Protein yanında karbonhidrat şart mı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve dr4gunov tarafından 16 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. dr4gunov

dr4gunov Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba kilom 78 ideal kilomdayım kalıbım var ancak yağlı değilim tam olarak şimdi ben antremanlardan sonra 200 gr tavuk yiyorum bunun yanında karbonhidrat almam gerekirmi şu mantık doğrumudur arkadaşlar ben proteini karbonhidrat ile alırsam proteinlerin kaslara taşınması daha hızlı olur tabi yüksek glisemiks indeksli karbonhidratlardan bahsediyorum bunu derken umarım anlatabilmişimdir yemeğide makarnasız felan yiyemiyorum (tavuğu) çok yavan geliyor bu sefer kilo almak ta istemiyorum kararsız kaldım

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Tek öğünde alacağına değil toplam gün içinde yediklerine odaklan. Eğer kas yapmak istiyorsan kilo almadan olmaz o iş. Daha doğrusu olabilir, rekompozisyon deniyor ama çok yavaş ilerleyen bir süreç ve çok ince hsaplar yapılması gereken bir süreç, genellikle başarısızlıkla sonuçlanır. O yüzden kas yapmak istiyorsan kilo al, fazla yağlanmamak istiyorsan günlük kalori ihtiyacının üzerine 200-300 kaloriden fazla ekleme. Yağ yakmak istiyorsan kilo ver. Ama arada kalma. Eğer kas yaparak kilo alırsan zaten aldığın kilonun bir kısmı kas bir kısmı yağ olacağı için vücut yağ oranın çok yükselmez, seni rahatsız etmeye başlayana kadar yapar sonra fazla yağları yakarsın.

Sayfayı Paylaş