Proteinmi,Karbonhidratmı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SnrDK tarafından 16 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SnrDK

SnrDK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba,

185 boyunda 23 yaşındayım ve 68 kiloyum,1 aydır haftada 5 gün olmak üzere spor yapıyorum ve optimum serious mass kullanıyorum başladığımda 65 kiloydum 35 günde 3 kilo aldım antremanların daha verimli olması için karbonhidrata devammı edeyim yoksa protein kullanmak dahamı etkili olur (boyuma göre çok zayıfım ve ince kemik yapısına sahibim) bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.

2. weqale

weqale Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Karbonhidrat genellikle kilo aldırmaya yönelik veya antremandaki performansı yükseltmek için kullanılır.

Protein ise daha çok kaslara yöneliktir.Antremandan sonra hemen kasları beslemen gerekir yoksa kaslar yıkıma uğrar.Kas olarak gelişim göstermezsin.Fakat doğal yollarla düzenli besin alıyorsan protein almana gerek yok.

3. SnrDK

SnrDK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap için teşekkür ederim,birde şöyle soruyum o zaman kilom düşük olduğu için karbonhidrat ve protein ikisini birden kullanmama gerek var mı yoksa sadece protein yeterli olur mu ?

4. weqale

weqale Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Protein tozu bence en az 4-5 ayı doldurduktan sonra kullanmaya başlamısınız.Çünkü sizin şuanda kilo almaya ihtiyacınız var.İdeal kilonuza ulaştıktan sonra proteini düşünebilirsiniz.

5. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    serious mass ın içinde protein de var zaten ayrıca protein tozu almana gerek yok bir ölçeği uyanınca iç digerini hemen spor sonrası iç sorunu çözmüş olursun

2 yıldır spor yapıyorum ben whey kullanmıyorum mesela serious mass kullanıyorum dediğim gibi gün içinde proteinimede yardımcı oluyor karbonhidrata da bulk dayım çünkü

ancak spor sonra post workout olarak amino asit kullanıyorum ben ama sana gerek yok daha

birde ben whey kullanmıyorum dedim ama casein kullanıyorum gece yatmadan :)

6. SnrDK

SnrDK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim aradığım cevap buydu =)

Sayfayı Paylaş