Programım-Sorularım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Provision tarafından 30 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Provision

Provision Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Boy 1.80 67 kiloyum.Bu program ilk başlangıç programım.1. ayımı bitiriyorum bu hafta.
    OMUZ BÖLGESİ: Halterle Oturarak Enseye İndirip Kaldırma 2x12
    Çift Dambıl Yana Açış 2x12
    SIRT BÖLGESİ : Makinada Enseye Çekiş 2x12
    Makinada Oturarak Karına Çekiş 2x12
    GÖĞÜS BÖLGESİ: Bench Press 2x12
    Makinada Yana açış 2x12
    BACAK BÖLGESİ: Leg Press 2x12
    Makinada Oturarak Bacak İtiş 2x12
    Makinada Oturarak Bacak Çekiş 2x12
    PAZU BÖLGESİ: Ayakta Halterle Pazu 2x12
    Oturarak Tek Dambıl Dizde Pazu 2x12
    ARKA KOL BÖLGESİ: Makinada (Telde) İtiş 2x12
    Sehpada Dips 2x12
    Karın Bölgesi : Mekik 2xmax
    Çakı 2xmax

Twist 5dk.Başlangıçtada 1 KM koşuyorum.Programıma dair Leg Press'i es geçiyorum çünkü 16 yaşındayım hala uzayabilirim ki uzamak istiyorum.Dipsi ayağımı bir tabureye koyarak yapmaya geçtim fakat daha 12 lik bir set çıkartamadım.Yılmadan 4 set halinde 6 tekrarlı set yapıyorum umarım 12 tekrarda yapabileceğim.Sormak istediğim şeyse şudur.Bu dalga beni fena şekilde sardı.Pazartesi gününden itibaren 3 gündür aralıksız gidiyorum ve bana kalsa 6 gün gidecem.Fakat ciddi manada tecrübeli bir arkadaşım böyle bir işin aptallık olacağını söyledi.''Kalbin yağ bağlar sonra nefesin tıkanır pişman olursun '' felen dedi.Bende merak ettim tabiki aslı astarı nedir? Tecrübeli abilerimin önerilerini,görüşlerini ve cevabını bekliyorum :)

2. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Hergün gitme isteğini kutluyorum ama vücudunu dinlendirmessen asla büyümezler. Kaslar büyürken gelişir gün aşırı gitmeye devam etmelisin.

3. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Teddie* kaslar dinlenirken gelişirdemekistedin heralde :) teddie ye katılıyorum. ben de ilk başladığımda enin gibi haftada 5 gün 6 gün gitmek isterdim bunu hocama sorunca şöyle demişti: hızlı giten atın b.ku seyrek düşer :D

Trapez~ bunu beğendi.
  4. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    3 aydan sonra bölge çalışmasına geçiceginde haftada 4 gün e çıkarıcaksın zaten milli sporcu olucak diyosan haftada 5-6 gün . ;) gün aşırı ideal . awesome senin hoca son noktayı koymuş bence

Sayfayı Paylaş