protein tozu alımı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve berk1905 tarafından 8 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    iyi günler. spora başlayalı 3 hafta oldu protein tozu aldım(biraz erken başladım toza biliyorum) 2 gündür kullanıyorum ama bu sabah bir kalktım 3 tane sivilce var. yanlış bir kullanım mı söz konusu? ki büyük ihtimal olabilir benim de aklıma yatmayan bir yol izliyorum.

normalde tozu sabah kalkar kalkmaz ve spor sonrası olarak 2 defa için deniyor.
    ben sporu saat 10 gibi yapıyorum.
    ve sabah geçen kalktığım saat 9du tozu içtim. 9.30 da ise 3 tam yumurta 100 gram peynir ve 45 gram yulaf ezmesi süt karışımını yiyip yarım saat sonra spora gittim.

ciddi saçmalık ama doğru yolu bulamıyorum. ya hiç yemicem. ya da 8 gibi kalkıp 8.30 kadar kahvaltı yapıcam o da çok zor her gün her gün.
    ya da protein tozunu sabah almicam. sabah alıyorum tozu yarım saat anca oluyo kahvaltı yiyorum.
    sonra 10da spor, spor sonrası bir daha toz.

bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim.

2. Mennisiah

Mennisiah Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Sabah 10 da kalkıyosan toz içme. Güzelce kahvaltını et 1 - 1.30 saat sonra sporuna git. Spordan geldikten sonra iç ve yatmadan önce. Ben öyle yapıyorum. Aksi takdirde bende aynı şekil 11-12 de kalkıyorum toz içmiyorum kahvaltı edip spordana gelince içiyorum ve yatmadan. Yada 10da kalkıp toz içip 11.30 gibi kahvaltı edip 2-3 gibi spora gidiceksin. Ama ben oturttum artık rutini hergün aynı saatte girip çıkmam gerekiyor. Creatin falanda kullandığım için hepsi bir araya geliyor ondan saatleri iyi ayarlamak lazım.

3. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    sizin durumunuzu spor geçmişinizi bilemem ama bu konuda kararsız kaldım. akşam yatmadan önce protein tozu kesinlikle içmeyin diye yazılar okumuştum. ki yağlı da biriyim. o saatte alınan proteinin yararından çok zararı olmaz mı? %18 yağlı vücudum

4. Mennisiah

Mennisiah Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Senin vucüdünü bilemem. 4 aydır spor yapıyorum %8 yağ oranım var 70 kiloyum 1.82 boy.

5. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    sende yağlanma etmediyse araştırılabilir. biraz araştırıcam gece mevzusunu. tam olarak uyumadan direk önce mi alıyorsun? direk alıp uyuyorsun öyle mi

6. Mennisiah

Mennisiah Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Tam olarak hemen değil aldıktan 1 veya 2 saat içerisinde.

7. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    cevabın için teşekkürler. bilgilendirici oldu

Mennisiah bunu beğendi.
  8. mustafaalci

mustafaalci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kullandığın protein tozu izole mi complex mi onu belirtirsen daha iyi cevaplar verilebilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

9. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Sen bu protein tozunun mantığını kavramamışsın öncelikle , uyanıyorsun içiyorsun yarım saat geçiyor kahvaltı yapıyorsun. Kahvaltı yapacaksan ,( ki seninki gayet yeterli yeni başlayan biri için ) niye yarım saat önce bunu içiyorsun? Ayrıca daha senin yediklerinden midenin haberi yok spor yapıyorsun bu da yanlış 1.5-2 saat geçerse daha iyi olur. Bir de ben senin protein tozuna bakış açını, ek tamamlayıcı gıda olarak değil de bunu almazsam kas yapamam tarzı olarak gördüğünü düşünüyorum. Spor sonrası bir ölçek yeterli olacaktır sana.

