Protein Tozu İle Amino Kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve tito ortiz tarafından 31 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. murataztekin

murataztekin Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbıl
    bu sporda yeniyim yaklaşık 1.5 aydır v.g yapıyorum.

20 yaşındayım şimdi benim gözlemlediğim şudur ne kadar yanlış ne kadar doğru okuyanların fikirleriyle göreceğim tartacağım düşüncelerimi.

protein, amino asit kulağa ilk duyulduğunda doğal olmayan ilaç denilen maddeler olarak duyuluyor.

sonra salona başladıkça biraz araştırdıkça herşeyin farkına varılıyor.

bana sorulacak olunursa ilk zamanlar bunları bende tavsiye etmiyorum ve kullanmıyorumda.

neden diyecek olursanız ilk olarak marketlerde evlerde bulunan gıda takviyesinden ziyade günlük evlerimizde bulabileceğimiz ürünlerin değerlerini ölçüm tartıyorum faydalı olanları kullanıyorum.

yani idmandan sonra protein tozu almıyorum ama 1 adet ton balığı yiyiyorum bunun içindeki değer tabikide protein tozundakine eş değil ama yüksek protein olduğu için ihtiyacımı öyle karşılıyorum.

bana kalırsa ilk aylar insan vucudunu tanımalı ihtiyaçlarını belirlemeli.

ilk zamanlar kalkınca protein tozu almak yerine bence 2 yumurta yenip 1 bardakta yağsız süt içilirse en azından gerekli protein alınır diye düşünüyorum.

bu ürünler bizim günlük değerleri elimizdeki besinlerden alamadığımız için devreye girince istenilen sonuç normale nazaran daha erken beliriyor.

şimdi 20 li yaşlarda bir insan şuanki yaşına kadar bunlara dikkat etmeyip bir anda bunları öğrenince tabiki garipsiyor farkına varamıyor ilk zamanda hiçbirşeyin.

şahsi düşüncem ve uygulamam şu yonde ilk 3 ayımı doğal yoldan uygulayıp hem gerekli bilgilere vakıf olup hemde seviyemi ölçmek vucudumu tanımak.

ilerleyen zamanda duruma göre besin takviyesi yapıp yapmayacağıma karar veririm.

onemli olan yapılan idman kadar beslenme düzenide bana göre...

mekenek bunu beğendi.
  2. 0101abc

0101abc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 2 aydan bıraz fala suredır vucut gelıstırme yapıorum boyum 1.79 kılom 79.4 antremandan once ve sonra 30 ar gram proteın kullanıyordum sırtımda sıvılcelenmeler oldu bende bu aldıgım mıktarın fazla geldıgını dusunup sadece spordan sonra yaklasık 40 45 gram alıorum (optımum proteın tozu olcegı 70cl lık yarısını bıraz gecıor) burada ki buyuklerım bana bu konuda yardımcı olursanız sevınırım ayrıca antremanlarım da 2 ıle 2.5 saat arası suruyor

3. hikmet35

hikmet35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba yaklasık 2 senedir sporla ugrasıyorum ve 2 kutu whey gold protein tozu ve 1 kutu creatin bitirdim. gecen gün on whey ve stitec amino 5600 aldım bunları ne şekilde kombine şekilde kullanmalıyım ...
    optimum_gold_standard_whey_scitec_amino_asit.jpg
    boy 182
    kilo 72
    2 senedir düzenli gidiyorum...
    amino giriş ve cıkısta önerilen 4 er tane girişten 1 saat once 4 adet ve yarım saat once 1 orcek protein tozu sonra antremanda cıkar cıkmaz 4 adet amino yeterli midir .
    kendimce antramanları 70-75 kg beanch , kol harekelerini 15 kg dumbell larla calısıyorum antremanlar kısacası yorucu oluyor ... cevaplarınızı bekliyorum tesekkurker :)

Sayfayı Paylaş