Protein Tozu İçeriği Dikkat Edilecek Hususlar

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve uykusuzburak tarafından 30 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 35 üye.
  1. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Evet arkadaşlar sizler için protein tozları hakkında açmış olduğum bu konuda supplementlerin sadece destek olduğunu ve gerçek yemek öğünlerinin yerini asla tutmıcağını defalarca belirtmiştim. Supplemetler gerçeğini BodyBuilder Rich Piana'dan dinleyeblirsiniz. Sanki BodyforumTR deki bu konuyu okumuş ve videoyu hazırlamış gibi, 'çünkü doğru bilgi hiçbir zaman değişmez''. Lütfen videoyu sonuna kadar izleyin bu işin gerçek formülünü öğrenin.

ispirli, gry666 ve bilkent bunu beğendi.
  2. bilkent

bilkent Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Cok iyi bir video bu. Tesekkurler. Yeni cikmis bir urunu 15 yillik bir vucut gelistirmecinin 'bunun sayesinde bu kadar iyiyim' diye sunmasina inaniyoruz hepimiz.

3. gry666

gry666 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muhasebe
    harika bir bir video aynen uykusuzburak beye teşkur ederız bu videoyu paylastıgı ıcın adam yerden göğe haklı bende bu tabumu 6 aydır felan yenı yıktım potein tozu olmasa olmaz olayını zaten hersey param bitip alamadıgımda basladı onun yerıne sabahları yumurta tavuk konserve balıklara light sütlere yoneldım 1 parca tavuk gousu kesınlıkle 1 scoop whey etmez daha oncede bunu sölemıstım

4. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Gaspari MyoFusion Advanced: Gaspari'nin Komplex protein ürünü olan MyoFusion, yeni Advanced serisiyle supplementlerinde doğallık vaad ediyor. Her ne kadar tam anlamıyla doğal diyemesekte, tüketicilerin önerilerine kulak vererek üründe bazı değişiklikler yapılmış. MyoFusion Elite serisinde görülen bazı sindirim sorunlarını gidermek adına ürüne Protease ve Lactase enzimleri eklenmiş. Üründe sentetik renklendirici ve ekstra şeker ilavesi bulunmuyor. Lean seri protein tozlarını da örnek alan Gaspari MyoFusion Advanced ürünü Gluten içermiyor, ayrıca CLA eklenmiş ve tuz oranı düşürülmüş.
    Protein Oranı %65, karbonhidrat normal seviyede, yağ oranı komplex proteinlere nazaran düşük. Supplement içeriğini ve EAA değer tablosunu aşağıda görebilirsiniz.

gaspari_myofusion_advanced.jpeg ntr.2.jpg nutr..jpg

EAA.jpg

5. Metafor

Metafor Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Yaa bu cok ciddi ve iyice irdelenmesi gereken bir konu ... Yıllardır bodyforum u okurum ...

Rich Pianna nın iddiası biraz ; ''ölçekte 24 gr protein var diyorsa aslında etkisi 3gr protein gibidir ya da o kadar etki eder'' manasına geliyor..

Şimdi yıllardır forumu okuyan birisi olarak doğal beslenmenin , protein tozlarının önünde olduğunu...ya da reklamlarında oynayanların sadece reklam yaptığını..hatta daha ilerisini söyliyeyim ben Fdaa ile alakalı bile bir sürü dolap döndüğünü ..anlaşmalar v.s. biliyorum..

-Ama ben öğünde ya da öğün arasında , atıyorum 30 gr proteini asla protein tozundan alamam gibi bir durummu var ??? Veyahutta diğer mevzu; yarışmaya hazırlanan vücutçuların hiç protein tozu kullanmadan steroidin artırdığı protein sentezine cevap verecek protein miktarına sadece doğal yiyecek miktarıyla ulaşmaları gibi bir şey oluyor bu ???

6. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Merhabala arkadaşlar, protein tozu üretim aşamalarını belirten bi yazı paylaşıcam. Süt aşamasından bize supplement olarak gelene kadar hangi aşamalardan geçtiğine dair bi yazı olucak. Bu konuda aklınıza takılan soruları bana yöneltebilirsiniz, cevapları yazımda toplu halde verebilirim.

7. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Amerikan ilaç denetim ve ruhsatlandırma kurumu fda esas anlamda ilaç şirketlerinin kontrolünde bir kurumdur.Parayı bastıran ruhsat ve onay alabilir.Benim çalıştığım ilaç şirketi de bu sene fda onayı almak için çalışıyor.Devamlı denetlemeler ve iyileştirmeler yapılıyor.Fda de çalışmış emekli bir denetçiyi parayla tutmuşlar adam arada bir gelip fabrikayı denetliyor eksikleri belirliyor ve kontrol ediyor.Asıl denetçiler gelmeden ön denetleme yapıyor.Fakat fabrikayı bok götürüyor binalar eski devamlı alçı sıvayla dökülen yerler onarılıyor.Sterilizasyon lafta...Zaten herkes farkında parayı bastırıp alacak yoksa başka türlü hiçbir şekilde istedikleri standartları tutturamaz.Sahibi yabancı özellikle Yahudi kökenli almaması mümkün değil :D

8. xenophobia1903

xenophobia1903 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    forum yeni üyeyim herhangi bi yanlış yapıyorsam mazur görün lütfen. Benim sorum şu, sporda 10. ayım ama malum ilk 4-5 ay boşa geçti öğrenme evresi ağırlıklara alışma vs ciddi olarak yani 5-6 aydır yapıyorum. 1 kutu muschletech 1 kutu optimum gold kullandım fakat şimdi iso 100 aldım. kilom 71 71. Bana diyorlar ki iso define döneminde kullanılan bi protein tozudur, sen define yapmıyorsun dolayısıyla da iso kullanman çok yanlış çünkü iso seni yeterince şişirmez ve whey protein almalısın. ürünü yeni aldım daha açmadım bile kararsızım. kullanmalı mıyım yoksa gerçekten whey mi almam gerekiyor?

9. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    tabi bu kendi tercihindir ama müsabık bir sporcu deilsen izole olayına fazla takılma izoleler 0 carb 0 yağ içerir.Normal wheylerde max. 2-3 gr karb, 1gr yağ vardır.bu karbonhidratlarda seni yağlandırmaz zaten.İzole proteinlerin hem servis sayısı az hemde fiyat olarak biraz tuzlu wheylere göre.

10. xenophobia1903

xenophobia1903 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    anladım hocam. yani diyorsun ki 1. fiyat olarak seni yorar. 2. çok üst düzey sporcu değilsen öyle ki bi ölçekte ki 2-3 gr şeker-karbonhidrat seni yağlandırmaz. ama yine de faydasını görür müyüm? whey kullanmam daha mı mantıklı? değiştirmeli miyim?

11. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    aldıysan değiştirme tabi izole proteininde faydasını görürsün.Ama tabi fiyat olarak wheyler daha uygun izole verecek kadar bütcen varsan whey alıp yanınada bir kreatin alabilirsin aslında.

12. gecmisgecmistir

gecmisgecmistir Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ultimate nutrition prostar %100 whey ide incelermisiniz

13. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    ben şuan on gold standart kullanıyorum.Bundan sonra ultimateyi denemek istiyorum bende iyi bir ürüne benziyor.

14. serkomen

serkomen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    protein tozu hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

Sayfayı Paylaş