Programınızı nasıl temin ediyorsunuz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Adamin_Ham_Maddesi tarafından 17 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Adamin_Ham_Maddesi

Adamin_Ham_Maddesi Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Sydney
    İnternet hoca kendim vs?
    Hocam taşınıyor ne yapıcam bilemiyorum.
    Bu uzaktan pt işine çok sıcak değilim.
    Belki sizin yaptıklarınız fikir verir

2. smd_35

smd_35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Şahsen benim için en güzel değerlendirme kıstası ayna. O yüzden tüm vücudumu çalıştırcak şekildeki bileşik egzersizleri seçtikten sonra aynada gördüğüm eksik kısımları tamamlıcak veya bana güç katıcak hareketleri de ekliyorum programa. Toplamda hem 1 saat veya 1 saat 15 dakikayı geçmicek hem de sıkmıcak bir program çıkartıyorum ortaya. Bunu yapmak da ileri düzey bir bilgi gerektirmiyor. Forumda birkaç anahtar kelimeyle birçok bilgiye ulaşıp sende yapabilirsin bunu. Başarılar. ☺️

3. Adamin_Ham_Maddesi

Adamin_Ham_Maddesi Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Sydney
    yorumun için teşekkürler sorun şu ki bir programda yapılan hareketlerin hangi sıralamada yapılması gerektiğini tam olarak bilmiyorum. örneğin kol çalışırken kolu uzatma var tophaline getrme var iç dış çalışmak var bunların sıralamasını nasıl öğreneblirim.

4. smd_35

smd_35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yeni başlayanlar bölümüne açtığın için büyük ihtimal çoğu kişi iç-dış gibi mevzulara daha takılmamanı ve bileşik egzersizlerle vücudunu geliştirmeni önericektir. Maalesef bu konuda bende bilgi sahibi olmadığım için cevap veremicem ama sırasına gelirsek en büyük kas grubundan en küçüğe doğru ve sırasıyla “itiş çekiş itiş çekiş...” veya “çekiş itiş çekiş itiş...”olcak şekilde düzenlemen senin için daha verimli olcaktır.

5. zeynpakkus

zeynpakkus Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ben ikili sistem şeklinde ilerliyorum. omuz-triceps, sırt-biceps ve kalça odaklı bacak şeklinde.
    Her antremanda önce izole bir egzersizi 3 set yapıp sonra bileşik egzersizlere geçiyorum. Antrenman sonlarına yine izole egzersizlerle yüksek tekrarlar yapıyorum.
    Antrenman sıralamasını şöyle yapabilirsin: en çok geliştirmek istediğin bölgeyi ya da eksik oldugun bölgeyi ilk hareketlerde çalıştırabilirsin. Mesela omuz gününde ben önce omzun tüm başlarını iyi ısıtırım sonra yan omuza ağırlık vererek ardından ön omuz arka omuz şeklinde ilerlerim. Tabi bunu aralarda değiştiriyorum sıralamasını.

6. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Burada hazır programlar var yalnız fullbody- split olayı hala tartışılan bişey, bu işte çok gri noktalar var daha doğrusu. Herkes olaya farklı bir açıdan yaklaşabiliyor, programını kendin belirle derim. Sana nasıl iyi geliyorsa o şekilde ayarlaman sürdürülebilirlik açısından senin yararına olur.

https://www.bodybuilding.com/content/what-is-the-best-5-day-workout-split.html

7. Adamin_Ham_Maddesi

Adamin_Ham_Maddesi Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Sydney
    teşekkür ederim:)
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Nisan 2019 ---
    teşekkürler zeynep:)
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Nisan 2019 ---
    sağol kardeşim bakacağım birde ekşi sözlükte şöyle bişi buldum onu okuyorum. https://eksisozluk.com/kendi-full-body-programini-olusturma-rehberi--5581074

Sayfayı Paylaş