Programım Nasıl ve Önerileriniz (YARDIM)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Scipliton tarafından 12 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Scipliton

Scipliton Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8

Flexor hocamızın programı ve başka hocalarımızın da programlarını biraz karıştırıp böyle bir program yaptım,sırt dışında tüm bölgeleri çalıştıran bir program diye düşünüyorum.Geçen sene 2-3 ay v.g tecrübem vardı fakat uzun soluklu gidemedim.Bu sefer daha kararlıyım ve umarım seneye okullar açılana dek bu program ile biraz da olsa düzene sokmayı düşünüyorum.Sizce program nasıl olmuş ? Eklenmesi ya da çıkarılması gereken bi yer var mıdır ? Sırt hareketleri eklemedim çünkü hem çok sıkıcı hem de zor geliyor sırt hareketleri tabii işi bilen sizlersiniz :)

Ayrıca yeri mi bilemiyorum fakat bu konuda bunu da sormak isterim;Nasıl bir beslenme programi uygulamam lazım abilerim her sitede apayrı programlar var ben yeni başlıyor sayılırım sizin bana tavsiyeniz nedir bu konuda ? Antrenman sonrası protein alımı yapılması gerektiğini biliyorum fakat evde maalesef her zaman hayvansal proteinler olmuyor whey protein almak sizce mantıklı mı ? Yoksa neler yemem lazım yumurta ile bu iş yürür mü :D

Umarım yardımcı olan bir abimiz çıkar,İyi Forumlar.
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Mayıs 2015 ---
    Ayrıca haftada kaç gün kardiyo yapmalı ve karın hareketleri yapmalıyım ?

Son düzenleme: 12 Mayıs 2015
  2. Scipliton

Scipliton Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Yukarı !

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Biraz havada kalan sorular programını eleştirmek için senin hedefini , senin vücut kilonu , yağ oranını bazı şeyleri bilmek gerekli , öncelikle bicepsteki barbell curlı çıkarıyorsun veya dumbell curlu çıkarıyorsun.Göğüse bir hareket ekliyorsun.
    Salı bence ilk ayın diye olabilir ama ilerleyen zamanlarda günde 3 bölge girme.Sırtta çalışmanı öneririm.

4. Scipliton

Scipliton Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Boy 1.78 kilo 70 hocam.Acaba kardiyo kaç gün yapmalıyım ya da kardiyo yapmalı mıyım ?

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kardiyo biraz gereksiz gibi görünsede bunu programınıza bi seviye sokmanızda yarar vardır.Şuan pt veren bir antrenörün değişim günlüğünde bulk döneminde bile 1 gün kardiyo yaptığını gördüm zaten bencede doğrusunu yapmış.Kardiyo sana bağlı kendini sıkmıcak şekilde , kas kütlene katabolik bir durum yaratmıycak kadar yapılabilir.Yapmak veya yapmamak sizin elinizde hedefe nasıl gidiceğinize bağlı , 1.78 boyundasın büyük ihtimal ideal kilon 72-73 yağ oranın ne kadar düşerse görünüm o kadar müthiş olur ama bu konuda doğal yollu pek başarı elde etmek zordur.Beslenme-Antreman ikilisi ile ilgili yazıları okumanı öneriyorum.

6. Scipliton

Scipliton Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Hocam çok sağolun bilgiler için.

Son sorum şu ki hangi whey protein markasını önerirsiniz günlük protein ihtiyacımı whey protein olmadan karşılamam zor görünüyor çünkü

7. Scipliton

Scipliton Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Yukarı !

Sayfayı Paylaş