Protein Tozu İçeriği Dikkat Edilecek Hususlar

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve uykusuzburak tarafından 30 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 35 üye.
  1. omer42

omer42 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Whey proteinin içeriğindekilerin acaba kalp ve damara etkisi var mı benim kapak rahatsızlığım var ama ciddi bişey degil içinizde bu konuda bilgisi olan var mi ?

2. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Whey protein'in kalp ve damar sağlığına olumsuz bi etkisi yoktur. Fakat yapıcağın spor türü çok önemli, Doktor'un önermediği ve kardiyo vasküler sistemi aşırı zorluyacak antrenmanlardan kaçınmalısın.

3. omer42

omer42 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Doktorum bi engel görmedigini söyledi ama ben wheyin içinde bulunan bcaa nın damar genişlettiğini duymuştum. Benim aort damarımımda bir genişlik yok ama olmaması için dikkat ediyorum. Bu bcaa nın etkisi olur mu

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. kdundar

kdundar Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Bcaa lar yumurta, soya, et gibi gıdalarda da mevcut ancak çok düşük miktarlarda...

5. omer42

omer42 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yani içindeki içeriğin kalp ve damar ile ilgisi yok diyorsunuz. Bende böyle düşünüyorum ama yinede sormak istedim

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

6. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Burak bey tekrar merhaba,

Dün sormayı unutmuşum. Acaba siz Optimum ya da NitroTech'i seçerken hangi kriterlere göre değerlendirdiniz? Performans, tat, fiyat v.s? Sadece bir kritere göre mi (yalnızca performans açısından gibi), yoksa birden fazla etmen sebebiyle mi bu tercihlerde bulundunuz?

Teşekkürler..

7. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Tat, performans, kalite, fiyat, protein oranı açısından değerlendirme yaparak ikisini seçtim. Fakat önerdiğim diğer markalarla Optimum ve NitroTech Hardcore'un aralarında çok büyük farklar yok. Söylediğim diğer markaların ürünleri de gayet iyi. NitroTech Hardcore'u kompleks bi ürün olduğu için seçtim, içinde çeşitli vitamin ve mineraller var. Ayrıca creatin ve çeşitli enzimler eklenerek ürün içeriği zenginleştirilmiş. Optimum ise zaten kalitesini ve etkisini ispatlamış çok iyi bi portein tozudur.

uzk ve • Lounger • bunu beğendi.
  8. marcos35

marcos35 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    hocam kilo aldırıcı gainer olarak önerin varmı

Son düzenleme: 31 Ocak 2014
  9. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

O zaman NitroTech diyelim ikisi arasında da sanırım. :)

Peki bunları internet yerine mağazadan elden alabileceğim güvenilir bir yer var mı onerebileceginiz?

Çok teşekkürler hersey icin..

10. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Malesef o konuda yardımcı olamıcam, ben genelde yurtdışından gelen dostlarım ve arkadaşlarım vasıtasıyla supplement ihtiyacımı karşılıyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ocak 2014 ---
    Spor hayatımın ilk 4 senesi hiç gainer kullanmadım ve gerekte duymadım. Çünkü pirinç, bulgur, makarna, yulaf gibi besinlerle karbonhidrat ihtiyacımı fazlasıyla karşılayabiliyodum. Daha sonrasında ara ara Ultimate IsoMass Xtreme Gainer kullandım ve çok memnun kaldım. Fakat dediğim gibi bence gainer olmazsa olmaz bi supplement değil. Yalnız orta ve ileri seviye sporcuların idman öncesi ve sonrası dextroz veya maltodextrin kullanmalarında yarar var. Ben bu ürünleri hammadde olarak satın alıyorum böyle çok daha ekonomik oluyor.

11. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Fazla fazla yardımcı oldunuz bu da eksik kalsın. :)

Herşey için tekrar tekrar teşekkür ederim çok saolun, iyi geceler..
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ocak 2014 ---

Tekrar rahatsız ediyorum ama kusuruma bakmayın. :)

Antreman öncesi bu önerdiğiniz protein tozunu kullanmamızın bir faydası olur mu?

Birde benim gibi yeni başlayacak, 3-4 aylık VG geçmişi olan biri günde kaç defa toza başvurmalı? Sabah kalkınca ya da antreman öncesi kullanmamın bana ne kadar faydası olur sizce?

Teşekkürler..

12. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Spora yeni başladığınız için protein tozundan çok beslenmenize dikkat etmenizde yarar var. Günde 2 ölçek yeterli, sabah kalkar kalkmaz 400ml suyla beraber 1 ölçek alın, 30-40 dakika sonra bol komplex karbonhidrat (tam tahıllı ekmek, çavdar ekmeği, gerekirse yulaf, pilav, makarna, bulgur) içeren bi kahvaltı yapın (sabah kalvaltısı çok önemli). Günlük kilo*1,5gr protein almaya özen gösterin. İkinci ölçek protein tozunu gene 400ml suyla idmandan sonra alın(şimdilik idman öncesi almaya gerek yok). İdmandan 40-45dk sonra protein ve karbonhidrat içeren yemekler yiyin. Son olarak gece yatarken yağsız veya yarım yağlı süt için. Belirttiğim orandan fazla ve peşpeşe protein almayın fazlası yağ olarak depolanır.

