Protein ihtiyacı için her gün ton balığı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Emre-Dylan tarafından 2 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Emre-Dylan

Emre-Dylan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Kalite kontrol denetmeni
    Yer:
    Ankara
    Selamlar, protein ihtiyacı için iş yerinde çıkan yemeklerin yanında günde 1 adet 160gr ton balığı tüketsem herhangi bir yan etkisi olur mu? İnternet araştırmamda fazla ton balığı tüketiminde vücutta civa birikmesi yaşanıyormuş bu teori doğru mu arkadaşlar? Vardiyalı olarak çalıştığım için iş yerinde yemek sorunum oluyor, çıkan yemeklerin yanına evden aperatif çabuk hazırlanan tercihen hazır gıda ve yüklü miktarda protein içeren ne tür gıda önerirsiniz? Aklıma ilk gelen tonbalığı sizce ton balığı tüketmemde bir sorun olur mu haftanın 6 günü? Ara öğünlerde badem tüketiyorum bolca özellikle çalışırken atıştırmak hem enerji sağlıyor hemde sürekli aktif bir iş olduğu için kaybettiğim proteini bu şekilde almaya çalışıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler...

2. Vielag39

Vielag39 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Çinko patlaması yaşayabilirsiniz, markasına göre zehirlenebilirsiniz. Herşey olabilir
    Haftada 3ten fazla yemeyin, bu 3 günü de 1 gün arayla yemenizde fayda var, sonuçta güven olmuyor :)

Emre-Dylan bunu beğendi.
  3. Emre-Dylan

Emre-Dylan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Kalite kontrol denetmeni
    Yer:
    Ankara
    Selam Vielag39 cevabınız için teşekkür ederim. Ton balığını dediğiniz gibi haftada 3 kere yemeyi planlıyorum ama hala aperatif yanımda kolaylıkla taşıyabileceğim bir yiyecek bulamadım bu konuda fikriniz var ise bilmek isterim saygılar.

4. mert16

mert16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    protein ihtiyacınız içinse işyerine protein tozu,yulaf ezmesi,kahve ve süt ile güzel bi shake hazırlayıp çok rahatlıkla götürüp içebilirsiniz ;)

Emre-Dylan bunu beğendi.
  5. brkucr

brkucr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    valla hocam bende ögrenci oldugumdan ugrasmamak icin ton balıgı tüketiyorum ama türk markası kesinlikle almamaya dikkat ediyorum burda ingiliz markaları var valla acıkcası 3-4 gündür de yiyorum ha 1 ögün somon 1 ögün ton balıgı yapıyorum cogu zaman sadece ton balıgı yerken yesillik yemeni tavsiye ediyorum ıspanak brokoli vsvsv ben ıspanak ve mısır tüketiyorum yanında karb oranınıda ayarlamak icin sadece yogurt yeme miden bulanmasın diye :D

Emre-Dylan bunu beğendi.
  6. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Evde hazırlayıp gotursen?

Emre-Dylan bunu beğendi.
  7. Emre-Dylan

Emre-Dylan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Kalite kontrol denetmeni
    Yer:
    Ankara
    Selam Mert16 cevabınız için teşekkür ederim. Yulaf ezmesi aklıma gelmedi değil aslında sadece ona uygun saklama kab'ı almam gerek bunu nereden temin edebilirim? Yurtiçi sitelerden temin etmek mümkün mü? Bir de 4 5 saat önceden sütün içine rendelenmiş muz ve yulaf ezmesini eklediğimizde tadında veya besin değerlerinde farklılık oluyor mu? Mesela taze sıkılmış meyve suyu 30dk içinde tüketilmez ise vitaminlerin çoğu etkisiz hale geliyormuş. Böyle bir karışımda da bu olay mümkün mü? Protein tozunu sadece idman sonrası kana daha çabuk karışması için kullanmayı düşünüyorum ana öğünlerde ek besin takviye etmeyi düşünmüyorum, saygılar.

Selam brkucr öneri için teşekkür ederim. Brokoliyle pek aram yok diyebilirim başka ne gibi yeşillikler önerirsiniz? Ton, Somon gibi en sağlıklı markaları burdan veya özelden yazarsanız minnettar kalacağım teşekkür ederim, saygılar.

Selam aslangur. Mecbur protein bar yapıp götürmek zorundayım hazır ve sağlıklı bir gıda bulamadım önerinizi dikkate alacağım teşekkür ederim, saygılar.

8. mert16

mert16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    hepsini brendırdan geçir 4-5 saatte birşey olmaz herhalde bu kabı kullanabilirsin : http://www.hepsiburada.com/liste/ha...d=sporhrg68&categoryId=27073740&SKU=SPORHRG68

bak bide taze olsun diyorsan brendırdan yulaf - meyve yi geçir sütü iş yerinde içeceğin zaman koy çalkala tamamdır ;)

Emre-Dylan bunu beğendi.
  9. Emre-Dylan

Emre-Dylan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Kalite kontrol denetmeni
    Yer:
    Ankara
    Selam mert16, shaker niye hiç aklıma gelmedi şaştım kaldım elimde 3 tane shaker var çok sağol süt, muz ve yulaf kombinasyonu çok iyi gerçekten. Merak ettiğim brendırdan geçirdiğimizde yulaf iri iri kalmaz değil mi? Talaş ve ağaç kabuğu gibi içine katkı yapmadan yiyemiyorum yulafı muz, çikolata v.b tatlar kullanmak şart. Teşekkür ederim :)

10. Rache34

Rache34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bi aralar ton baligina fazla yuklenmistim daha ucuz ve pratik diye ancak sırtımda kollarimda goguslerimde sivilce yaptiktan sonra biraktim cok nadiren yiyorum. Ton baliginin cikarttigi sivilcelerdende daha kurtulabilmis degilim. Yani bende boyle bi sonuc oldu fazla tuketmemekte yarar var hersey kararinca :)

11. brkucr

brkucr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    valla hocam ben burda john west diye bir markanın ingiliz menseili somonunu ve ton'unu tüketiyorum yesillik olarakta ıspanaklı bulgur pilavı veya ıspanagı kavuruyorum bezelyede olabilir rahatlıkla soguk tüketebilecegin seyler Türkiye'de ise dardanelin uskumru ve ton öneririm somonu var mıydı hatırlamıyorum

Sayfayı Paylaş