Protein Tozu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Crixs34 tarafından 14 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Crixs34

Crixs34 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    iyi günler, ben 1.77 70 kiloyum ve zayıfım kilo almak için antrenman günleri hariç protein tozu içiyorum bir zararı varmıdır ?

2. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    kilon normal ki

3. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    1. Protein tozu kilo alma amaçlı kullanılmaz
    2. Protein tozu antrenman günleri kullanıldığında bi anlamı olur

Keşke biraz araştırıpta kullanmaya başlasaydın.

Danny Boy bunu beğendi.
  4. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    ve ayrıca kilon normal

5. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Ve ve ve ayrıca karbonhidrat kilo aldırır.

Proteinle karbonhidratı karıştırdığın zaman faydasını göreceksin. Yoksa tek başına protein kilo aldırmaz

6. desk

desk Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    San Francisco
    saygısızlık yapmak istemem ama yenisin galiba bu işte yanlış bilgi veriyorsun protein tozu antreman günlerinde kullanılır diye saçma bir şey olamaz bu iş biolojiyle alakalı sen antreman yaptığında kasların yıpranır zarar görür sonraki 48 saat içinde vücut onu onarır ve sen eskisinden daha güçlü ve hacimli olursun tabi bu olay baya yavaş ilerler protein tozu antreman yapmadığın günlerde de kullanman lazım zaten ama antremandan hemen sonrası protein alımı çok önemlidir çünkü bu süreçte kaslar çok yıpranır ve acil proteine ihtiyaç duyar onun dışında günlü vücut agırlıgın çarpı 2 gr kadar protein alman lazım yani 80 kg san günde 160 gr protein alman lazım minumum ki gelişim sağlayasın saygılarımla...

Despo bunu beğendi.
  7. Crixs34

Crixs34 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    yorumlar için cok teşekkur ederim ama bende güvercin göğsü var ondan zayıf gözukuyorum heralde :S

8. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    İster idman günü ister off günü kısaca her sabah uyandığımızda protein alımı lazım.

İdman günleri ağırlıklı olarak bol miktarda protein alırız. Off günlerde ise sabah kalktığımızda bir defa alırız. Ve zaten her gün iyi beslenmeliyiz. Besinlerden bol miktarda protein gelir. Buda yeter bize.
    Kısaca off günlerde sabahleyin kullanmalıyız.

(Karaciğeri takmayanlara lafım yok)

9. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    Karaciger karaciger diyip diyip sorun cikaricaksiniz okadar cabuk cokseydi karacigeriniz simdiye kadar almostin eline sen protein kullan 2 ayda bir 10 15 gun ara ver kg normal degil bana gore zayifim yazmisin anliyorum seni (174 boy 75 kg yim bende zayif gosteriyorum) yola devam idmandan sonra 1 olcek her sabah 1 olcek alman tavsiyem olur protein kg aldirir yagsiz kas gelisimi squat yap gogus kafesin genisler dumball presse ge %90 gogusu calistirir iyi forumlar

10. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Şunu düzgün yazda okuyabilelim şu karaciğer muhabbetini

11. desk

desk Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    San Francisco
    doğru yazmışsın hocam off günlerde sabah almak daha mantıklı gün içinde alırsan ihtahı da kesiyor yatmadan önce kazein de alınabilir tabi off günlerde karaciğer muhabbetine gelince zaten adam akıllı beslensek protein tozuymuş amino acidmiş uğraşmayızda adam akıllı beslenemediğimiz için alıyoruz :) içtiğimiz süt ne kadar doğal sanki ya yediğimiz herşey karaciğere zarar anasını satim :) saygılarımla...

12. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Bol protein bol protein diyoruz vucudun günlük miktarını aşıyoruz bunu acısı aylar sonrada çıkabilir yıllar sonrada çıkabilir. Normal insanın kilosu*1.5 sporcu kişiler için bu rakam 2 dir.

Demek istediğim protein alımında aşırıya kaçınca vucut extra büyümüyor gelişmiyor.

13. desk

desk Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    San Francisco
    valla zaten öle ekstra protein almak çok da kolay iş değil zaten hocam ben daha ihtiyacından fazla protein alan görmedim her gün sabah yumurta öğlene et yanında supplementler böle beslenen adam çok az 1.5 mi 2 mi bilmem ama mens health dergisinde okuduğum makeleye göre kas kazanmak için 2 olması gerekiormus

14. wTurner

wTurner Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Protein tozu kilo aldırmaz saçmalığından vaz geçin çoğu kişi gainer yerine protein tozu ile hacim almayı daha mantıklı bulur.
    Ve hergün kasların proteine ihtiyacı vardır belirli günleri yoktur yani.
    Sabah ilk kalktığında ve idmandan sonra protein alımı işine yarıyacaktır.
    Sadece supplementle beslenmek diye birşey yoktur iyi beslenen insanlar az görülür demişsiniz birkere işi bilenler beslenmeye ağırlık verip kalan protein ihtiyacını supplementlerden alır.

15. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    whey proteinin amacı kilo aldırmak veya hacim kazandırmak değil ; sadece kana hızlı karıştığından ani protein ihtiyacını karşılamaktır...

supplementler hiçbir öğünün yerini tutamaz...

wTurner bunu beğendi.
  16. desk

desk Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    San Francisco
    Ben her sabah 6 7 yumurta yulaf ezmesi peynir süt ara öğünü içinde öğlen tavuk et keza akşam öle bunun sanında sürekli ara öğün yiyen ve bunu her gün yapan adam çok az gördüm hele öğrencilik hayatında dahada az gördüm sen öyle besleniyorsan ne mutlu sana :)

17. emclord00

emclord00 Üye

Beğenileri:
    302
    Ödül Puanları:
    73
    kusura bakma ama verdiğin bilgi yanlış olmuş. Protein tozu sabah vucudun hızlı protein ihtiyacını gidermek için , antreman oncesi( karbonhidrat öneririm ) antrenman sonrası olarak kullanılır. Ayrıca; protein tozu nasıl kilo aldırmaz? Tabiki kilo almak için karbonhidrat ta lazım amma KAS gelişimi protein ile olur kaslar protein tutar bunuda unutmamak gerek.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:31 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:28 ----------

son derece katılıyorum ama birşeye takıldım, Whey proteinin amacı kana hızlı karışmak ve protein ihtiyacını karşıalamak evet. ama kasların böylelikle hacim kazanmasınıda sağlıyor unutmamak gerek.

18. wTurner

wTurner Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Valla dostum öyle yapıyorum hatta daha verimli besleniyorum ben özellikle beslenmeme dikat ederim bir öğünüm bile başka saatte yenemez aynı saatte yerim hergün yani anlıyacağın bende mutluyum seninde hep öyle beslenmeni dilerim Yemek Yemek Yemek spora başlamadan önce bile tek düşündüyüm yemek olurdu bide sen düşün :)

Son düzenleme: 24 Nisan 2012
  19. desk

desk Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    San Francisco
    helal olsun o zaman hakkını veriryorsun beslenmenin çünkü çoğu araştırma gösteriyor ki beslenme bu işin yüzden 60 70 lik kısmı senin adına sevindim bende bu aralar iyi besleniyorum ayıbtır sölemesi eğitim için amerikadayım ve malum et fiyatları baya ucuz :)

20. wTurner

wTurner Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Dostum yerinde olmak isterdim açıkçası ve haklısın üni. öğrencileri kalkıp spor yapıyor ve gelişme göremiyoruz diyorlar ne yiyorsun diye sorduğunda ''katıklı,döner vb'' gelde buna gülme yani Öğrenciysen bile düzgün besleniyorsan spora başlıycaksın , boşuna o kadar ter döküyorlar :)

Sayfayı Paylaş