Program, 1,5km koşu hk

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve YavuzTR tarafından 15 Nisan 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. YavuzTR

YavuzTR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadşalar bir konuda tavsiyenize ihtiyacım var.

Bir spor sınavı için 1.5km yi maksimum 6:50 dakika civalarında koşmam gerekiyor. özel değil belediyenin spor salonuna gittiğim için maalesef oranın hocaları ilgilenmiyor bu soruyu soramadım.

Yavaştan hızlıya doğru koştuğumda 10:0 dk bir sürede 1.5kmyi koşabiliyorum. BUnu daha da düşürmem gerekiyor.Daha hızlıdan başlayıp hızlıya doğru koştuğudma da 1km sonra tıkanıp kalıyorum 6 dk da.

Sporcu olmadığım için koşuda başarılı değilim koşuyla hiçte aram yoktur. 2 3 haftadır sürekli koşmaya çalışıyorum ama halen başaramadım. Çünkü doğru bir program oturtamadım. Koşu bandını baz aldığımda ne kadar hızdan başlayıp ne kadar süre koşmam lazım. Hedefime ulaşmam için kondisyon sağlamam için nasıl bir program tavsiye edersiniz?

2. Göki78izm

Göki78izm Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba
    1500 metre 6:50 de koşmak için ortalama 13 km/saat ile koşman gerekli, sporcu değilsen o kadar süre 13 ile koşabilmek çok zor. Koşu bandında kendini deneyebilirsin 13 km/saat e ulaşabiliyormusunuz, ulaşıyorsanız ne kadar süre devam edebiliyorsunuz. Buradan kendinize bir takvim çıkarabilirsiniz. Koşuyu geliştirmenin yolu çok koşmak, fazla kilo var ise bunlardan kurtulmaktan geçiyor. Kısa mesafe olsa kas geliştirmek faydalı olur ama uzun mesafede çok faydası olmaz. Koşu bandır üzerinde koşmak ile dışarıda koşmak biraz farklıdır, bantta antrenman yapabilirsiniz ama dışarıda da kendinizi deneyin.

YavuzTR bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş