Protein ağırlıklımı ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve SHAKER ARDA tarafından 22 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SHAKER ARDA

SHAKER ARDA Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    15 yaşındayım 1.79 boyum var 75 falan kilom var iriyim aslında ama bacaklarım kalın sadece baldır popo kısmı karın kaslarım göğüslerin kollarım kaslı ve öyle yağlı falan değil çok az herneyse 3 aydır spor yapıyorum hatta 4ü bitiricem ama beslenmem genelde şöyle
    Sabah:7.30
    3-4 yumurta (1tanesi sarılı diğerleri sırf beyaz) beyaz peynir tam yağlı bir büyük dilim , kızarmış kepekli ekmek 2 bardak süt (tam yağlı süt)

Ara öğün
    Soda ve eti form yeşil çay falan süt falAn

Öğlen yemeği okulda olduğumdan yemekhaneden çıkan şeyler genelde az pilav makarna yerim hep salata meyve falan öyle şeyler (tatlıyı yemem birde çorba içerim az )

Sonra akşam eve gelmeden önce spor a gidiyorum saat 5.30/40 gibi ozamana kadar öğle yemeğimle duruyorum ve spor yapıyorum çıkışta bir muz ve eve gidiyorum yaklaşık 50 dk sonra yemekteyim...

Akşam yemeğim:
    Genelde yağsız kırmızı et veya tavuk göğsü haftada 3- kere falan. Bazen nohut barbunya falan susuz baklagil yani az yanında yoğurt ve ayran ve az bulgur pilavı falan yada dana kavurma susuz ıspanak falan o tür şeyler ..
    daha sonra yemekten 15-20dk sonra 3 yumurta beyazı
    Gece yatmadan 750ml süt ve uyku...

Genelde böyle bir beslenmem var ne annem diyet ürünlerin (light süt light peynir yoğurt gibi şeylerin zararlı olduğunu söylediğinden yağlı tüketiyorum peyniri dahil sizce yanlış mı ? Amacım yağ oranım iyice azalsın ve kaslarım büyüsün..

2. 3gzotik

3gzotik Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Light ürünler zararlıdır ibaresini senden duydum eğer sütteki laktoza karşı alerjin var light süt çok çok ideal geliyor ki light sütte yağ nerdeyse yok 0.2 mi 3 mü neydi.
    Sağlıklı yağlar tüketerekde yağ yakabilirsin ama yediğin peynirlerde işlenmiş yağ vs yoksa :)

3. kralpasa

kralpasa Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Müşteri Temsilcisi
    Sabah çok yağlı besin alıyorsun hemen hemen süt grubunda herşey tam yağlı sana önerim peyniri lor peyniri ile değiştir tadı biraz kötüdür ama bu spor da damak tadi diye bir şey arıyorsan şimdiden bırak günlük 250 gr lor peyniri tüket bunları öğünlere böl ayrıca bu beslenme kabaca proteini yetersiz olduğunu düşünüyorum protein tozu kullanmalısın ayrıca sabahları yulaf da yemeni tavsiye ederim iyi bir karbo kaynağıdır unutma ki protein kadar karbo da çok önemli hatta bana göre karbo daha önemlidir

SHAKER ARDA bunu beğendi.
  4. SHAKER ARDA

SHAKER ARDA Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    15 yaşında protein tozu kullanmaya korkuyorum sence doğrumu sıkıntı olurmu sonuçta faydalı birşey değil ve yağı azaltmak için l-cArnitin falan kullansam olurmu yani bilmiyorum

5. kralpasa

kralpasa Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Müşteri Temsilcisi
    Afedersin yaşını görmedim 18 e kadar kullanmanı tavsiye etmem

Sayfayı Paylaş