Protein tozu ile kilo verilir mi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve onur can değirmenci tarafından 2 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. onur can değirmenci

onur can değirmenci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar merhaba yıllardır kilo problemi ile yaşıyorum yani hiç aşırı kilolu olmadım ama hiç de zayıf olmadım boyum 192 cm kilom şu an 96 (40 gün önce 105.5 du) 9.5 kiloyu 1 ayda verdim ancak 2 haftadır kilom oynamıyor kardio yapmaktan sıkıldım ağırlık olarak fitness yapıyorum şu sıralar kardio motivasyonumu bozuyor ertesi gün gelesim gelmiyor şöyle bir şey düşünüyorum günlük 1 öğün yesem sadece Mesela kahvaltı yapsam ondan sonraki öğün ve ara öğünleri protein tozu ile karşılasam nasıl olur yani sadece onu içsem bol sıvı tuketsem vücuduma zararı ne derece olur biliyorum mantıklı değil ancak bi 8 kilo daha vermek istiyorum ve bu kilonun tamamı sanki karın çevresinde duruyor o yüzden iğrenç bir görüntü ölüyor bu konuda bilgi almak istiyorum spor salonundaki hocalara sormadım sebebi onların bilgili görmemem

2. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Merhabalar;
    1-1 ay içinde 9.5 kilo çok çok aşırı derecede kilo vermişsiniz gerçekten kas kaybınız olmuş olabilir.
    2-Kesinlikle 1 öğün beslenme olmaz diyette.Çünkü uzun süren açlıklar sonrasında metabolizma yavaşlıyor.Bunu vücut kıtlık olarak algılıyor.Diğer yediğiniz besinleri yağ olarak depoluyor yani geriye sarıyor.Protein tozu dediğimiz sadece ek gıda takviyesi gelişigüzel kullanmanızın bir faydası olmayacaktır.
    3-Az az ve sık sık beslenin.Günlük kalori ihtiyacınızın 300-500 kalori altında beslenin.6 öğün yemeye çalışın bu sayede metabolizmaya sinyal verip hızlandırmış olucaksınız

3. JackGhosen

JackGhosen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Vücut geliştirme yapmıyorsan cardio ağırlıklı çalışıyorsan protein tozu kullanmanı tavsiye etmem. Protein tozu ancak evde hiç hareketsiz oturup yemek üstüne günde 2-3 ölçek içersen kilo yapar.

Şuan protein takviyesine ihtiyacınız olduğunu sanmıyorum, kilo verdikten sonra ağırlık çalışmasına geçtiğiniz vakit elbette başlayabilirsiniz.

4. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Kilo vermeyi bırakabilirsin. Boyun bir hayli uzun kas yapmaya başlarsan vücut tipine bağlı olarak 100-110 kiloya kadar çirkin bir görüntü oluşmaz. Tabi çok yağ yaparsan başka.

Sayfayı Paylaş