proteinler yumurtasız etsiz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve iRock337 tarafından 4 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. iRock337

iRock337 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    arkadaşlar yumurta ve et yerken midem bulanıyor maksimum 3 gün arka arkaya düzenli olarak yiyebiliyorum 3 günden sonra midem bulanıyor anca tekrar 1 hafta ara verirsem yemeden 1 hafta sonunda yiyeibliyorum.. asıl sorum günlük protein ihtiyacımın tamamını protein tozundan sağlarsam sağlığımı tehlikeye atar mıyım

2. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Günlük protein ihtiyacının en fazla %30 ila %40'ı protein tozundan sağlanmalı. Yoksa sağlıksız ve yanlış bir beslenme çeşidi olur bu. Eğer sorun et ve yumurtanın tadındaysa, onları tatlandıracak farklı yollar deneyin. Her gün yumurta ve et yiyorum pek çok kişi gibi ama henüz sıkılmadım. Hep aynı şeyleri yemeyin, mutlaka farklılık katın, bir gün tavuk yiyorsanız diğer gün köfte, diğer gün balık, diğer gün rosto, diğer gün hindi vs. yiyin mesela. Ve bunları hep farklı şekillerde pişirin ya da en azından yanında yediğiniz pilav, salata, ekmek veya sebzeler farklı olsun.

iRock337 bunu beğendi.
  3. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    ''Bir şeyi gerçekten istiyorsanız bi yolunu bulursunuz, istemiyorsanız mazeret çok.''
    Açıkçası biz de severek tüketmiyoruz. Arkadaşlarım pizza vs. yerken ben haşlama ya da ızgara yemekten bıktım.
    Ama vücudu daha iyi bir görüntüye kavuşturmanın bedeli bu.
    Zaten BLAST gerekli açıklamayı yapmış.

4. iRock337

iRock337 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Ne pizzasi kardeşim ya laf olsun diye yazmayin şuraya ben ne demişim sen ne diyorsun midem kaldırmiyor alternatif için soru soruyorum önce bi soruyu okuyup cevap atın ya ne bu bilmiş tavırlar

Teşekkür BLAST

5. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Cevabı düzgün okuyun o vakit. Orda bir sitem söz konusu. İşin özü, protein ihtiyacı protein tozundan karşılanmaz. Kolay gelsin.

6. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Ihtiyacinin tamamini tozdan karsilarsan tabiki iyi olmaz.ayrica yumurtayla eti niye yiyemiyorsun anlamadim.ödemen gereken bedel bu yapacak bir sey yok.

7. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Yumurtayı ve eti direkt başlayıp yeme mesela. Arkadaşların da dediği gibi farklı kombine et yemekleri. Bir gün balık ye mesela. Ton balıkli makarna vs kat isin içine. Cok güzel yumurta ve omlet tarifleri var onları bul. Lor peyniri ye. Elbet damak tadına uygun şeyler bulursun biraz araştırırsanız

Nexus 4 cihazımdan gönderildi

8. muhti77

muhti77 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Etsiz olmaz. Yumurtasız hiç olmaz. Olmazoğlu olmaz yani :)

Sayfayı Paylaş