• Lounger • bunu beğendi.
  13. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Yemeğime oldukça dikkat etmeye çalışıyorum zaten. Sabah 8'de kalkıp iki saat arayla hemen hemen her ogünde 25-30'a gram protein alıp en geç 21-21:30 gibi yağsız beyaz peynir yiyerek yaklaşık (100-150 gr) öğünleri tamamlıyordum. Hatta yemeklerde yağ falan kullanamazsın. Tatlı da son birkaç haftaya kadar hiç yoktu. Son birkaç h.sonu birkaç kaçamak yapmıştım sadece. Göbeğimin erimemesini de hatta ölçmeden yemekleri yediğim icin fazla protein ve karbo alımından kaynaklı olabileceğinden düşünüyorum. Mutfak tartısı da alacağım kismetse artık o zaman daha düzenli olur inşallah ogunlerdeki miktarlar da. :)

Iki şey sorucam. Birincisi Nitrotech'in Hardcore ürününe göremedim resmi sitelerinde. Whey olarak sadece Performance serisi gözüküyor. Acaba o ürün kalktı mı?

Ikincisi de, gece tam yatmadan -her ne kadar sıvı olsa da- süt içmenin göbeğe bir etkisi olur mu -her ne kadar yağsız da olsa- ? Bir de gece içilen sütun uykuda salgılardan büyüme hormonunun çalısmasını olumsuz etkilediğini okumuştum sanki nette. Bunun hakkında fikriniz ya da bilginiz var mı acaba?

Teşekkürler..

14. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    NitroTech Harcore, NitroTech Performance'ın bi önceki serisidir. 1-2 ay öncesine kadar biçok sitede çok uygun fiyata satıştaydı fakat şimdilerde kalmamış olabilir. NitroTech Performance ürünüde çok iyi ama son zamanlarda zamlandı ve fiyatı (1.8kg=170-195 tl) şimdilerde aşırı pahalı. Daha uygun fiyata kaliteli protein tozları mevcut o kadar para vermeye gerek yok. Diğer alternatif protein tozlarını değerlendir. 500ml'yi geçmicek kadar sütü gece yatmadan 1 saat önce içerseniz herhangibi sorun olmaz. Büyüme hormonu salgılamasının olumsuz etkilenmesi için çok yüksek miktarda süt tüketmen gerekli, ayrıca bu kural insülin direnci olan, %25-35 yağ oranı olan kişiler için geçerli. Fit veya normal kiloya sahip insanların büyüme hormonu salgılanması bu gibi nedenlerle olumsuz etkilenmez.

15. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    fırsat penceresi suplement satıcılarının uydurduğu bişeydir. Böyle bişeyin olmadığı bilimsel olarak kanıtlandı tamamen uydurmasyondur. Yurtdışında bunlara artık itibar edilmiyor ama hala ülkemizde bu efsnelr anlatılıyor. Bilgilerini güncellemeni tavsiye ederim. yurtdışında fırsat penceresini anlatan videoları izlerseniz alay ettiklerini görürsünüz.

16. marcos35

marcos35 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bilgi verdiğiniz için sağolun iyi çalışmalar

17. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Videoda bilimsel hiçbişey göremedim, onun dışında başka bilimsel bi kaynakta göstermemişsiniz. Söylediklerinizi sağlam temellere dayandırmamışsınız. Calbet JA, MacLean'in antrenman sonrası öğün ve beslenme şekli konusundaki makalesini okumanızı tavsiye ederim.
    Önemli Not: Daha önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi bu spora yeni başlayanlar için hangi protein çeşidini kullandıkları önemli değildir. İdman sonrası hızlı sindirilen protein kullanımı konusu orta ve ileri düzey sporcular içindir.

18. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Video alay ettiklerini göstermek göstermek içindi makale videosu değil yani. Makaleside burda iyice oku benceçok ihtiyacın var çünki :) .belliki eski vücutçusun ama senle beraber bilgilerinde 2006 da kalmış. Güncellenmesi lazım.
    Antrenman ve Beslenme Bilimi Üzerine Eski ve Yeni Araştırmalar | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

19. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    İlk olarak üslubunuzu değiştirmenizi ve saygılı olmanızı tavsiye ederim. Yeni üye olmuşsunuz belkide beni karalamak ve hakaret etmek için üye oldunuz. Evet eski vücutcuyum ve elimden geldiğince kitap ve makaleler okuyarak kendimi sürekli geliştiriyorum. Bazılarının hayal bile edemediği noktalara da geldik çok şükür. 3-5 ay salonda takılıp hocalık taslayanlardan değiliz yani. Gelelim asıl konuya bunun gibi bikaç makale okudum, bunun tam tersini söyleyen de makaleler okudum. Bilimin amacı da bu zaten, bilimadamları ortaya bi fikir atar kendince araştırmasını yapar ve bunu makaleyle yayınlar. Ama farklı bilim adamları aynı konuda farklı görüşler bildirebilir. Herkesin kendince bi doğrusu vardır, ben benim uyguladığım sonuç ve etki aldığım şeyleri aktarırım. Aktardıklarım tecrübeyle sabittir, internetten kopyala yapıştır forumda yayınla mantığı bana ters. Peki ''Sayın MasterBlaster'' siz ne kadar zamandır body buildingle uğrasıyosunuz, ulaştığınız seviye nedir. Hangi supplementleri kullanıp hangi yararları ve edinimleri kazandınız. Yeni ve engin bilginizle bizi aydınlatırmısınız???

uzk, kdrklc54 ve Master_Blaster bunu beğendi.
  20. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Başkalarının hayalbile edemediği vücudunuzu görmek çok isterim. Fotoğraflarınızı forumda paylaşırmısınız.

Sayfayı Paylaş