Dracarys17 bunu beğendi.
  10. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    mesajım silindi yanlışlıkla. yorumun için teşekkürler. bir önceki mesajda yazmıştım ama kısa kesicem. sabah konusunda doğru diyorsun 2 saat gerekse de o zamanı ayarlayamıyorum. artık 1.5 saat erken kalkmaya çalışıp kahvaltıdan 1.5 saat sonra spora gidicem.
    toz alımı sebebime gelir isek 85 kiloyum. günlük almam gereken protein miktarını tozsuz ayarlayamıyorum. o yüzden belli bir protein miktarına ulaşmam gerektiği için alıyorum. yani protein almasam da belli bir protein miktarını alabiliyor olsam yine kas yaparım onda sıkıntım yok. asıl mevzu o protein miktarını, protein tozsuz sağlayamayacağım için günde 2 kez düşündüm. herkes de sabah ve spor sonrası diyince saçmalığın farkında olsam da denedim 1-2 kez. 2. tozu akşam düşünüyorum. çünkü tek toz pek yetmiyor. daha doğrusu akşam yemeğinde ne olduğuna bağlı olarak toz alıp almayacağıma karar verdim.
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Aralık 2018 ---
    whey protein olarak aldım. artık hangi kıstasa giriyor bilemedim. baya bilinçsiz almışım onu öğrendim.
    şu an öğrenciyim araştırdım uygun ve insanlar memnun diye bir tane türk toz üzerine sitenin kendi tozunu aldım. zaten biliyorsunuzdur reklem olmasın diye girmedim.

Son düzenleme: 9 Aralık 2018
  11. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    belki içtiğin protein tozu da kalitesizdir. ismini yazar mısın? bu arada yaş, kilo, beslenme şekli gibi detayları da paylaşır mısın?

12. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    reklam olmasın diye yazmamıştım ama supplementler sitesinin kendi tozu. uygundu öğrenci olduğum için aldım ve tabii ki yorumları okuyarak aldım. iyi deniyordu.
    yaşım 24
    boy 178
    kilo 85

kalkar kalkmaz toz = 23 gr protein
    beslenme olayına gelirsek oturtamadım hala. ama asıl amacım sabah 3 tam yumurta + 2 çeşit peynirden 100 gram civarı + 200 ml süt = 40-45 civarı protein ediyor.
    spordan sonra toz = 23 gr protein

spor sonrası 100 gr tavuk göğsü = 25 gr falan tavuk göğsü.

bir de lor shake düşünüyorum gün içinde = 100 gr lor ve 200 ml süt bir de muz = totalde 25 gr protein falan

yani yine bile yetmiyor 120-130 civarı protein oluyor. tabi akşam yemeğini saymıyorum o tüm ahali evde yiyoruz. oradan ne gelirse artık.
    ama bunu bile uygulayamadım daha. her şey düzensiz 2-3 hafta oldu.

edit: bu arada sabah dediğim toz şu güne kadar uyguladığımdı. değişecek o. sadece off günlerde sabah alıcam.
    ve tabii ki karbon alımlarım da var ama protein üzerine yazdım. misal sabah 45 gram yulaf yerim. biraz ekmek yerim.
    kilo fazlam olduğu için çok fazla karbon tüketmemeye çalışıyorum. ama yanlış olabilir tabii ki.

Son düzenleme: 9 Aralık 2018
  13. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    açıkçası ben de maksimum 300-350 gr tavuk , 5-6 da yumurta tüketiyorum fakat ben örneğin kepekli pirinçten gelen proteini de sayıyorum yulaftan geleni de sayıyorum böyle böyle derken aldığım miktar artıyor git gide.Bilmiyorum benim yaptığım şekil doğru mu fakat bitkisel de olsa orada da bir protein mevcut. Ki yeşil mercimek vs yerseniz bu besinlerde de bolca var. Bu arada spora yeni başladıysanız direk kilo x2 olayına girmeyin bence. Daha yeniyken 120-130 size hayli hayli yeter diye düşünüyorum.

14. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    senin bünyen sivilcelenmeye müsait o vakit , yoksa protein tozunun sivilce yapma gibi bir özelliği yok

15. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    evet 120-140 arası bir protein peşindeyim. bu arada dediğin gibi sebzeli yemekler koymayı düşünüyorum aralara. gayet iyi proteinler var. ne kadar işe yaradığını bilemem ama en azından faydalı.
    sivilceye yatkınlığım da var. teşekkürler cevap için.
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Aralık 2018 ---
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Aralık 2018 ---
    doğru var sivilceye yatkınlığım ama bu kadar hızlı olması garip. bakalım devam edip görücez

Sayfayı Paylaş