Protein Tozu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve burhan45r tarafından 31 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. burhan45r

burhan45r Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Daha önceden yağ yakımıyla ilgili kendimi anlattığım konu ; https://www.bodyforumtr.com/threads/yağ-yakım-dönemi-İçin-tavsiyeler.99567/

Merakla öğrenmeyi beklediğim sorular bu dönemde almam gereken suplementler nelerdir? ( Vücut yapım boy kilo vs. göre)

1-) L-Karnitinini üstteki konuda yazan kardio ve diyetle destekleyince iyi sonuçlar veriyormu?
    Ayrıca bu ürün içinde araştırdım en iyisi ''Multipower L-Karnitine 1800mg'' lık tüpler bana daha uygun geldi.

2-)Spor hocam haftanın 5 günü kardio şeklinde çalıştırıyor ve yaklaşık 1-2 ay sürecek...Kas kaybına neden olur mu durum ağırlıkta çalışmam gerektiğine inanıyorum acaba bu durum yanlışmı? (Bu sorunun yeri bu başlık altında değil ama cevaplarsanız sevinirim)

3-)Yağ yakma döneminde Protein Tozu almam gerek mi yada alsam daha iyimi olur? Çünkü hem yeterli beslenme imkanım yok (protein,karbonhidrat,bitkisel yağlar vs.) hem böylelikle kas kütlesini korumuş olacağımı düşünüyorum. Çünkü genelde sabit bi laf söylenir kas yağın depolanmasını önler bu yüzden kas kütlesi gelişmiş birisi daha çabuk yağ yakabilir diye söyleniyor.
    Protein tozu olarakta 2 gün önce konusuda açılmış şuan satışta olan ''Multipower Whey Protein Isolated'' düşünüyorum tabi eğer yorumlara ve yönlendirmelerinize göre alırsam.

2. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Önce bu konudaki sonra diğer konudaki sorularına cevap vermeye çalışayım:
    1- L-Carnitine aşırı yüksek kilolarda değilsen sonuç vermiyor, parana yazık. Söylediğine göre de çok kilolu değilsin o yüzden gereksiz. İçini rahatlatacaksa söylüyeyim Multipower'ın o ürününü kullandım ne kadar kilo veriyorsam onunla da aynı oranda verdim, belki ayda 200 gram fazla verdirtmiştir ama bunun için onu kullanmaya gerek yok.
    2- Hocanın takdiri öyleymiş spor konusunda. Cardio verdiyse bile herhalde fitness hareketleri de mevcuttur; yani göğüs, omuz kol hareketleri. Yok ise eğer bu hareketler, hocana rica edersin kardiyodan sonra sana temel egzersizleri 12-15 tekrar arası yazar. Ağırlık ile kaslarını çalıştırırsan kas kaybın minimuma iner, yanılmıyorsam yıllar önce gene bu forumda okumuştum 3 denek üzerinde yapılan araştırmada hem ağırlık hem cardio yapanlar minimum kas kaybediyor diye.
    3- Yağ yakma döneminde eğer kaslarını da korumak istersen takdirine göre protein tozu alabilirsin, ama eğer spora yeni başladıysan alma çünkü zaten yakacak kadar kasın olmadığı için çok da gerekli değil. Fakat gene de endişeleniyorsan izole olmak kaydıyla karbonhidrat oranı çok az, şeker oranı çok az izole whey protein tozu alıp antrenman sonrası su ile (süt ile değil) tüketebilirsin. Bu hem tokluk hissi vereceği için antrenman sonrası diyetine de yardımcı olur.
    4- Kas yağın depolanmasını önler ama sen diyet aşamasında olduğun için zaten hem yağ yakıp hem kas yapman kolay değil, zayıflayacaksın sonra kas yapacaksın ve o dediğin metobolizma hızlanması o zaman devreye girecek. Ayrıca doğal yoldan sağlıklı protein ve karbonhidrat almaya özen göster, eğer doğal yoldan alamıyorsan toz moz alma, çünkü adı üstünde bunlar ek besin takviyesi. Eğer A kan grubuysan düzenli olarak akşamları balık, tavuk, hindi'yi haftanın 4 günü; kalan 3 gün de akşamları domatessiz mercimek yemeği ve domatessiz taze fasulye yemeği tüketebilirsin, kış aylarında yanında mantar çorbasıyla birlikte güzel bir menü olur.
    5- Söylediğin toz izole bir toz ama dediğim gibi spora yeni başladıysan alman gerekmiyor veya düzenli beslenmiyorsan.
    6- Linkini verdiğin konun hakkında cevap vereyim; kaçamaklarla kilo almada yardım istemişsin. Haftanın 1 günü belirle o günü komple veya 1 öğün kaçamak yap. Bu seni psikolojik olarak rahatlatacaktır, diğer günler ise eksiksiz programını uygula. Kaçamak gününü iple çekeceğin için motivasyonun düşmeyecektir.
    7- Beslenme programında çok sıkıntı yok, ayrıca alkali suyu da eklemeni öneririm. Nasıl yapıldığını netten öğrenebilirsin oldukça basit.

3. burhan45r

burhan45r Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Çok teşekkürler cevapların gerçekten açıklayıcı olmuş. Uzun süreler body yapmadığımdan dolayı dediğin gibi kaybedecek birşeyde yok.
    Hocamla konuşmam gerek biraz daha omuz kol egzersizi önermesi için,
    Kan grubumda A olduğu için dediklerin tam denk geldi hemen beslenme sistemimi düzenlemem gerek dediklerini ekliyeceğim.

-->>Bir sorum daha var. Elimde yazdığım l karnitin ürünü var Multipowerın 20 li şimdi kullanmak gereksizse mesela tüm yağları yaktıktan sonra kas geliştirmeye geçince '' Protein Tozu + L - Karniitin'' 2 lisi şeklinde kullansam daha doğru mu olur?

4. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    80 TL civarı fiyatı var sanırım, kullanmadıysan geri ver. Kilo verdikten sonra hacimlenmek için polen, arı sütüne harcarsın o parayı; ben olsam öyle yapardım.

5. burhan45r

burhan45r Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Peki normal yoldan yağ yakımına devam azimli bir şekilde daha sonrasında ağırlık antremanlarına geçişte uygun bir beslenme programı ve arı sütü, polen , protein tozu gibi takviyelerle kararlı gitmek en iyisi ..Cevapların için teşekkürler..

Sayfayı Paylaş