Protein sayımı ve el küçüklüğü sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve TÜRKMEN33 tarafından 18 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. TÜRKMEN33

TÜRKMEN33 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sivas
    1) Günlük protein ihtiyacınızı hesaplarken sayıma bitkisel proteinlerini de dahil ediyor musunuz ? Yani 100 gram makarnada 11 grama yakın protein var. Aldığım kepekli ekmeğin 100 gramında 10 grama yakın var. Yoksa sadece süt tavuk yumurta whey gibi hayvansanlar ürünler üzerinden mi hesaplamalıyız ?
    2) Benim genetik olarak el parmaklarım kalıbıma göre ufak kalıyor bir karışım 20 cm
    bilek güreşi yaparken dezavantajı var adam benim elimi sararken ben onun elini kavrayamıyorum haliyle başta tutuştan kaybediyorum gücümü yansıtamıyorum bu durumu da takıntı haline getirdim sizce ne yapmalıyım birek vücuda bakıp gel bilek güresi yapalim dese benden zayıf bile olsa çekinecek duruma geldim of off

2. Berna Karaduman

Berna Karaduman Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    İlk sorunuza cevap veremiyecegim ilgili arkadaslar bakar ama ikinci sorunuza cok güldüm ahah yani elleriniz kücük olsa bile bence kasli olan daha güclüdür ama bilemedim simdi:D:D:D

3. TÜRKMEN33

TÜRKMEN33 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sivas
    Sıkıntı burada işte gücümü rakibin elini tam kavrayamadığım için yansıtamamak şöyle düşünün yemek kaşığıyla alınan lokma mı daha büyük olur yoksa tatlı kaşığı mı? Yani cevabı belli yoksa güc kuvvet yerinde

4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    öncelikle ilk konuda bende kesin birşey söylemiyim :D daha doğrusu hayvansal gıdalarıda bitkisel gıdalarıda sayın :) tabi bitkisel gıdalardan gelen protein tam olarak kullanılamıyor felan densede onlarıda kat sen :D yoksa her gün illa etle doldurcak değilsin o kadar protein açığını :D bende mesela yumurta ve ton balığı yiyorum genelde onun dışında yulaf - kuru yemiş vb. gıdalarla kapatıyorum genelde açığı :D 2. soruna gelirsek tam ilgi alanım bilek güreşi :D bende öyleyim ellerim çok küçük olmasada büyük de değil :D ama şuan arkadaşlarımdan öyle devirenler nadir :D :D öncelikle bilek güreşi denmesine rağmen bilek en önemli yer değildir :D en önemlisi ön koldur. (biceps değil bilekle dirsek arası kısım :D ) sonra biceps-omuz hatta sırt ve bacak bile girer işine :D yani tüm vücudunu bir arada geliştirmek daha faydalı olur b. güreşi açısındanda. Bileğin önemi sadece elini büktürmeyecek kadar gücün olsa yeterlidir :D işte burda elin büyüklüğü çok da önemli olmuyor :D yani elbet avantaj var ama tutuş gücünü ve bileğini geliştirirsen emin ol kavrayamamayı bırak ellerini sıkmaktan adamlar parmaklarını zor kapatır :D (evet öyle arkadaşlarım var eli benden küçük bilek güreşi yaparken elini tuttuğumda resmen elimin ezildiğini hissediyorum :D ve tabi tüm gücümü uygulayamıyorum kavrayamadığımdan :D ) yani sende gücün arttıkça elinin küçüklüğünün bi anlam ifade etmediğini anlarsın :D Bilek güreşi yaparkende bicepsini daha fazla aktif etmek ve avantaj yaratmak için elini kendi kalbinin hizasına doğru yani sadece sola değilde birazda kendine doğru çekersen hem adamın vücuduyla elin arasındaki mesafeyi açabilirsin (elin vücuduna ne kadar yakınsa o kadar avantajllısındır :D ) tabi teknik felan önemli olsada en önemlisi güç :D güç olmadan hiç birşey olmaz kendini geliştirmeye bak zamanla zaten bileğini büken sayısı git gide azalır merak etme :D

5. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Abseto mesajların smiley kaynıyo okuyamıyorum biraz düz yaz :)

Arkadaşın 1. Soruya gelince evet bitkiseller de katılmalı

2.soru dezavantaj oluşturup oluşturmayacağından emin değilim lakin oluşturasa da büyütmenin pekte bi yolu yok

6. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    ahaha reis nedense alışkanlık olmuş :D :D whatsapp felan kullanırken bile : D yazıyorum artık :D çok pc de durmanın zararı :D insan duygularını mesajlara aktarmak istiyo güldüğüm yerde istemsizce attığım bile oluyo :D bide katılıyorum bilek-el büyümez de güçlendirmek yeterli :D

7. Berna Karaduman

Berna Karaduman Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Genetik olarak elinizin kücük olmasi degistirilebilecek bisey degil maalesef:-(

abseto bunu beğendi.
  8. TÜRKMEN33

TÜRKMEN33 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sivas
    Saglik olsun diyelim çok şükür Allah'a bir saglik sıkıntımız yok sporumuzu yapıyoruz varsın elimiz çokta büyük olmasın. :)
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Mart 2016 ---
    Eyvallah sağ olasın.

abseto ve Berna Karaduman bunu beğendi.
  9. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Hayvansal gıdalardan gelen proteinleri hesaplamalısın.

MrUniverse bunu beğendi.
  10. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    bunu neye dayanarak söylüyorsun ? :D o zaman kuruyemişler baklagiller tahıllar felan hepsinde protein leş mi ? :D yani sayılmıyosa sadece etle mi millet 100-150 gr protein alcak :D yanlış yönlendirmeyin lütfen.

11. rahimgk

rahimgk Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    -
    Yer:
    ankara
    tabikide bitkisel proteinde kasları besler. bir whey etkisi yaratmasada yoklukları telafi edebilecek bir proteindir neticede. şimdi tabi soya proteinin 1 kilosu 30 lira ve bizim milletimizde pahalı ürün fetişisti olduğu için bitkisel proteini amerikadaki sporcular kadar önemsenmiyoruz malesef. mesela düşünsene 1 kilo soya proteini 200 euro olsa herkes soya proteinine akın ederdi.
    2. soruna cevap veremicem bu kadar :)

abseto bunu beğendi.
  12. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Ön kol + büyük omuz başı / birazda biceps. Elinizin küçüklüğünü dert etmeyin. Aklıma basketbol geldi, belki eliniz gelişim çağını tamamlamamış iseniz büyüyebilir.

abseto bunu beğendi.
  13. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Sen doğrusuna yönlendirirsin o zaman. Doğru söylüyorsun. Soya filan var, protein oranı çok yüksek onu yersiniz. Önemli olan rakam tabi. Besin kalitesi, Biyolojik değer, amino asit profili, nitrojen dengesi, oran orantısı filan boşver caaanım.

-Ha bu arada, bak soya bildiğin östrojendir dikkat edin ha.
    -Brezilya'dan black bean getirtirsiniz artık.
    -Pirinçte de protein var, diğerleri gibi neredeyse hepsine yakını aynen çöpe gider.
    -Kuruyemiş kaliteli yağ ve mikro değerleri için yenir.

Neyse. Ben daha bir şey yazmam.

Neymiş adam hayvansal ürünlerden alamadığı 100 gram proteini ıspanaktan pirinçten makarnadan kuruyemişten alacakmış. Hayat size güzel haahsdhahahdashdahdahdahdhadhh :D

14. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    :( tartışma gereği duymuyorum :D cidden 1-2 video izleyip önüne geleni söylüyor herkes. bu forumda olsun veya spor yapan milyonlar olsun. Hepsi yanlış biliyo zaten :D internette veya forumda proteini tamamlayamayanlar için verilen alternatifler (bitkisel olanlar) zaten yalan. Herkes hiç birşey bilmiyor. Her gün et yemeden kaslarımız da büyümüyomuş :/
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Mart 2016 ---
    aa ama doğru ya et pahalı, kesin et yemeliyiz

15. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    heee sen zaten biyo kimyacısın hadi hadi 60 kilo kalmaya devam ;)

Polemik yapmak ve konu dışı içerik yasaktır!
    5 ceza puanı aldınız.

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Mart 2016
  16. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    60 kilo kalmaya devam derken ? bunu neye göre dedin :D sen ne kimsin ki :D :D nese bişe demiyim de sen neyinle hava atıyosuın ? benim 60 kilo olduğumu nerden biliyosun ? benim ne kadar süredir bu sporu yaptığımı ? benim kaç kilo başladığımı nerden biliyosun ? cahilin tekisin. bu dediklerim için biyokimyacı olmaya gerek yok. Sadece biraz beyin oldumu yetiyo

Polemik yapmak ve konu dışı içerik ve hakaret yasaktır!
    10 ceza puanı aldınız.

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Mart 2016
  17. MrUniverse

MrUniverse Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Protein sayımınızı hayvansal olarak aldığınız proteinlerden yapmanızı öneririm, bu bitkisel protein tüketmeyin anlamına gelmez tabiki de. Günlük belirlediğiniz protein kotasını hayvansal olarak doldurun çünkü biz hayvansal proteine kaliteli protein adını veriyoruz bitkisel proteinin içermediği aminoasitleri içeriyor kas gelişimi için en iyi kaynak olduğu su götürmez gerçektir. İsterseniz Arnold'un kitabı olan "Education of A Body Builder" kitabından da teyit edebilirsiniz sayfa 153te bahsediliyor:
    "The highest-quality proteins come from animal sources—eggs, fish, poultry, meat and dairy products. Much lower in value (be- cause they are not as readily assimilated) are proteins of plant origin—beans, rice, corn, peas and nuts. To make these more readily available for use in the body they should be taken with animal proteins. Generally speaking, the bodybuilder will expe- rience the fastest growth by choosing protein from animal sources." Son olarak, lütfen bilmediğimiz konu hakkında yorum yapmayalım. İyi sporlar, iyi forumlar.

TÜRKMEN33 bunu beğendi.
  18. TÜRKMEN33

TÜRKMEN33 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sivas
    Yorumunuz için tesekkur ederim.