Programıma Ekleme yapıcam bilgisi olan?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 27 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
 1. SiR_Arawn
  Offline

  SiR_Arawn Üye

  Katılım:
  25 Eylül 2010
  Mesajlar:
  2.335
  Beğenileri:
  846
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  İzmir/Buca
  Evet arkadaşlar haftada 3 gün ağırlık 3 gün kardio giriyorum bu şöyle oluyor
  Pazartesi Ağırlık
  Salı Cardio
  Çarşamba Ağırlık
  Perşembe Cardio
  Cuma Ağırlık
  Cumartesi Cardio
  Salonda böyle çalışıyorum.Eve bir set aldım.Bu sette Yay , Bir sopa var bükülüyor , elimizle sıkmak için 2 tane ufak alet var bütün gücümüzle sıkıyoruz onu...Neyse size anlatmak istediğim arkadaşlar ben programlarıma bunları nasıl ekliyebilirim??? Bilinçsiz sizlere sormadan yaparsam olumsuz etkieler bulunucağını düşünüyorum yani Ağırlığa girmeden önce yapsam? sonra ağırlığa girsem o günkü programım belki düşük performansla geçebilir.Kısacası ben bu aletleri cardiodan önce veya sonra mı çalışmalıyım? ayrıca ağırlık içinde geçerli bu aletleri ağırlığa girmeden önce mi? sonra mı? çalışmalıyım?Forumda baktımda sadece 6 hareket gördüm yayla ilgili galiba 10 hareket vardı bi yerde bulmuştum bi hafta önce ama linki bulamıyorum bilginiz var ise hareketlerle ilgili hareket sayımıda artırmak istiyorum arkadaşlar ...
   
 2. Cidade de Deus
  Offline

  Cidade de Deus Üye

  Katılım:
  28 Nisan 2010
  Mesajlar:
  3.510
  Beğenileri:
  1.713
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  İstanbul
  bu yay göğüs yayımı? eğer oysa onun zararlı oldugu soylenmıstı lınkı bulursam eklıycem.
   
 3. SiR_Arawn
  Offline

  SiR_Arawn Üye

  Katılım:
  25 Eylül 2010
  Mesajlar:
  2.335
  Beğenileri:
  846
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  İzmir/Buca
  Valla bir yay ama el yayımı göğüs yayımı bilmiyorum ama zararı olduğunu düşünmüyorum...

  Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:33 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:47 ----------

  arkadaşlar soruma cevap vericek yok mu? bu tip aletleri evde çalışcağım için salon dışı etkinliği ne zaman yapmalıyım=????
   
 4. Cidade de Deus
  Offline

  Cidade de Deus Üye

  Katılım:
  28 Nisan 2010
  Mesajlar:
  3.510
  Beğenileri:
  1.713
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  İstanbul
  Yay çalışmasını bende önermiyorum sebebi şudur

  Diyelimki 50 kglik bir kovayı kuyudan çekmek için onu çekebilecek kalınlıkta bir ip ve ekipman saldınız fakat yarı yolda kovanın ağırlığı arttı ne olu ? ya ip kopar yada eliniz aşınır hasar görür.


  Yada omuz presi çalışırken hareketin ortasında birileri ağırlık taksa ne olur ? ya omuzu sakatlarsınız yada dengeyi bozup sakatlığa sebep verirsiniz.


  Teknik olarak açıklamak gerekirse baskıya bağlı kasın kasılması kendi boyunun yarısı kadardır. antremanda yaptığımız kasın boyunu uzatmak için yapılan çalışmadır. bu çalışma kas liflerinin kasıması içindir. her kas lifi gelen kuvete göre kasılır, tüm liflerin kasılması doyum noktası ve kasın max kasılma toplamıdır. kas lifleri daha fazla kasılma yaratabilmek için nöbetleşe kasılırlar, yani partnerimle ben gibi. birimiz dinleme süresi diğerinin çalışma süresi gibi.

  Bu teknik bilgiden sonra şunu demek isterim sinirsel bir mesaj ile kas kasılmaya başladığı andan itibaren besinden elde ettiğimiz enerji kan yolu ile kasa ulaşır ve kas lifleride bu çıkışa göre kasılır bu enerji ile beslenir. yaylı çalışmada gerilim zayıfken kasımıza 5 kg yük binerken gerilim orta seviyedeyken 10 kg gerilim en yüksekteyken 20 kg biner. sinir sistemi ilk aldığı kasılma uyarısı ile kasa 5 kg değerinde bir destek verir. fakat 10 ve 20 kg de vucut sonları oynar. diğer bir değişle 3 zamanlı bir kasılma yaşar bunlar enerji alımı, enerji açığı, ve borç ödeme. bu nedenle sakatlanma sabit ağırlıklara göre daha fazladır.


  Yayla evde çalışıpta sakatlanmış doktorun tavsiyesi ile bana yönlendirilmiş kişilerin sayısı dikkat çekecek kadar fazla diyebilirim.

  [Flexor hocan alıntı.]
  https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g-s-yay-ile-al-t18315.html
   

Sayfayı Paylaş