Programim için yardimci olur musunuz arkadaşlar

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve delta53 tarafından 3 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. delta53

delta53 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, öncelikle aranızda bulunmaktan çok mutluyum arkadaşlar.

Forumu elimden geldiğince okudum. Alabileceğim başka yardım da olmadığı için programı kendi başıma çıkarmak istemedim. Fikir ve görüşlerinize ihtiyacım var.

Bir adet bench sırası yaptırdım ve ağırlıklarıyla beraber iki adet Dumbell aldım. Elimdeki tüm malzeme bukadar.

Evde dumbell'lar ile çalışacağım.
    1) Haftada 2 yada 3 gün 30-40 dk. çalışabilirim.
    2) Bisikletçi olduğumdan bacak kaslarım sağlam. Bu şekilde kalsın istiyorum.
    3) Özellikle göğüs ağırlıklı çalışma istiyorum bana nasıl bir program önerebilirsiniz.

Kitaptan okuduğum kadarıyla bir hareketi tamamlarken 70sn ve diğerine başlamadan 1dk beklemek ve her set arasında da 3dk beklemek gerekiyormuş. Bu şekilde bir çalışma ile 1 seti tamamlayıp diğerine geçtiğinizde 10dk dolmuş oluyor. Dolayısıyle 30-40dk lık bir çalışma düşünüldüğünde azami 4 set tamamlayabiliyorsunuz.

1) Bu şekilde çalışma doğru mu?
    2) Buna göre kendi oluşturduğum program

- Dumbell Bench Press - 1 Set 4x10
    - Dumbell Fly - 1 Set 4x10
    - Dumbell Pulovers - 1 Set 4x10
    - One Arm Dumbell Rows- 1 Set 4x10

Haftada 2 gün bu programı uygulamak düşüncesindeyim. Ne gibi eksiklikleri var. Görüş ve önerileriniz önemli şimdiden teşekkür ederim..

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Dinlenme süresi en fazla 1 dk yap , vücud geliştirmede amacın , amaca ulaşmak için alıcağın yol çok önemlidir.Dumbell ile uygulayabileceğin flexor hocanın bir konusu var sitemizde onu uygulayabilirsin. https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html bu linke bir göz atmalısın.O antreman 4 hareketten oluşuyor bence uygulama yani hep onları yapmak onların çalışmadığı yerleri çalıştıranda dumbell hareketlerivar attığım linkte göz atmalısın.

delta53 bunu beğendi.
  3. brhmcr

brhmcr Guest

Evde dambill programi mevcut onu uygulayayiniz. Bacaklar onemli gelistirmek istemeseniz de hormonlariniza etkisi sebebiyle calismalisiniz.Korkmayin ole devasa bacaklara sahip olmak oldukca zor.

1 gun bos 1 gun dolu olmak uzere yeni baslayanlardaki evde dambill ile calismayi uygulayiniz.

4. delta53

delta53 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sağolun, daha önce de görmüştüm bu programı. Tekrar inceledim. Şuan için haftada 2 gün 40dk'yı geçmeyecek bir programı benimsedim. Göğüs kasları ağırlıklı tekrarlar yapacağım

Benim için amaç dengeli bir vücut duruşu ve sağlık. Bu anlamda en büyük eksiklik göğüs kaslarımın çok küçük kalması. Sanırım haftada 2 gün de olsa uzun vadede üst yapı bu 4 hareketle bile belli bir seviyeye gelecektir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:50 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:44 ----------

Cevabınız için çok teşekkürler, malesef gün aşırı çalışacak kadar zaman ayıramıyorum. Şuan haftada 5 gün yoga ve 3 gün bisiklet uygulamam var. Ek olarak yalnızca 2 gün ağırlık yapabileceğim.

Bacaklarım şuan gerçekten de kaslı. Uzun süredir yarı profesyonel bisiklet kullandığımdan dolayı. Yani az daha büyüse pantolonun beli oturacak ama basenden geçmeyecek :D

5. TZOKO

TZOKO Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    bence Dumbell Puloversı göğüs için yapma yerine başka bir hareket koy

delta53 bunu beğendi.
  6. delta53

delta53 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu hareket aynı zamanda kanatta çalıştırdığı için eklemiştim. Ama One Arm Dumbell Rows hareketinde de kanat çalıştırıyoruz.

Yerine ne eklememi tavsiye edersiniz? Yada Pulovers'ı çıkarıp Bench Press'i 2 sete mi çıkarmalı?

7. delta53

delta53 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Konuyu açtığımdan beri çalışıyorum.
    Bir hafta önce uzun barla benchpress yapma fırsatım oldu. toplamda 40kg ile 4x10 dan 4 set yapabildim. Fakat Dumbeller ile iki dumbell toplamda 25kg 4x10 yapabiliyorum.

Aralarında 15kg gibi çok büyük bir fark var. Bunun nedenini açıklayabilecek var mı arkadaşlar?

8. brhmcr

brhmcr Guest

Barin agirligi neden olabilir ayrica bench press rehberi basligini oku.

9. delta53

delta53 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Toplam ağırlıkları yazdım. Bar dahil 40kg ve dumbeller dahil 2 dumbellin toplam ağırlığı 25kg.
    Öyle anlaşılıyor ki BenchPress ile Dumbell BenchPress aynı şey değiller.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:44 ----------

Bir de kullandığım ağırlıklar krom. bunların küflenmemesi için bir bakıma ihtiyaçları var mı? kolisinden Kullanım kılavuzu çıksa iyiydi..

10. delta53

delta53 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    en iyisi krom dumbelları yağlamak. Sıvı yağ ile yağlayım. Sonucu paylaşırım.

11. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Dumble press te agırlık düşmesinin nedeni önkolla ilgilidir.
    Dumble press te dumble ın nizamiyetini sağlamak ve pizisyon almak için önkol daha cok yorulur ve aktiftir.
    O yüzden vg nin ilk zamanlarında barla çalışıp önkol güçlendikçe dumble bench press lere geçiniz.

delta53 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş