Protein alacağım kalbe etkisi nedir ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Metal_Head tarafından 17 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Metal_Head

Metal_Head Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhaba,
    Aranıza yeni yeni katıldım ama katıldığım gibi malesef ki gidebilirimde,
    Geçtiğimiz cuma günü ilk defa bir gym salonuna yazıldım arkadaşlarımın önerileriyle vs. şu an 18 (Mayısta 19 olucam) yaşındayım 15 den 17 ye kadar minder güreşi yaptım kol kanat omuz genişliği artmıştı ancak zaman ilerledikçe belimde bir ağrı başladı ve doktora gözüktüğümde fıtık başlangıcı olduğunu söyledi devam edersem 1-2 sene sonrasında ameliyat gerektirebilirmiş bu yüzden bırakmak zorunda kaldım ama kendimi bıraktığımdan beri kötü hissediyorum zaten aradan bir süre sonra kalbimde bir sorun çıktı kapakçıklardan biri açıkmış tedavisi veya ameliyatı yokmuş sürekli arada ağrı yapıp geçicekmiş öylede oluyor zaten ama çok sık değil.

Salona gitmeye başladığımda hocayla konuştum ve aynı durumu kendisine açtım belime fazla yüklenmemem gerekiyor doğal olarak öylede yapıyorum, ayrıca kalp içinde bir zararı olmıcağını söyledi. Şahsen 2 gündür gitmeme rağmen bana iyi bile geldiğini söyleyebilirim inanılmaz rahat hissediyorum bu konuda.
    Herneyse kollarım ve omuzlarım aşırı ufaldı bunları büyültmek ve özellikle birazda güç kazanmak istiyorum iyice hantallaştım çünkü bu günlük hayatıma etki ediyor bende ilk zamanlarda protein tozu desteği almayı planlıyorum ancak alıcağım protein bana kalp için herhangi bir zararı olurmu ? ayrıca hepinizin bildiğini düşünerek söylüyorum eğer ki alacak olursamda bunun cinsel sağlığa zararı olabilirmi ?
    Bu ve bunun gibi sorularım var bu yüzden kullanmadan önce sizlere bu durumu açmak istedim bilinçsiz kullanıp kendime zarar vermek istemiyorum çünkü.
    Fazlada uzatmayayım belki aranızda "Daha yeni başlamışsın dur bakalım biraz ilerle devamında belki destek alabilirsin" diyenler olabilir buna saygı duyarım ama protein desteği istememin en büyük sebebi buna gerçekten ihtiyacım olduğunu düşünmem kol kasları 28cm geliyor 1.80 boyum 67kg kilom var çok küçük olduğunu düşünüyorum bu yüzden desteksiz bunları geliştirmenin çok zaman alacağını düşündüm.
    Sonuç olarak;
    Protein tozu alabilirmiyim alırsam zararı olurmu ?
    0 dan başlangıç için önerebileceğiniz en düşük (uygun) fiyatta ama iş görecek bir ürün ?

Son düzenleyen: Moderatör: 19 Nisan 2016
  2. Begginer

Begginer Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Protein tozlarının kalbe veya herhangi farklı bir şeye zararı yoktur. Bu defalarca yazıldı ve bu yüzden buraya cevap vermemişler sanırım. Araştırırsanız bulabilirsiniz. Ette de protein var peynirde de bunları yıllardır yiyoruz, protein tozuna da güvenebilirsin. He şart mı ? Hayır. Ben protein tozu kullanmıyorum, maddi imkanlar el vermiyor :D ancak sporu yapıyorum yemeğimi de yiyorum gelişiyorum da. Yeterli. kolay gelsin

burakua17 ve SoldiersOfGod bunu beğendi.
  3. burakua17

burakua17 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Kullanma kardeşim kalbe etkisi var aşık ediyor :D

Begginer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş