Protein Tozu Ne Tavsiye Edersiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Mehmet Guner tarafından 30 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Mehmet Guner

Mehmet Guner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaslar merhabalar bugun pimdeki protein tozunu denedim psikolojikmi bilmem antrenman once ve sonrasi aldim iyi geldi;peynir alti suyundan 100 gramda %70 proteinli 150gr 19TL.1kac sorum olcakti;
    Gunde 3 olcek (1 Olcek:10gram) alin diyor bana az geldi;ben 3 once 3 antreman sonunda yagsiz sutle aldim iyi geldi...
    simdi sorum bu toz kilo olarak ucuzmu?Birdahada bulamayacagim icin buyuk ihtimalle bana en az kiloluk yada 2-3 kiloluk protein tozu ne tavsiye edersiniz?
    En ucuzundan standart,tatsiz yani cikolata vb olmasin (Sanirim en ucuzu peynir altindan olan) internettemi ucuz yoksa magazada yada avm-avm magazalarda-supermarketlerde?
    Birde zarari varmi protein tozun 1 doktora sormustum cok onceden kilona gore alirsan birsey olmaz demisti ama ne dersiniz?
    benim kilo 70kg;70*2Gram olarak hesaplayinca 140 gram civari cikiyor e protein tozunun yuz gramda yuzde 70 i proteinse hergun 200 grammi almam gerekiyor?Dogrusu nedir acaba yanlis biliorum heralde?Bana gunluk tek seferde 30 gram az geldi antrenman once ve sonrasi 30+30 gram pro toz aldim tesekkurler iyi geldi.:)
    Piyasada daha protein orani yuksek tozlar varmi? (denedim %70 diordu...)
    1de kreatin-aminoasit ne onerirsiniz?Tozun yaninda?
    benexol-kalsiyum fisfis alimmi bunlarin yaninda?(bu ikisi nispeten digerlerine gore ucuzda tozda eh iste ama kreatin-amino vb pahali sanirim?)
    Ama benim zararli aliskanlik-idda-fastfood-tuketim cilginligim olmadi icin artik bu sporu kitabina gore yapim diyorum cunku takviyesiz agirlik kaldir karsiliksiz kaliyor gibime geliyor ne dersiniz?Takviyeler zararli degil dimi?saolun :) cevaplariniz icin :)
    Az once supplementler com u gordum uygunsa burdan alabilirim evde nakit odeyebiliyormuyuz?

2. Mehmet Guner

Mehmet Guner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaslar kisa 1 bakmadan sonra;
    Hardline 4000 Gram Whey Protein Tozu buldum;Peyniraltindan sanirim,gramda protein oranida 0.81 civari kovada.Nettte fiyati 299 tl.
    Aylik 100tlye geliyor.Sizce daha ucuzu varmi,bu marka bejiktajin spnsoruymus galba ben ona bakmamda ucuzluguna bakarim ama sponsorda almak bence fiyatda uzerine fark
    koyarlar arti olarak dimi.Yinede toz protein gunluk 10yumurtadan daha ucuz dimi.
    Yani en ucuz protein kaynagi protein tozumu,bildiniz baska nevar.
    En ucuzu bu gibi gunluk 40 kusur gr alin diyor,90 Gunluk=servis oluyor.gold nutritionun tavsiyesiyle 30 kusur gram kullanirsam haliyle 4-5 ay kullanima tekabul eder...
    Siz ne tavsiye edersiniz,bu kadar fazla cevap yazinca arada kaldim:)
    1de sanirim gunluk protein tozu alma miktari 30 gram dimi,bilmedim icin antrenman once-sonrasi 30ar gram almistimda:)
    ha 1 de bakincada isler karisti iyice:)Karbonhidrat-izole protein tozu-kreatin-aminoasit vb cikti karsima ne onerirsiniz,tek protein tozu yetermi...
    b vitamini olarak benexol ve dandik fisfis kalsiyum karbonatdan 1 kalsiyum alim diorum ucuz olduklari icin nedersiniz,kalsiumlarin hepside karbonatdan piyasada anlamadim
    tepesirmi alsam:)
    Eskiden cook ucuza Unicap multivitamin vardi simdi yok sanirim 1de normal supradyn vardi o da iyiydi bunlarin ayarinda ne onerirsiniz.
    nettekiler cok pahali geldi sonucda hepsi sentetik deilmi...
    ha sentetik demisken vitaminler hakkinda da ne dusunuyorsunuz,yani dogali varmi,hepsi sentetikmi,b vitamini sentetik sorunsuz diye duymustum ama...

3. Mehmet Guner

Mehmet Guner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Gold_Nutrition ve Weider Nette yabanci sitelerde 40-50 dolar civari diye duydum 4 kiloluk bildiginiz aldiginiz 1yer varmi tesekkurler
    Hedieli vb?

4. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Hedie değil hediye veren yerler var. Ama yazamayız reklam olur. Türkiye dışından alırsan gümrüğe takılır vergi ödersin pek karlı olmaz.

5. Mehmet Guner

Mehmet Guner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    saolun vergi olayini bilmiyordum,bi alt limit 100 dolar vb vergi de muafiet vb yok muydu?Optimum Nutrition gold standart 4540 gr buldum nette yurtici 280 tl ye geliyor posetli goldlar 2 proteinli (izole-konsantre)
    %82 civari protein iyi sanirim dimi?
    ozel msj atsaniz?

6. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Boşa o kadar para verme, protein desen ne olduğu belli değil, katkı maddesi desen gene hepsi saklanmış. Kutusunu açtığın halde aylarca tüketebildiğin peynirden olma bir malzemeden ne beklersiniz ki
    Protein tozu %100 balon %100 reklam %100 kapitalizm ürünü bir uydurmadır

7. Mehmet Guner

Mehmet Guner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    caga kullandin mi acaba protein tozu?deneyimlerin nedir?

Sayfayı Paylaş