PROTEIN ICEREN ABURCUBURLAR

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MK #7 tarafından 10 Şubat 2005 başlatılmıştır.

1. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    bazen diyetten bunaldıgımız zamanlar olur malum insan psikolojisi canımız aburcubur ceker bole zamanlarda en az zararla kurtarmak icin neler onerirsiniz ???

ben snickers diorum cunku enazından tek bi barda 9.1 gr protein war :lol:

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bızım burada ayak ustu abur cubur ıcın ıkı tane balıkcı acıldı.ben onlara ugrayıp ekmeksız falan bır 100-150 gram atıstırıyorum.

3. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    leblebi,kuru üzüm,kayısı,diet cola :)

4. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    normal satılan 1.10 ytl lik snickerslarda 9.1 gr protein yok. 100 gramında var. o da bar başına 5 gr eder sanırsam.

snickersın başka çeşitleri var. özellikle içlerinde 10-15 hatta yanılmıyorsanm 19 gr protein olanı bile var. onların ismi unuttum. onlarda çok sivilce yapar sanırım.

5. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    snicker felaket birşey,acayip enerjide veriyor.Ancak bende felaket sivilce yaptı,sadece bende değil kullananlarda da.Ayrıca öyle bir sivilce oluyorki yuh yani,ben hayatımda öyle sivilce görmedim.Birde bende 2 tane yan yana çıkıyor,aralarında az bir mesafe var kaç yere snickers yediysem hep oldu.Bizde bir anormallik var sanırım :D

6. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    onların ismini ogrenebilirmisin ogreneblirsen super olur !!!

7. Ghaldszar

Ghaldszar Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir / Turkiye
    Off yaa aslında yurt dışında çok güzel protein barlar var.
    Bir tanesinde 25-35gr. protein olan barlar var. Tam bir öğün geçiştirmek amaçlı hem de çok ucuzlar ama maalesef burada 7-10ytl arasında satıyorlar tanesini ki tane tane de değil 8-10 lu paketler halinde satılıyor. Onu yiyeceğine git 2 kilo tavuk al bütün güne böl ye 400gr. dan fazla protein olsun.

8. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
  9. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Katılıyorum dostum insanları resmen gıdıklıyolar :)

10. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    carte dor un yeni light dondurması çıktı, 100 gr ında ortalama 4 gr protein, 2 gr yağ ve 16 gr karbohidrat var. bir oturuşta yarım kg dondurma yiyeceğimizi varsayarsak 20 gr protein 10 gr yağ 80 gr karbohidrat eder ki bence bir aburcubur için çok çok iyi :)

11. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    2 gun once bende fark ettim aldim hemen daffy ama yarim kilo yenmez yav :)

12. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Evet saydam oturmuşken en az bir kilo götürmek lazım hakikaten. Ben ilk antrenmanlara başladığımda takvimler Temmuz 2005'i gösteriyordu, bundan 2 ay sonra Eylül başında, 10 kilo civarı almıştım, bunu da büyük oranda Carte D'Or çeşitlerine borçluydum.

Ayrıca benim özel tarifemi de öneririm, peynirciden 200gr. tuzsuz lor peynirini soğuttuktan sonra (zaten dolaptan soğuk çıkar ya her neyse) ezerek parçalayın ve üzerie 40-50 gr çilek reçeli dökün ve karıştırın. Değme dondurmalara taş çıkartır, üstüne üstlük de 40-45 gr. kadar protein, 40-50 gr. kadar karbonhidrat ve ihmal edilecek miktarda yağ içeren süper bir tatlı olur. 1 yıldan uzun süredir Carte D'Or girmedi daha eve...

13. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    bu akşam loru pilavla karıştırmak için dolaptan çıkartırken o an gözüme çilek reçeli takıldı, yrn kahvaltıda şu reçeli lorla karıştırıp yiyeyim dedim kendi kendime üstüne de senin tarifini görünce doğru yolda olduğumu anladım :lol:

14. bigron06

bigron06 Guest

arkadaşlar probis diyecem ama onun proteini pek iş görmez cinsten gibi geliyo yanılıyormuyum :roll: :roll:

15. ibrahimmmm

ibrahimmmm Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Rodeolar da süper yahu hemide ucuz. Rodeonun 100 gramında 8,4 gram protein var. 5 li paketleri 1,65 ytl falan öyle bişey. Tanesi 40 gram olduğuna göre 5 tanesi 200 gram eder ve buda 16,8 gram protein ile yaklaşık 100 gram karbo eder. Tabi bunun yanı sıra 56 gram da yağ almış oluruz ama bu yağlar muhtemelen bitkisel yağlardır ve zararı olacağını zannetmem. Yerfıstığı falan o tür besinlerdeki yağlar sağlıklıdır zaten. İçindekiler temel olarak yerfıstığı, karamel, nuga ve çikolata.

16. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    ''hidrojene nebati yağ''ı araştırmanı tavsiye ederim.

17. Rogueknight

Rogueknight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İstatistik Uzmanı
    Yer:
    Ankara
    Hidrojenize Yağlar Trans yağ asitleri

NEW YORK - ABD’nin Boston kentindeki Harvard Kamu Sağlığı Okulu’ndan Dr. Frank B. Hu, yaptıkları çalışmanın, kanlarındaki trans yağ seviyesi yüksek olan kadınların olmayanlara göre kalp krizi geçirme riskinin üç kat fazla olduğunu ortaya çıkardığını söyledi. Circulation dergisinde yayımlanan araştırmaya göre,
    kırmızı kan hücrelerindeki trans yağ oranının trans yağ tüketimiyle bağlantılı olduğu, bunun da kötü kolesterolün (LDL) yükselmesi ve iyi kolesterolün (HDL) düşmesiyle ilgili olduğu belirtildi.

Ne Yapmalı?

Hidrojenizasyon yöntemiyle üretilen margarin ve diğer katı yağları tüketmeyiniz.

Bisküvi, kek, çikolata, kraker, gofret, cips, salata sosları gibi etiketinde “hidrojenize yağ” içerdiği belirtilen gıdaları tüketmeyiniz. Etiketlerde bu bilgi “hidrojene nebati yağ” “hidrojene bitkisel yağ” şeklinde yer alabilir.

Etiket bilgisi olmadığı halde farkında olmadan aldığımız trans yağlar:

Pastane ürünleri : hamur işleri, kekler , kurabiyeler, pastalar, poğaçalar , krakerler, çörekler, börekler, baklava vb tatlılar ve diğer ürünler,

Lokantalarda tüketilen yemekler, catering yemekleri : Lezzet vermesi amacıyla yemeklere katılmaktadır. Bundan başka kızartma yağları da trans yağ açısından son derece zararlıdır. Patates kızartmaları, tavuk kızartmaları (nuggetlar), donutlar , pizzalar, lokantalarda yapılan diğer kızartma ürünler ... Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da tüketicinin daha sağlıklı olduğunu düşünerek “fast food” da tavuk kızartmalarına yönelmesidir. Tavuk daldırarak kızartma yöntemiyle pişirilir. Yüksek oranda trans yağ içeren bu beslenme tarzı son derece zararlıdır.
    Sağlığımız ve sağlıklı nesiller için beslenme alışkanlıklarımızı mutlaka değiştirmeliyiz.

Hidrojenize Yağların Zararları

Koroner Kalp Hastalığı na sebep olduğu kesinleşmiştir.
    Diyabet
    Obezite
    Kanser
    Kısırlık (ovulasyonun baskılanması)
    Karaciğer Fonksiyon Bozukluğu
    Hücre Fonksiyon Bozukluğu (zar yapısını bozarak) )(birçok hastalığın kapısını açmaktadır)(Alzheimer, Parkinson vb) sebep olmasıyla ilgili pek çok bilimsel çalışma mevcuttur. Annenin beslenme tarzına (trans yağ asitleri tüketimine)bağlı olarak anne sütüne geçtiği kanıtlanmıştır.

Kaynak : http://foodengine.blogspot.com/search/label/hidrojenize

Rafine paketlenmiş,işlenmiş yiyecek içeçeklerden uzak durmamız gerektiğini ispatlayan bir ayrıntı daha. :roll:

18. ibrahimmmm

ibrahimmmm Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Way anasını. :shock:
    Birdaha mı tövbeler tövbesi..

Sayfayı Paylaş