program önerisi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hektorez tarafından 21 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hektorez

hektorez Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar merhaba.2 hafta önce spora başladım 1.5-2 saat arası spor yapıyorum.Yeni bir programa başladım 4 gün farklı olarak yazdı hoca.Pazartesi göğüs salı kanat vs.Asıl sorum her program öncesi kardiyo setim var bunlar ;
    10 dk bisiklet
    10 dk eliptik bisiklet
    4x80 sopa çevirme
    4x60 dumbell sağ-sol ezme
    4x30 sehpa mekik
    Boy 1,76 kilom 100.sizce kardiyo yeterlimidir 3-4 ayda 15 kilo vermek istiyorum + olarak göğüs,sırt,kanat antremanları kilo verdirirmi yoksa sıkılaşmak içinmidir?Cevaplarınızı bekliyorum duruma göre programımı değiştirip full kardiyoya dönücem.

2. !..praetor..!

!..praetor..! Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Boyuna göre aşırı kilolu olduğunu söyleyebilirim. Bu sebepten ötürü ki ilk bir ay boyunca sadece kardiyo yapmanı tavsiye ederim nacizane. Daha sonrasında ağırlık çalışmasına illa ki başlayacaksın. Ağırlık çalışırken de bir nevi, hatta daha etkili şekilde kalori kaybedersin. Ayrıca vücudundaki kas kütlesi arttıkça, metabolizmanın yağ yakımı kolaylaşır. Şimdilik bu kadar yeterlidir sanırım.

3. hektorez

hektorez Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    hocam sağolun 1 ay öncesine kadar 115 dim 15 kilo verdim bakalım şuan 30 dk kardiyo sonrasında ağırlık çalışıyorum

Sayfayı Paylaş