Protein Tozu Önerileri

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Despo tarafından 22 Ağustos 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 352 üye.
  1. majo_s

majo_s Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam

Herkese merhaba 3 aydır fitness ve body yapıyorum 108 kilodan 96 ya düştüm ama hala gobek bolgesinde yaglar var
    ama onlarla yavaş yavaş gidiyor.Benim sormak istedigim deskteleyici ürünlere başlamalımıyım mesela creatin ve whey protein ne dersiniz yoksa adaha erken mi?
    İlgili arkadaşlar dan cevap bekliyorum.
    Tesekkurler..

2. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    bu soruyu yeni konu acipda sorman lazimdi degilmi arkadasim?. Ama önemli degil hallederiz. Madem zahmet edilip sorulmus bizde cevap verelim.

Destekleyici ürün yani supplementler ne zaman kullanilir?
    Iste bu sorunun cevabi kisiden kisiye degisir. Mesela sen günlük yeterince protein hakikaten öyle yada böyle alamiyorsan, sana protein almak farz olur. Creatin/ HMB /NO gibi ürünlere 3 aylik sporcu icin gerek yok. Herkes yani bu isin ehli ve profesörleri ve kullananlari der ki, creatin gibi kas tetikleyici ürünler 6-8 ay sonra alinmalidir. Ben 6 ay diyorum. Yani sen 3 ay hic supplenment alma. Illede supplement alacam dersen , beslenme programina bak ve yeterince protein almiyorsan iste o zaman protein tozu al. Protein tozlarindan WHEY PROTEIN ISOLAT yada DESIGNER PROTEIN yani 3-4 komponentli biyolojik degeri yüksek protein alirsin.

Bence senin ciddi bir sekile diyete girmen gerekiyor gibi. Hala göbek varsa bol protin ve az karbonhidrat la yag alirsan sorun kalmaz herhalde. Yag eritmek icinde ilac milac kullanma sakin. Bol bol kardiyo yap bu sana yeter. protein alirken 150gram dan fazla almaya bak. günlük 100gram protein sana cok iyi sonuc vermez.

jimraynor bunu beğendi.
  3. ozgur6677

ozgur6677 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Despo kusura bakma yaptıgın alıntıya itirazım var.
    Whey protein concentrate ile Whey protein isolate arasında biyolojik deger olarak fark yoktur. Emilimi daha cabuk degildir, daha kaliteli de degildir. Aradaki tek fark protein oranıdır. Dedigin gibi isolateler concentrate e gore extra microfiltration ve sonra tekrar ultrafiltrasyon isleminden gecer..
    Hatta ion exchange gibi resin kullanılarak yapılan islemlerde bazı fraksiyonlar kaybolur ve bu isolate in kalitesini dusurur.
    concentrate de bu risk yoktur.

Birde isolate alıp sute karısıran arkadaslara tavsiyem isolate alacaksanız suyla icin.. isolate in esprisi laktoz ve yagdan whey in tamamen ayrılmasıdır. ve tabi concentrate e gore daha pahalıdır.
    (WPC:80 pro, 6-8 laktoz, 4-6 yag, WPI: 90-92pro <1laktoz, <1yag icerir ayrıca her iki protein 100 gramda 5 gram nem icerir. o yuzden matematigi yapın ve %95 protein icerir denen urunlere kanmayın.)

ayrıca yorumuna kesinklikle katılıyorum. Urunun icerigi olabildigince basit olmalı. Whey,tatlandırıcı ve aroma.. ne kadar az sey katılırsa o kadar iyidir.

4. everybody

everybody Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar ben 4 aydır vücut geliştirme yapıyorum ve son 2 aydırda aminoasit hapı kullanıyorum.gövdede bi ilerleme var ama kollarım ve özellikle bileklerim sanki dahada inceliyor.bide göbek sorunu var bu yüzden karbonhidratta alamıyorum.acaba whey proteini ile yağlanma yapmadan kol ve bilek bölgesinde hacim artışı yakalayabilirmiyim ne dersiniz bana bi akıl verin beyler...

5. Paul

Paul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar haftada 3 bazen 4 gun spora gidiyorum. isocool aldim sizce nasil kullanmaliyim ? spora gitmedigim gunler almalimiyim spora gittigim gunler nasil bir kullanim onerirsiniz tessekkurler.

