Protein tozu almalı mıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve onuryuzak tarafından 14 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Usta bende lise sonum açık lise olduğum için sabahtan akşama dersanedeyim,sabah kalkıp kahvaltı+3 öğün hazırlıyorum.kaplara koyup götürüyorum,spor bahane kabul etmez,ya dönerciyle ya mutfakla anlaşman lazım :)
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Aralık 2014 ---
    sabah yulaf ve light sütle başlıyabilirsin çiğ yumurta içebiliyomusun?

2. onuryuzak

onuryuzak Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam döner yemekte problem yok kökünü bile kuruturum. Ama benim bildiğim bu sporu yaparken sadece haşlanmış tavuk yiyebileceğimiz? Yanlış mi biliyorum acaba?
    Dönerciyle anlaşırız problem olmaz hocam :) ahbap olduk resmen zaten gide gele :) Sabah kahvaltıda peynir salatalık domates falan çıkıyor zaten onları yesem problem olur mu?

3. Bodyturkey

Bodyturkey Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Organizatör
    Yer:
    İstanbul/Kadıköy
    Hayır haşlanmış falan değil ya ben en son ne zaman haşlanmış yedim onu bile hatırlamıyorum :D tercih senin benim favorim kızmış tavaya 1 damla yağ damlatarak ızgara yapmaktır mesela uzun pişirmem kısa pişiririm acı sos ile servis ederim harika oluyor.

4. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    İlk cümlen tamamıyla yanlış. Protein tozu ile gelişme kısa yolu seçmek değildir. Yani şöyle ki bu anabolik steroid değil. Beslenme yoksa eğer protein tozu ile gelişim sıfır (0) olur.
    Nerden çıkardım bunu ? Protein tozu nedir ? Max. 25 gr protein. 110-120 kalori civarında bir ek gıda. Whey olması anında kaslara nüfuz edip büyümeye tetikliyor diye düşünmeyin.
    Sadece antrenman sonrası yıkımı azaltıyor. Eğer sen beslenmiyorsan, protein tozu sadece ve sadece daha az çelimsizleşmene fayda sağlar.
    Çünkü bir süre sonra vücut dışarıdan alamadığı proteini vücudundaki kaslardan çekecektir.

BulkHulk bunu beğendi.
  5. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    aynen Bodyturkey hocamın dediği gibi bende sürekli tavuğu kızartırım haşlanmış hiç çekilmez :) eğer bu şartlarda yapabileceksen bi program çıkartalım

6. onuryuzak

onuryuzak Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Pilav üstü tavukta karar kıldık peki öğlenleri ne yiyebilirim?
    Hocam dediğim gibi tavuk döner problem olmaz her gün anlaşırım 5tlye yerim yani normalde 7 tlde :D

7. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    şimdi o zaman yulaf ezmesi ve sütü bi kere eksik etmiyceksin elinden eğer sade yiyemem dersen nesfitle karıştırıp ye,yumurtaları alıp her sabah sana hazırlatabilirsen eğer sabah 5 beyaz 1 tam öğlen ise tekrar kalan 4 ü ve yulaf ezmesini yiyebilirsin ama yeterli olmayacaktır eğer imkanın varsa süzme yoğurtta süper protein var birşah süzme yoğurt 100gr da 12 gr yanlış hatırlamıyorsam ve ben tek seferde 500 gr ı birden ayran yapıp içtiğimi biliyorum :)

8. onuryuzak

onuryuzak Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam yumurta işi biraz sakat olabilir. onun yerine yumurta protein tozu alsam? Biraz kolaya kaçıyor gibi görülebilirim fakat imkanım yok inanın yani.

Yulaf ezmesi ile sütü kahvaltıdan önce mi sonra mı hocam?

9. [Bukowski]

[Bukowski] Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    lor peyniri al kes kes ye kardes al sana hazir protein

10. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    şimdi bu bahsettiğin bütçe sadece spora ayırabileceğin mi bunu tam anlamadım ? ona göre yorum yapayım yulaf ezmesini kahvaltıda tüketeceksin zaten ama yurttaki kahvaltıyla aynı zamanda yapamam dersen önce almalısın

11. onuryuzak

onuryuzak Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    aylık bana gönderilen ücret 300-400 tl hocam yeme içe falan her şey içinde. Yurt ücreti hariç tabi.

12. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    şimdi şöyle diyeyim o zaman protein tozu alırsın önerim fiyat performans olarak hardline olur gerçi son fiyatını bilmiyorum ama sabah kahvaltıyla birlikte ve spordan sonra alırsın son fiyatı 170 di geriye kaldı max.230 her gün 5 tl tavuk dönerden kessek 150 tl kalır geriye 80 tl bu paraylada geriye kalan beslenme ihtiyacları zor karşılanır hocam en mantıklısı emin ol hepsini beslenmeye harcamak olur arkadaşın dediği gibi lor peyniri falan birsürü alternatif var :)

13. onuryuzak

onuryuzak Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam siz bana bir liste çıkartsaınız ben uygulayabildiklerimi uygulasam?

14. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    çıkartırım tabi özelden tartışarak her koşulda uyabilceğin şekilde yapalım bunu bi iş yaparsam onu eksiksiz yapmak isterim :)

Sayfayı Paylaş