Protein az almak

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Samet..784 tarafından 21 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Samet..784

Samet..784 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    100 kg yim zayıflamaya çalışıorum ama günlük alabildiğim max protein 80g 1.5 katı felan diolar 150 g protein almam çok zor genede gelişirmiyim yada ne yapmamı önerirsiniz

2. goodlifter

goodlifter Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    18
    kafana takma ben 6.yılımdayım benim kilomda 100 ama kas kütlem fazladır, bazen akşam bir bakıyorum günlük bir hesap yapıyorum bugün 80 90 gram protein almışım gidip bir servis protein tozu alayım diyorum çoğu zaman aman boşver deyip yatıyorum ben bu saçmalığı aştım çünkü,kolumda 43.5 cm i gördüm,bilim kas gelişimi adına henüz yeterli veri sunmuyor sunulan verilerin bir çoğu kısa zamanda başka bir araştırmada tam tersi sonuçlar çıkıyor,yani ne kadar protein tüketmen tam olarak belli değildir bunu kendin uzun vadede gözlemleyebilirsin
    kolumu 40 cm den 43.5 cm ye çıkardığım dönem benim günlük protein alımım 130 gramı geçmedi

Güç aşkı bunu beğendi.
  3. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    ikilemli bir soru. gelişmek mi istiyorsun zayıflamak mı?

4. Samet..784

Samet..784 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    2 side kiloları verirken kas kütlemi korumak sonrada kas yapmak

5. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Protein sadece kas yapimina katkida bulunmaz. Senin yasaman icin, gelismen icin, tedavin icin kisacasi vucudun tum isleyisi icin proteine ihtiyacin var. Sac uzamasi, yaranin iyilesmesi, tirnaginin uzamasi bunlar dahil. Zaten alman gereken minimum protein miktari senin yasamsal fonksiyonlarin icin kullaniliyor. Kas yapimi icin degil. Vucut icin kas 2. gorev. VG yaparak vucudunu strese sokuyorsun ve o bolgenin tamir olmasi gerekiyor. Gerisini sen dusun.

6. brfnbrfn

brfnbrfn Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    38
    Yüksek protein degil yüksek karbonhidrat büyütür..

Sayfayı Paylaş