6. aartun

aartun Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    eğer beslenmenın yeterlı olduguna ınanıyorsan proteın acısından... calısmadıgın gunler almana pek gerek yok geregınden fazla alınan proteın yaga donusur onun dısında beslenmen yeterlı degılse kullanılabılır

7. btsnbdny

btsnbdny Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    protein desteği almak istiyorum ..

slm arkadaşlar,yazdıklarınıza göz attım birçok tecrübeli arkadaş var aramızda anlaşılan bundan dolayı bir kaç konuda yardımınıza ihtiyacım var. 4-5 aydır calısıyorum ama duzenlı olarak 2.5 aydır yapıyorum ve belirttiğim gibi protein desteği almak istiyorum . ama ne almam yada nasıl kullanmam gerektiği hakkında hiçbir fikrim yok, bazı kombinasyonlardan bahsetmiş arkadaslar protein dışında.. (amino asitlerle beraber kullanma gibi bazı şeyler ) bunlar nasıl oluyo onuda bilmiyorum :cry: uzun lafın kısası hiç bişey bilmiyorum :D yardım ederseniz sevinirim , saygılar..

8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ilk yardımı ben sana yapiyim;forumu bol bol oku,sonun da cok bilgiler ögreneceksin bilmedigin konular hakkinda ;)

9. btsnbdny

btsnbdny Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya forumu okuyomda hanı hep bılenler bısıler soluyo ben hıc bısey bılmedıgım ıcın konusulanlar karsısında sadece mee'liyom :/

10. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    o zaman iyice oku ögren sende bilgilen,sonra mee'lemezsin(bu ne demekse)

11. btsnbdny

btsnbdny Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    MEE' LEME ŞU KOYUNLARIN ÇIKARDIĞI İLGİNÇ SESTİR =) YA HARBİ KİMSE YARDIM ETMEYECEKMI NE MARKA PROTEIN HAPI ALAYIM NASIL KULLANAYIM GERCEKTEN BILMIYORUM FORUMA BAKIYORUM WHEY ISOLATER UZERINDE DURUYOLAR TAMAM BUNU ALDIM DIYELIM PEKI BUNUN YANINDA BASKA BIRSEY GEREKIRMI ? VE NASIL KULLANAYIM GUNDE KAC KERE NE ZAMAN FALAN ?

12. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Kuralları ve forumu okumanı öneririm. Hoş saydam zaten bu öneriyi yapmış. Proteinler bölümünü oku, anlaşılmayacak bir şey yok.

13. cemaki

cemaki Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkese merabalar foruma yenı uye oldum ve amotor ruhla bu spora gonul verenlerdenım .soracagım soru ıcın baslık acma ıhtıyacı duymadım sorum su sekılde .anteremandan sonra ıcmek kaydıyla salona gıtmeden once proteın tozumuzu karıstırıp sısede yanımızda goturssek bu sure zarfında besın degerınden bı sey kaybedermı..cevaplarınız ıcın tesekkur ederım saygılarımla cem

14. BATİSTA_M

BATİSTA_M Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRTENCİ
    Yer:
    ÇORUM
    mrb.boy1.77 kılo 75.55 proteıne bende yenı basladım ama çok komık gelecek neden bılmıyorum kullandıktan sonra ıshal yapıyor buna bı care varmı sızde yazarsanız sevınırım:D

15. talathancı

talathancı Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bende bir türlü protein kullanamıyorum ishalden dolayı sütle içme dediler meyve suyuylada suylada hep aynı müthiş gaz yapıyo ve ishal oluyorum gainfast kullandım ultimate whey kullandım hardline hepsi ishal yapıyor bunu çaresi varmı ve neden kaynaklanıyor bilen varsa yardımcı olurmu bizler teşekkür ederim

16. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Yarım yağlı süt kullanmayı dene.Laktoza karşı alerjin de olabilir,laktozsuz sütler var onları kullanırsan muhtemelen sorunun çözülür.Bi de meyve suyu olarak vişne suyu ishali kesici özelliğe sahip,vişne suyunu da deneyebilirsin.

17. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    ılık sütle dene çözüm bu!bna teşekkür ediceksn thums:

18. mert90

mert90 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben weider whey protein almayı dşünüyorum bikaç güne kadar ancak forumda birkaç yerde optimum whey %100 protein almamı önerdiler. para problem değil kas olarak kilo alma ilk amacım; hangisi tercih etmeliyim?

19. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    mert heryerde ayni sorulari sorma,en kisa zamanda cevap gelecektir.

20. mert90

mert90 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    özür dilerim, bn cvp gelmeynce yanlş yerde sorduğumu dşünmüştm. bdha olmaz.duh

Sayfayı Paylaş