Protein Tozu Mu Gainer Mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve aaalperalperrr tarafından 14 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. aaalperalperrr

aaalperalperrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Öncelikle selamun aleyküm,
    8-9 aydır bu sporla uğraşıyorum. Uzun boylu, ve zayıf biriyim. Az da olsa yağlıyım. Karın kaslarım ve damarlarım belli değil.(skinny fat) Bu durumdan kurtulmak için de kilo almam gerek. Başladığımdan bu yana 2 kilo alabildim. Vücut ölçülerim de haliyle fazla artış olmadı.
    Daha once scitec whey kullanmıştım. Pek bir etkisini göremedim açıkçası. Şimdi bir supplement daha almayı düşünüyorum. Hardline Pro Gainer 5000 mi almalıyım yoksa Optimum Gold Whey mi almalıyım? Ya da paraya kıyıp ikisini de mi almalıyım?

2. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    gainer ile protein tozunun görevleri aynı değil ki? Gainer %70-80 karbonhidrattan oluşur protein tozları da %80-85 proteinden sen kilo almak istiyorsan tabiki gainer ama yanına düzenli bir beslenme koymazsan tek başına bir işe yaramaz. insanların whey ve bcaa kullanma sebepleri bu sporu yaparken kas kaybını minumuma indirmek kasları korumak ve gücünü artırmak . gainer ve whey farklı görevlerdedir anlayacağın. bu işi yapan yağ oranı yüksek olan sporcular gainer kullanmaz mesela.... ordan çöz işi

Sayfayı Paylaş