Protein az aliyorum sorun olurmu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Berk solmaz tarafından 2 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Berk solmaz

Berk solmaz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba sorum şu evde kendi kendime 20kg dumbell aldim onunla çalışyorum 81 kiloyum 1,83 boyundayım (erkek) gunde 30gr civari protein aliyorum (dogal) 3,4 gunde bir biceps calisiyorum 8+8 kg 15-20 set toplamda 20,30 dk kadar boyle aman aman vucut yapma pesinde degilim hava atma pesinde vs degilim sadece az siskin olsunlar derdim o ama internet de protein almazsam hicbisey olmazmis gelismezmis ne kadar dogru? Bunu yapmakla kendimi mi yorarim sadece?

2. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    yetersiz olur. elinden geldiğince yulaf, fıstık, et, tavuk, balık, bakliyat gibi besinlerden protein almaya çalış. kilo başına 1,2 veya 1,5 kat protein gerekli.

3. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    15-20 set bicepse fazla sizin seviyenizdeki bi sporcuya hepten fazla.

4. Berk solmaz

Berk solmaz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam onu ben yari yariya azaltirim fakat simdi ben proteini 30,40 gr alabiliyorum bu sekilde devam etsem hicmi gelisme olmaz bosa mi ugrasmis olurum?

5. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Bi beklentin olmasın hayal kırıklığı olur. Boşa uğraşmış olursunuz evet. Beslenemiyorsanız evde açma germe plates tarzı şeyler yapın en azından vücuda daha çok faydası olur

6. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Hiç birşey yemeyip sadece 6 7 yumurta yeseniz 40gr protein ediyor.Siz günde ne yiyorsunuz merak ettim?

7. Berk solmaz

Berk solmaz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Rutin kahvalti :) mesela bugun kahvaltida 2 yumurta peynir zeytin domates vs. Aksam yemeginde barbunya plav yogurt yedim birde ben ne kadar protein almam lazim nasil hesaplayabilirim.

vixx bunu beğendi.
  8. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Cok temel sorular soruyorsunuz forumu veya interneti biraz araştırın. Üşenmeyip buraya baslık acmasını bilen kişi internetten veya forumdan buna da cevap bulur bence dimi??
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Nisan 2019 ---
    Ki arkadas burda yazmış zaten.

Son düzenleme: 2 Nisan 2019
    Dracarys17 ve igormami bunu beğendi.
  9. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    aynen katılıyorum.

10. Berk solmaz

Berk solmaz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam sizin bana vermis oldugunuz cevap icin cok tesekkur ederim zaman ayirdiniz yazdiniz sagolun, fakat 'vixx' kullanici adli arkadas soru sordu onunla muhattabim su an siz neden yazdiniz :) internetden arastirmadigimi nereden biliyorsunuz? Belki buradan daha faydali bilgi edincegm belli mi olur tesekkurler.

11. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Hayırlı forumlar. Siz neden yazdınız niye bir şey yok burası forum:)Tekrardan kolay gelsin

12. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    hakaret, küfür tehdit vs şeyler olmadığı sürece zaten isteyen istediği yere istediği şekilde yazar:) sen buraya ne yaptığını ne ettiğini söylemeden sadece 30 gram protein alıyorum demişsin. biz nereden bilelim ne yediğini de makronu nasıl hesaplayalım. belki 80 gram alıyorsun da senin haberin yoktur. bak burada yumurtanın besin değerleri var https://www.diyetkolik.com/kac-kalori/yumurta/

barbunyada da protein var. pilavda eh işte eser miktarda da olsa var. yoğurtta da var. sen hiç umursamaz şekilde yazmışsın.

Agent47 bunu beğendi.
  13. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    bal gibi de gelişirsin.
    proteini yeterli alana göre tabii ki yavaş olur ama spor yapmayana göre çok iyi olacağın kesin. sadece ciddi yormasan daha mantıklı olur. okuyamadım yorumları ama 30 gram paran yok diye o kadar az alıyorsun desek her türlü çok ucuz protein kaynakları var.

bitkisel proteinleri dahil et yemeğine.
    pilav + 100 gram nohut = 20 gram protein
    sen 30 gram zaten alıyorsun = 30 gram protein
    lor peyniri 500 gram 3 lira 100 gram yiceksin = 16 gram
    daha detaylara bile girilebilir ama fazla da kasarak spordan soğutmaya gerek yok.

yağ oranın iyiyse karbon aldığın gibi gelişiyorsun. benim arkadaşımın yağ oranı 10 falan adam karbonhidrat aldıkça protein yeterli almasa da gelişiyor deli gibi.
    yani sen sadece program nasıl yapabilirim onu düşün. sporunu yap gelişmemen için hiçbir şey sebep yok.

Berk solmaz bunu beğendi.
  14. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Sadece kol çalışarak gelişim olacağını zannetmiyorum. Programında hiç kol hareketi olmadan kollarını büyüten çok kişide tanıyorum çünkü ikincil kas olarak zaten çalışıyor. Ama hiç spor yapmayan,ağırlık kaldırmayan birinden tabikide iyi durumda olursunuz. Ayrıca inşallah sadece biceps çalışmıyosunuzdur çünkü yeni başlayanlar kolu bicepsden ibaret zanneder ama kolun büyük kısmını triceps oluşturur.

Berk solmaz bunu beğendi.
  15. Berk solmaz

Berk solmaz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Oncelikle degerli vaktini ayirdigin icin cevap yazdigin icin cok tesekkur ederim, Tum samimiyetimle soyluyorum bana bu konuda ilk defa olumlu yorum yapildi sayende anlamadigim cevremde agir islerde calisan tanidiklarim var adam kas kuvveti uygulayan islerde calisiyor proteinmis vs adam bunlari umursamiyor yemesi icmesi aman aman degil bilmezde bunlari proteinmis vs siskin kollari var kasli vs ve emin ol sen ben ne yiyorsak onu yiyor yemek olarak nette arastirdim saglikli yapayim diye arastirdigimda gordum ki protein de protein :) neymis arkadas bu protein naim suleymanoglu degil hedefimiz :) bu arada 30 degilmis hesapladim 50,60gr gun boyu dogal olarak alabiliyormusum yediklerimden bu proteini .
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Nisan 2019 ---
    Yorumunuz icin cok tesekkur ederim Triceps de calisiyorum ve karin kasi da . :))

berk1905 bunu beğendi.
  16. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    tamam bırakın burayı o zaman birbirinize özelden yazın. ama sonra hep karbla beslendim belim böyle, göbeğim öyle oldu deyip başlık açma ama.

17. Berk solmaz

Berk solmaz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Olur açmam hocam

18. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    akşama kadar hammallık yapıp akşam olunca karnını sadece 1 dilim ekmek yiyerek beslemek ve bu bana yeter mi demek gibi birşey....

19. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Hiç yoktan iyidir tabi fakat dediğim gibi hiç kol çalışmadan kolunu büyüten çok tanıdığım var, bu işler öyle kolay değil. Eline 2 dumbell al kaldır kolun büyüsün öyle bi dünya yok.

20. egebartok

egebartok Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Evde spor yapmak mantıklı değil hocam. Güçlenmek için de, hacim için de her şey için spor salonuna gitmek gerekiyor. Ayrıca sadece kol çalışmak mantıksız. Spor salonuna gidip, temel hareketleri yapman lazım yoksa hiçbir şey olmaz.

zRedDragon bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş