protein tüketimi ve gaz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve escapist92 tarafından 8 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    son 2 haftadır aldığım proteini artırdım ve bu da bende inanılmaz derecede gaz ve şişkinlik yapmaya başladı. protein almadığım öğünlerden sonra sıkıntı yaşamazken et yediğimde çok gaz yapıyor. probiyotik yoğurt tüketmeye başladım ama çok da faydasını göremedim. bunun nedeni ne olabilir ve ne yapmalıyım?

2. ottontw

ottontw Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Probiyotik yoğurtlar daha kötü etkiler bide süt ürünleride hazımsızlık yapabilir, fazla proteinde alıyosan normaldir

escapist92 ve abseto bunu beğendi.
  3. erenburak01

erenburak01 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Omega3 omega6 dengesini sağladığından emin ol. Bunun yanında Kefir tüketebilirsin, öğünlerine Turşu ekleyebilirsin.

escapist92 ve abseto bunu beğendi.
  4. Brewmaster

Brewmaster Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Kefir, turşu, turşu suyu, probiyotik yoğurt faydalı olur. Bunlar yetersiz geliyorsa, eczaneden maflor veya nbl gold gibi probiyotik toz alıp kullanabilirsin.
    Protein oranini arttirdiginda lif, iyi yağ ve su oraninin da dogru olduguna dikkat et. Kabızlık da gaz gibi yuksek proteinli beslenmenin yan etkilerindendir ve can sıkıcı seviyede rahatsızlık verebilir.

escapist92 bunu beğendi.
  5. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    probiyotiklerin faydası da olmadı zararı da. dün gece karnım yıne şişti ve sancı oldu. bu sabah gastroentrolojiye gittim kan, dışkı, idrar örneği istedi doktor. fitness yaptığımı ve protein ağırlıklı beslendiğimi söyledim o zaman kc problemi de olabilir dedi tüm tetkiklerimi yaptırıyorum sonucu yazarım

Sayfayı Paylaş