Protein Tozu İle Amino Kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve tito ortiz tarafından 31 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. tito ortiz

tito ortiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 1 yıldır aralıklarlada olsa vg yapıyorum,yaklaşık 3 aydırda protein tozu kullanıyorum..gnc den multiamino aldım günlük kullanımı 3 tablet,ama satış sorumlusu protein tozuda kullandığım için günde 1 tane kullanmamı önerdi..günlük kullanımı 3 tablet olan bir ürünü 1 tablet olarak kullanırsam bi yararını görebilirmiyim,bu şekilde kullanmam doğrumu yardımcı olursanız sevinirim :?:

EDIT: Lütfen başlıkta sorunun ne ile ilgili olduğunu belirtin. Bu sayede konu hakkında bilgi sahibi olanlar size daha kolay cevap veriri. Sarc

2. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    gnc amınolarının servingleri çok düşüktür,multi amino da oyle..1 tabletin hiç bir faydası olmaz,3 tabletinde...suuplement ler sihir beklemeyin,öyle günde bir kapsül alıcaksın sonrada kas gelişimi olucak.mümkünmü hiç böyle bir olay..suuplement kullanmadan önce,ilk önce bu tip takviyeler hakkında geniş bir bilgiye sahip olunması gerekli,ne zaman kullanılmalıdır,hangi oranlarda alınmalıdır,hangi dönemlerde hangi takviyeler alınmalıdır,kullanım miktarları nasıl olmalıdır vs ...son olarak o satış sorumlusuna amıno ne olduğunu ne işe yaradığını sorsan ,ağzını açamaz..gnc broşürlerinde ne yazıyorsa onlarda o kadar biliyor..

usd61 bunu beğendi.
  3. tito ortiz

tito ortiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    peki bu durumda benim ne kadar kullanmam doğru olur?

4. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    bak ortiz soruda bilgiden doğar cevapta burada kimse muneccim değil senın gibi insan bana kalırsa buradan uygun yanıtı ala bilmen için önce vermen gerekir mesela ne ?

yaşını kilonu boyunu yaptıgın antremanın içeriğini v.s bu bilgileri verirsen buradaki insanlar bunları yorumlamak suretiyle yanıt yazmakta durumunu değerlendirmekte hiç bir doktor sana uzaktan bakarak ilaç yazman buradada durum aynı o yüzden sen bana kalırsa kendin hakkındaki bilgileri yeterince ver ondan sonra yanıt bekle eminim sana dahaçok yardım elini uzatacak arkads olacaktır

5. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    protein tozunu üstünde yazan ölçülerde kullan..amıno 3 kapsülde 2 gr protein var sanırım,o yuzden tek seferde 10 kapsül al.bu bile 7-8 gr proteine anca tekabül ediyor,başka markalarda bu oranı3-4 tablette alıyorsun,o nedenle 10 kapsül gözüne cok buyuk gelnmesin..amınoları idmandan önce,tozuda idmandan hemen sonra al.

qKn bunu beğendi.
  6. tito ortiz

tito ortiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yaş 20,kilo 64,boy 1.70,kol 36,omuz 117,göğüs 95..

haftada 3 gün çalışıyorum,yaklaşık 1 senedir vg yapıyorum ..

teşekkür ediyorum cevap için barış abi (?)..

7. HaLL

HaLL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    amıno ve protein kullanımı

hardlıne amıno 3000 ve hardlıne zone ıkısını gun ıcersınde nasıl kullanmaliyım? haftada 4 gun gıdıyrum bady.gıtmedıgım gunlerde kulanmalıyım kullanırsam daha yararlı olurmu acaba??

8. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    amino ve protein tozu gibi gidalar her zaman kullanilmali.fakat idman yapmadigin gunler dozajlari yariya dusurebilirsin

mfd bunu beğendi.
  9. HaLL

HaLL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    tam olarak bu urunlerı amıno gunde kactane proteın tozunu kac gr almalıyım ve nezaman kllanmalıyım bana yardımcı olurmusunuzzzz

10. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    kullanım örneği

*** protein tozu için ; başlangıç için spor günü ("on days") 2 ölçek = 50 gr = 2 çorba kaşığı , "off days" (spor yok) ; 1 ölçek = 25 gr = 1 (tam dolu) çorba kaşığı .... sonra daha ilersi için günde 2 hatta 4 ölçek artıırım ama genelde en fazla 2 ölçek yeter.
    *** amino için ; on days ; 6 hatta 9 tablet ; maddi durumuna göre , hatta bunu ilerde 15-18 çıkaranlarda var ama genelde 9-10 tablet yeter... off days ; 3-6 tablet...

11. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    antremanın iki bolgeden oluşuyorsa ve bolgenin biri sabah birini akşam giriyorsan

ant 1 saat önce 5 amino ant dan hemen sonra 2 çorba kaşıgı protein aynısını akşam girecegin bolge içinde uygula
    eger hepsini aynı anda yapıyorsan eger ant 1 saat önce 5 amino ant dan hemen sonra pro+5 amino uygundur..

qKn bunu beğendi.
  12. bodyboyharun

bodyboyharun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam ben 1.71 boyunda 60 kilo yum yaşım 19 yaklaşık 1 aydır body e gidiyorum gecnlerde amınoasit ve protein tozu aldım markaları aminosait olan (universal1900)325 tablet......protein tozuda prolab whey protien 907 gr acaba nasıl kullanmalıyım haftada 4 gün çalışıyorum çalışmadığım günlerde alsam nasıl olur cvplarsanız sevinirim tşk...

13. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    ben protein tozunu sabah uyanınca birde antrenmandan sonra kullanıyorum off günlerde ise sadece sabah kalkınca alıyorum amino asiti ise antrenman öncesi ve sonrası 3 er tane alıyorum off günlerde amino almıyorum

14. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    merak ettiğim birşey şu bizim salonda aminoya filan pek iyi gözle pakmıyorlar ilaç diyorlar ve bırakınca kasların kaybedileceğini sarkacağını söylüyorlar bu nekadar doğru... İster istemez tedirgin oluyorum kullanmakda kaçınıyorum daha 150 küsür tabletim var..:)

15. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Salonlarda neler konuşuluyor daha, duysanız sporu bırakırsınız veya sağlığınızı kaybedersiniz.
    Salonda konuşulanları dikkate almayın demiyorum, sadece konuşulanları forumun size kattıkları dahilinde bir süzgeçten geçirin ve mümkünse insanları bilinçlendirmeye çalışın.

Bu konuları o kadar çok ele alıp tartıştık ki, hala buna benzer basit konuların bile salonlarda ciddi olarak tartışılması ve insanları yanlış yönlendirdiğini görmek çok üzücü.

Bu da yapıcı bir salon kültürü geliştirmenin hem amatör başarılı sporcular hem de dünyaca tanınmış profesyonel vücutçular yetiştirmede ne denli önemli olduğunu bir defa daha kanıtlıyor.

burak34 bunu beğendi.
  16. exfriend48

exfriend48 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm ben aminoasit alıyorum 2 aydır BB yapıorum boy182 kilo73 aminoasit kullanımının yan etkisi olurmu kilo almak istiorum dogrumu yapıorum ne oneririsiniz

17. hube83

hube83 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaslar
    antremandan önce ve sonra 3 kaşık sıvı amino alıyorum(twinlab)
    bugun whey protein tozu aldım
    peki whet protein tozunu ne zaman almam lazım sabah kalkınca ve yatmadan önce 2 kaşık protein tozunu 300 gr sütle kullanmam tavsıye edılıyor
    antremandan önce ve sonra 3 kasık sıvı amino aldıgım ıcın proteın tozunu tam olarak ne zaman almam gerektıgını bılmıyorum
    bılgılendırırsenız sevınırım
    ıyı calısmalar...

18. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Supplementleri ilaç gözüyle görenler muhtemelen yediklerini içtiklerini de ilaç gözüyle görürlerse şaşırtmam. Yahu tarım ve köy işleri bakanlığı onayıyla geçiyor bir kere bu ürünler, sağlık bakanlığı onayıyla dahi değil, anlamakta zorlanıyorum insanları, hatta işin kimyasını bilen adam da aynı durumda bilmeyen de... Doping maddeleriyle aşırı karıştırıyorlar. Naturel body building'in uluslararası resmi sitesine bile girseler göreceklerdir ki orada da supplement reklamları yer almakta ve kullanımı önerilmekte... Tek karşı çıkılması gereken şey supplementlerin ölçüsüzce fazla alımı olmalı, ki o yanlışa da düşen çokça...

19. hube83

hube83 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaslar
    antremandan önce ve sonra 3 kaşık sıvı amino alıyorum(twinlab)
    bugun whey protein tozu aldım
    peki whet protein tozunu ne zaman almam lazım sabah kalkınca ve yatmadan önce 2 kaşık protein tozunu 300 gr sütle kullanmam tavsıye edılıyor
    antremandan önce ve sonra 3 kasık sıvı amino aldıgım ıcın proteın tozunu tam olarak ne zaman almam gerektıgını bılmıyorum
    bılgılendırırsenız sevınırım
    ıyı calısmalar...

20. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    bana kalırsa aminoyu off günlerde almanın mantığı yok.Hatta protein tozunuz varsa antremandan önce bile almayın. Zaten iyi beslenmiyorsanız,günde 1 kutu protein tozu için kas yapamazsınız.Onun için off günlerde onu iç bunu içten ziyade 5-6 öğün beslenin. Aminoyu ve protein tozunuda karıştırıp antrenmandan sonra alın.Ve kalkınca protein tozu tabiki.

Sayfayı Paylaş