ve beslenme şekline aynen devam et, kilo/kas oranını denge de götürmeye çalış...
   
  SAVAŞ74, RealOgrish ve TurTaa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş