Proto Whey Protein ( Inanilmaz )

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve RealOgrish tarafından 21 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. RealOgrish

RealOgrish Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Operator
    Yer:
    Avusturalya
    Arkadaslar daha once kullandigim elite proteini biraktim ve yeni bir urun olan proto yu onerdi hocam arkadaslar yok boyle bir urun iki haftada stoklarda kalmadi ayni zamanda kaslarimi oyle bir hale getirdiki 20 gr protein veriyor streoid etkisi yaratiyor sanki... benim imzamdaki linkimden ilk ve son mesajdaki resmime bakin ... Trde yok yabanci ulkede olanlar kullansin... Karin siskinligi yok kahve aromasi mukemel...

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    http://www.bodybuilding.com/store/bn/protowhey.html

Galiba bu ürün ?

Steroid etkisi veriyor dediğiniz protein. Beslenmeniz iyi olur o ayrı, ancak bir ürün steroid etkisi asla yaratmaz, özelliklede protein tozu.

Bu ürünün Türkiye'de satışı olsa reklam yaptığınızı zannederdim, ama lütfen yanlış yönlendirmeyelim üyeleri.

3. RealOgrish

RealOgrish Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Operator
    Yer:
    Avusturalya
    Kusura bakma Despo Sanki dedim streoid etkisi yaratiyor diye yani streoidle alakasi yok bildigimiz suplement sadece sunu demek istiyorum ben 5 ay kullandigim urun olan baska proteinden cok cok daha iyi etki gordugumu soyledim zaten son resmimde belli oluyor reklam yapmak knusunda ise sadece bosuna para harcamamalari icin dedim denesinler onlardanda burda yorumlari aliriz tesekkurler cevap icin

4. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    kaç servis kaşığı kullanıyorsunuz önce ve sonra
    birde beraberinde başka neler kullandınız

5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    realogrish, ne kadardır kullanıyorsun? günde kaç kez ve ne zaman kullanıyorsun?

6. RealOgrish

RealOgrish Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Operator
    Yer:
    Avusturalya
    Ben 5 ay boyunca baska whey protein kullandim,,, Bunu son iki hafta kullandim sadece ve sadece sportan once 2 scoop yani 20 gr protein veriyor ...Spordan sonrada 3 scoop kullaniyorum

Beslenme seklim imzamda mevcut bakabilirsiniz oradan

7. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    toplamda 50 gr proteini bu şekilde alıyorsun yani...
    5lbs sana 27 antreman günü gidiyor

27 gün için 70$ vermek, pahalı bir yöntem gibi geliyor bana.

Pappy bunu beğendi.
  8. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    ya arkadaşlar protein tozundan çok daha önemli şeyler var öncelikle beslenme iyiyse sık sık proteinli beslenebiliyorsanız ki bu mümkün ilk 1 sene protein tozu vs kullanmasanızda iyi vucut yaparsınız. kimseyi kırmak istemem ama protein tozunu fazla abartıyorsunuz.
    en başta herkes çalışmasına, beslenmesine baksın en önemlisi budur. bu tip ürünler takviyedir mucize beklemeyin abartmayında...

Pappy bunu beğendi.
  9. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    5.ayın oldugunu söylüyorsun.en hızlı gelişilen dönem budur.bu spordaki deneyiminin çok az oldugunu varsayarsak vücudunu da yeterince tanımadığını görürüz. yediğin içtiğin onca şey arasında tutup bu ürün süper diyebilmen mantıklı görünmüyor.

10. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bazı üyelerin yaptığı gibi hemen üyeyi yermek yerine,
    bu protein hakkında araştırmayı tercih ettim ve çıkardığım sonuç:

bu ürün hidrolize bir protein tozu, dolayısıyla çok daha ayrıştırılmış bi formda ve hani nerdeyse kana karışmaya hazır durumda. sindirimi kolay ve hızlı. dolayısıyla alınan proteinin neredeyse tamamı üstelik de rahat bir şekilde ve sindirim sistemini bozmadan kullanılıyor, ki bu görebildiğim kadarıyla aslında pek çoğunuzun bilmediği bir durum. normal whey'lerden çok daha hızlı ve çok daha yüksek bir yüzde ile kana karışınca üye arkadaşımız da bunun etkisini hissetmiş gibi görünüyor. dolayısıyla "normal beslenme", "bunlar mucize değil", "daha 5 aylıksın neyi bilecen" gibi cümleleri sarfetmek bana biraz abesmiş gibi geliyor...

Öte yandan bu ürünün içeriğinin aynısı Türkiye'de de satılıyor. üstelik bir Türk markası üretiminde:

https://www.supplementler.com/shop/Protein-Tozlari/Hardline-Nutrition-Whey-Pro-1500-Gr.html

eğer hidrolize whey alınacaksa (ki araştırmalarım sonucunda gördüğüm kadarıyla, normal whey pretin yerine hidrolize whey almak proteinin kana karışma yüzdesi bakımından daha iyi sonuç verir) linkini verdiğim ürünü almak F/P oranı bakımından bana çok daha mantıklı geldi...

jimraynor bunu beğendi.
  11. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    hidrolize whey proteinlerin kana karışması çok kolay ve hızlıdır doğrudur ama aynı hızda da etkisini yitirirler. Yani vucutta kalma süreleri çok kısadır. Ve anabolik etkiyi devam ettirmeniz için kısa aralıklarla vucudunuza protein alımı yapmanız gerekir. İdmandan sonra Hidrolize 45dk - 1 saat kadar sonrada izole protein alınabilir. Lakin bu ürün daha çok ileri sevilerdeki sporcular için daha uygundur. 5 aylık bir sporcunun kullanımına uygun değildir.

Pappy, Big_Hammer, Bodysoft ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    şu cümleni biraz daha açar mısın....
    kana karışmaya hazır bir protein, vücut tarafından eksik bölgeleri doyurmak üzere "kullanıldığında" nasıl vücutta kalma süresi kısa oluyor?

13. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    İleri seviyedeki sporcular için uygundur. Bu sporcuların kas kütleleri yoğun olduğundan , gereksede idmanın ağırlığıdan dolayı vucudun protein arzı yüksektir ve neredeyse alınan tüm protein kısa zamanda kaslar tarafından kullanılır. 1 scoop hidrolize protein alan 5 aylık bir sporcunun bu kısa zaman içinde proteinin ne kadarını kullanıcağı ise soru işaretidir. Büyük bir bölümünün kullanılmadan vucut tarafından atılması kaçınılmazdır. Onun için ya düşük ölçeklerde kısa aralıklarla kullanılmalı yada bu proteini kullandıktan sonra izole veya konsantre protein kullanılmalıdır.

Big_Hammer bunu beğendi.
  14. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Hidrolize Whey Protein'ler hepimizin bildiği gibi üretim süreçlerinde çeşitli saflaştırma ve sindirilme yöntemleri kullanılarak elde edilen bir takviye türüdür. Alerjik reaksiyon da yaratmazlar (çok ender)...

BeachBoy'un yazdıklarına ek olarak belirtmek istediğim şu; bu ürün çeşidi (Hidrolize) devamlılık arz etmesi gereken ve ileriye dönük olarak maliyetli bir takviye çeşidi olarak bilinmektedir. Profesyonellerin tercih etmesinde ki amaç direkt kana karışmasından dolayı ilk önce anlık yıkımı önlemek hemen ardından diğer protein çeşitlerine geçmektir.

Çoğu kişi bilmez ancak piyasa da satılan bir bebek bisküvisinde de Hidrolize Whey Protein kullanılmaktaydı. (İsim veremiyorum) Ancak 4 ay önce çok pahalı olduğundan dolayı satılmadığını ve üretimine son verildiğini bizzat telefon açıp sorduğumda öğrendim :)

Bazı bebek mamalarında da kullanılmakta... Marketlerde bebek reyonlarını biraz gezin :)

Kısacası özel ve direkt gelişmeye yönelik pahalı, uzun vadeye yönelik oldukça masraflı ama kalitesi tartışılmaz (her markanın da alınmaz) özel bir üründür.

SAVAŞ74 araştırma yapmış ve sindirimi kolay bir ürün demiş. Doğrudur çünkü sindirim işlemi "mide enzimleri" ile daha fabrika aşamasında halledilmiştir. Yani ürün bildiğimiz mide enzimleri ile sindirilmiş olarak gelir ve siz kullandığınızda direkt kana karışır. Sindirilme işlemi hiç yokmudur? Elbette ki vardır lakin bu midenin doğasına ters ancak bu tip ürünlerde inanılmaz azdır. Dolayısıyla yazının başında da belirttiğim alerjik reaksiyon riski hemen hemen yoktur. Hatta hiç yoktur.

Bu sindirilme işlemi üretim aşamasında oldukça zahmetli ve ürünün kalitesini direkt belirleyen bir olgudur onun için az önce her markanın hidrolize ürünü alınmaz dedim çünkü her marka teknik altyapısı ve mühendislik gereği bunu başaramayabilir ve paranız boşa gidebilir!

Hidrolize ürünleri alırken parasından önce nasıl filtre edildiğini araştırın, kimyasal yöntemlerle hidrolize edilmişse vazgeçin.

RealOgrish bu ürünü kullanmış ve oldukça memnun kalmış hatta mecazi anlamda steroid benzetmezi bile yapmış :) ki bu onun üründen ne kadar memnun kaldığını gösterir. Neden? Çünkü gelişmekte olan bir vücut da bu üründen üst seviyede yararlanır, ancak "çok gerekli mi?" diye sorarsanız tabii ki "hayır" derim lakin bu tip ürünleri kas yapılanmasına yönelik değil de kişi istediği konuma geldikten sonra kullansa bence daha yerinde ve yararlı olur diye düşünüyorum...

Örneğin parçalı kas yapımına yönelik çalışmalarda bu tip ürünler vazgeçilmezdir. Maddi anlamda bu tip ürünleri devamlı alabilme potansiyeliniz olsa bile orta ve daha ileri ki dönemlerde kullanılması daha yerinde olur.

Çalışma süresi + sistem + ağırlık oranları = Kas gelişim uyarımı/Protein gereksinimi, kişiye ve varolan kas kütlesine göre kimi durumlarda bu ürünün yarısının boşa gitmesine neden olabilir!

Son düzenleme: 23 Mart 2011
    Big_Hammer ve TurTaa bunu beğendi.
  15. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ben yine de bu ürünün "immediately after training" modeli için iyi bir alternatif olduğunu düşünüyorum. Antremandan hemen sonra 10 gr içeren bir servis alımı, en azından eve gidene veya protein ihtiyacını doğal olarak (yemekle) karşılayana kadar geçen süre içinde alınabilecek en iyi ürünlerden birisi...

16. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    bu ürün tamamen hydrolize ise, neden bu kadar ucuz.18 dolar gibi bir fiyatı var.optimum bile daha pahalı bundan.
    hydrowhey optimum en pahalı supplement oldugu için,hydrolize pahalı bir teknoloji olarak aklımda kalmış.

ayrıca bu hidrolize ürünü kullanacağımıza amino asit kullanmak daha mantıklı değil mi madem ..

17. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    eğer 10 tane amino hapı almak istiyorsan, neden olmasın :D:

18. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123

Yazınız gerçekten çok açıklayıcı olmuş. Yazıda ''Örneğin parçalı kas yapımına yönelik çalışmalarda bu tip ürünler vazgeçilmezdir.'' o zaman bulk döneminden çıkıp definasyon programına geçerken kullanmak uygun mudur ? Yoksa bunun yerine whey protein kullanımı mı daha uygundur ? Yoksa definasyonda da olsak bu tür ürünlerden sonra yine protein takviyesi yapmak mı uygundur ? (whey protein, complex )

19. RealOgrish

RealOgrish Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Operator
    Yer:
    Avusturalya
    Biri demiski cok bilincsizce yapilmis birsey diye Resimlerime bakip aradaki farki gorebildimi ?

Ben yaklasik 6 supplement kullaniyorum 3 cesit proteinim var 1 mega gainer yuksek protein ( isolate) 2. 24 saatlik ve 3. bu hizli olan avatarda gorunen kolun yarisi bile yokken 6 ay sonra 2.5 kaat buyudu ? basarisizlik mi simdi sadece bicepsler degil...

Yoruma gerek yok diyorum ve resmimi bir kez daha koyuyorum

18 dollarmi ben burda 130 dollar veriyorum tr de 250 den assagi deildir .

20. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaşım 6 supplement kullanmana ne gerek var?
    bu vucudu supplement kullanmadanda yapardın önemli olan artık beslenmeyle ilerletilmeyecek derecede vucuda sahip olundugunda takviyeye yönelmek gerekir.

vucudunla gurur duyuyorsun iyi güzel ama yoruma gerek yok demeni gerektiricek bi durum yok.

Sayfayı Paylaş