Protein tozunu yanlış mı kullanıyorum ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve stoica tarafından 13 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar body de 3. ayıma geçen gün hocama günde 2 kere protein tozu kullanıyorum dedim bir sabah kalktığımda bie de antremandan sonra.Günde 3 defa kullanmamın bi zararı olurmu dedim ya da bir faydasını görürmüyüm dedim .O da bana sabah kalktığında ve antremandan sonra kullanma dedi.Sabah kahvaltını yaptıktan sonra 1 ölçek öğle-akşam arası 1 ölçek akşam yemeğinden 2 saat sonrada 1 ölçek kullan dedi.Böylece vücuduna günde 6 sefer protein almış olursun dedi.Bende vücudun antremandan sonra protein ihtiyacı duyduğunu söledim antremandan sonra da hemen almana gerek yok dedi.Şimdi ben günde 3 ölçek almak istiyorum.Bir faydasını görebilirmiyim ve sizce nasıl almalıyım.Burada edindiğim bilgilere göre 2 ölçeği sabah ve ant. dan sonra alıyordum.Bu arada
    Boy:194 cm
    Kilo : 84
    Flexor hocanın 2.ay programını uyguluyorum.Ben günlük kaç gr. protein almalıyım.Normalde kg x 2gr. ama ben daha 3.aydayım bu herkes içinmi geçerlidir.Yorumlarınız bekliyorum arkadaşlar özellikle Flexor hocanın yorumunu merak ediyorum.Bu arada bizim hocada Türkiye şamp. hazırlanıyor.

2. xxMassacrExx

xxMassacrExx Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    eğer whey protein alıyorsan idman sonrası alman daha yararlı olacaktır, kullandığın ürünün adı nedir*

3. jormakka

jormakka Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    Frankfurt am Main
    Whey e yalnizca Training den önce/sonra ihtiyacin var. Onun disinda protein kaynaklarini dogal besinlerden elde etmeye calis.

4. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    hardline %100 whey kullanıyorum hocamda öğün araları kullanmamı söyledi.Ben günde 3 defa kullansam bi yararını görürmüyüm ?

5. bigger&stronger

bigger&stronger Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    whey proteinin ozellgi cabuk kana karismasi oldugu icin idman sonrasi acil protein ihtiyacini cabucak karsilamak icin kullanilir bu yuzden antreman sonu su ile karistirip icmelisin yoksa whey kullanmanin bi mantigi kalmaz yatmadan once ise sut ile karistirip icildigi taktirde daha yavas emilip uzun uyku suresince vucuda protein saglar diye biliyorum

6. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Antrenmandan sonra kullanılmayacak da ne zaman kullanılacak? Hocanız eğer böyle dediyse vah vah diyip fazla yorum yapmayalım en iyisi.

Protein tozu neden tercih edilir bir onu irdelemek lazım. Protein tozlarının biyolojik besin değerleri yüksek olmakla birlikte normal besinlere göre daha çabuk sindirildikleri için iyi bir recovery olma özelliği taşır. Yine bu bağlamda düşünüldüğünde antrenman sonrası olmayan sabah öğününde whey yerine doğal protein kaynaklarını tüketmek daha mantıklı bir ekonomik çözüm olacaktır. Protein tozunu da kullanacaklara önerim bu şekildedir.

xxMassacrExx ve Despo bunu beğendi.
  7. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    hocanızın söylediği durum whey protein'in üretim mantığına aykırı; size ara öğün olarak whey kullanın demiş ki bunu yapmak ara öğünleri iptal etmek demek yani doğal beslenmeyi eksik bırakmak demek, bunun yanında diğer arkadaşlarda gayet güzel izah etmiş ki; whey protein kana çabuk karışmasıbdan dolayı kullanılır, proteinler yapıcı onarıcı yapı taşlarıdır, idmanda verdiğiniz hasarın bir an önce onarılıp yapılandırılması için whey e ihtiyaç vardır, whey in mantığı budur.

saygılar

8. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yorumlarınız için teşekkür ederim.Yani benim normalde kullandığım şekil (sabah ve ant. sonrası) doğru olan peki buna ilave olarak 3. ölçeği almaya kalksam ne zmn almalıyım ve de 3.aya yeni girdim(Flexor Hocanın 2.ay programını yapmaktayım) ve 84 kg. biri için ne kadar protein almam gerekir?Yani 2 aylık bir sporcunun da protein ihtiyacı kg X 2 gr. protein midir ? ve son olarak 3-4 günlük bi memleket seyahati söz konusu , haliyle ant. yapamıyacam bu günlerde de kullanmalı mıyım aynı şekilde ?

9. jormakka

jormakka Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    Frankfurt am Main
    Whey i günde üc defa alma saplantin nereden cikti anlamadim. Herkes uzun uzun yazdi buraya. Whey kana hizli karisan bir Protein, o yüzden buna yalnizca Training öncesi/sonrasi ihtiyacin var. Hatta yalnizca Training sonrasi. Geri kalan Protein ihtiyacini dogal besinlerden elde etmelisin yani Whey e sabah ta ihtiyacin yok.

10. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Zaten öğrenci olduğum için ısrarla soruyorum doğal olarak karşalamadığım için.Bu arada benim ne kadar protein almam gerek ?

11. jormakka

jormakka Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    Frankfurt am Main
    Kilo basi 2 gr.

Dogal olarak neden protein alamiyorsun?

12. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Maddi yönden bi sıkıntı yok aslında ama hergün 170gr. protein hazırlamam açısından zor geliyor.Lordur,yumurtadır,tavuktur 120gr falan alabiliyorum günlük .Bi de benim merak ettiğim bu kilo başı 2 gr proteini herkes için mi geçerlidir? yani ben daha 3.aya yeni girdim haliyle programımda ona göre umarım anlatabilmişimdir ...

13. jormakka

jormakka Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    Frankfurt am Main
    Kilo basi 2 gr genel gecer bir kural degil, fakat beslenmen protein agirlikli olmali. Burada günde 400 gr Protein alan Profi Bodybuildingciler taniyorum. Bu degere yillar süren deneme yanilma yöntemi ile gelmisler. Fakat cogu bilimsel calismada gecen deger bu, kilo basi 2 gr alirsan yanlis yapmis olmazsin.

Bu arada beslenme Bodybuilding sporund ikinci önemli unsur. Bunun icin gerekli zamani ve enerjiyi ayirmalisin. Kacisi yok :D

Sayfayı Paylaş