Program Adına Tavsiyelerinizi Bekliyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Atakan Öniz tarafından 2 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Atakan Öniz

Atakan Öniz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle hepinize selamlar. Bu spor da yeni değilim ama bu forum da benden çok daha bilgili insanlar olduğunu biliyorum ve iszden tavsiyelerinizi bekliyorum.
    NOT:Bu program 1 saate göre ayarlanmıştır maalesef ki salonumda 1 saat sınırı vardır

1. GÜN:SIRT+KOL
    2.GÜN:OMUZ+GÖĞÜS
    3.GÜN.DEADLİFT
    4.GÜN:OFF
    5.GÜN:SIRT+KOL
    6.GÜN:OMUZ+GÖĞÜS
    7.GÜN.DEADLİFT

2. LeperMessiah

LeperMessiah Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam deadlift derken o gün sadece deadlift mi yapıyorsun ?

3. BoraKa

BoraKa Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    18
    1 ve 5. günlerde sırt kol bacak yapmanı ve sırf deadlift günlerinin yapmaman seni daha hızlı geliştirir, vücuduna dinlenmek için zaman ayırman gerek

4. Atakan Öniz

Atakan Öniz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    evet hocam o şekilde yapıyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Ağustos 2020 ---
    O konuda haklısınız fakat dediğim gibi yalnızca 1 saat sürem var ve bacak çalışmıyorum nedeni ise zaten genetik olarak bacaklarım iri ve şu an küçültmeye çalışıyorum. Yağ oranı ile alakalı olduğunu düşünüyordum fakat yağ oranımı düşürüp 20 kilo verdikten sonra bile pek bir küçülme olmadı maalesef
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Ağustos 2020 ---
    7. günü de off yapmayı düşünüyorum arkadaşlar

5. BoraKa

BoraKa Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    18
    Deadlift yaparkende bacakların gelişir, yani kalınlaşır. Bir dde haftada 3 gün yaparsan üf. Bu arada bacak kısa süreli testosteron sağlar ve üst vücudun büyümesine yardım eder. Deadlift egzersizlerini sırt ve biceps günüyle aynı gün yapmalısın. Deadlift çünkü aynı zamanda bir sırt egzersizi.

6. Atakan Öniz

Atakan Öniz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Evet haklısın. Sırt gününe de eklenebilir. Dedalifte bu kadar yüklenmemin nedeni ise sırta tamamen farklı bir sinyal göndermek. Uzun zamandır yapmıyordum deadlifti.

7. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    atakan ben 15 yıldır antreman yapıyorum ve antremanım en fazla 45 -50 dakikada tamamlanıyor. Bazı günler 25-30 dakika antreman yapıyorum ,ama onlarda bile turşum çıkıyor.
    1 saate neyi sığdıramıyorsun. Bence önce antreman kaliteni arttır. ya da iyi bir salon ve antrenör bul.
    programda bacak günü yok. deadlifti illa yapacaksan bacak ya da sırt gününe bir hareket olarak ekle. Deadlift yazdığın günlerde ise kardiyo , calf,mide yap ya da off geçir.

8. Atakan Öniz

Atakan Öniz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tavsiyeniz adına çok çok teşekkür ederim. PPL programa geçiş yaptım ve çok memnunum. Bu sitedeki sizin gibi iş bilen ve yardımsever abilerime-kardeşlerime çok teşekkür ederim. Programım ise şu şekilde.

P.TESİ (PUSH) :GÖĞÜS+ARKA KOL
    SALI (PULL) :SIRT+ÖN KOL
    ÇARŞAMBA:OMUZ
    PERŞEMBE:OFF
    CUMA (PUSH) :GÖĞÜS+ARKA KOL+OMUZ
    C.TESİ (PULL)SIRT+ÖN KOL
    PAZAR:OFF
    Omuzu bacak çalışmıyorum diye ayrı bir güne koymam tavsiye edildi onu da o şekilde ayarladım. Yanı her kas grubunu haftada 2 kez ele almış oluyorum.

Sayfayı Paylaş