Programım hatalı mı? 16 Yaş, yeniyim...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve agbdlcs81 tarafından 22 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. agbdlcs81

agbdlcs81 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Selamlar :)

Salona gitmiyorum. 3kg x2 dumbbell ve koridor barfiksim var. Şu dumbbell fly, pull-over falan yaparken yatılan standı da kendimce ayarladım. Kassız yağsız sıska biriyim. 52kg 170 :)

Oradan buradan toplama saçma bir program uyguluyorum 1 haftadır.

Haftanın her günü: 1x60 sit up, 3x10 db fly, 3x10 pull-over, 2x20 biceps curl yapıyorum.

Bunlara ek olarak haftanın üç günü (cuma, pazar, salı), netten bulduğum 6 haftalık, gün geçtikçe ağırlaşan, barfiks, şınav ve mekik programı yapıyorum. (Barfiks 8 hafta sürecek, 2 hafta hazırlık. Çünkü şuan ancak negatif barfiks çekebiliyorum:))

Gördüğünüz üzere çorba :D

Haftanın her günü yaptığım o programı iptal mi etmeliyim, iptal edip haftanın 3 günü yaptığım programa mı eklemeliyim? Kafalar karışık :) Uçup kaçmayı beklemiyorum, biraz toparlanayım istiyorum... Salondaki techizatlar şart mı...?

Teşekkürler...

2. ayşeberfu

ayşeberfu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    buyume hormonunu ve cinsiyet hormonarini etkilememesi lazim agirlik bu yonden kötu fikir. 170 daha az agirlik kaldirip 170te seyredersen ne olacak? yuzme kursuna git stilleri ogren ucgen vucut da yaparsin boy da kas da lisede agirlik calisanlar kisa kaldi universitede bol zaman bulursun bir de hayvan gibi ye durmadan ye obur ol.

agbdlcs81 bunu beğendi.
  3. agbdlcs81

agbdlcs81 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Haklısınız ağırlık çalışmaktan vazgeçtim öyleyse. Zaten bir tek biceps curl sanırım boya dezavantajdı. Dumbbell la yapılan pullover, db fly falan boyu etkilemez sanırım yatarak yapılıyor?

Biceps curl yerine bicepsi hedef alacak şekilde barfiks çekerim hem boy uzar hem yine biceps çalışmış olurum.

Yemek konusunda her türlü abanayım mı yani, sıkıntı olmaz mı öyle?

Çok çok teşekkür ederim ellerinize sağlık :)

4. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    en iyisi bir şey taşıma sonuçta boya etki ediyor hiçbir şey taşımam ben mesela 3 metre boyum var

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

agbdlcs81 bunu beğendi.
  5. agbdlcs81

agbdlcs81 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Efendim? :oops:
    Yatarak ağırlık çalışmak boya etki ediyor mu ki peki? Göğüs için pull over ve db fly....

6. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    Ağırlık çalılmanın boya etki ettiği kanıtlanmamış bir şey. Duruş bozukluğun varsa onu düzeltebilirsin ağırlık çalışarak.

agbdlcs81 bunu beğendi.
  7. agbdlcs81

agbdlcs81 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler hocam, ironi olduğunu tahmin etmiştim :D

8. ayşeberfu

ayşeberfu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Farklı farklı yorumları internette ararsan bol miktarda bulursun. gelisim ve hormonlad konusunda en iyisini cocuk doktoruna danisip sormak lazim. agirlik calismak dogru mudur diye. benim fizyoloji dersinden edindigim bilgi bu yonde erken yasta ergenlik nasil boyda kisaliga sebep oluyorsa- ki ergenlik testesteron demektir. agirlik calisarak testesteron hormonunu arttirirsin. sth azalir ve boy uzamasi yavaslar. bir yorumum da su kemikler kalsifiye oldukca sertlesir esnekligi azalir ve enine buyur. boyuna buyumesi azalir. bunlar gercek bilgi. kas yapimi ise kemigin kalsifiye olmasini enine buyumesini arttirir. ben senin yerinde olsam cocuk doktoruna giderim. cocuk doktoru blue cagindaki genclerin gelisimiyle de ilgileniyor. kelebek stil yuzmeyi ogren mesela. bir de kas gelistirme egzersizlerinden sonra ayni kas icin esneme hareketleri de yapmak gerekiyor. onlati da arastirarak bulabilirsin stretching exercise diye google playde var
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Eylül 2015 ---
    postürunun düzgun olmasi boy uzamasina arti etkir tabiki bu dogru. bu sebeple ben yine yüz derim
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Eylül 2015 ---
    testesteron sthi azaltir. hatta soyle ergenlige kadar sth salgilanir. dokuda hucre bolunmesi bu hormonla alakali. ergenlikle birlikte cinsiyet hormonlari salgilanir sth baskilanir. sth cok azsa cucelik cok fazlaysa develik gorulur. aksini iddia eden de olacak simdi. iyisi mi doktora zor hayatini etkileyecek bor konuda hic üşenme bence

Son düzenleme: 22 Eylül 2015
    agbdlcs81 bunu beğendi.
  9. agbdlcs81

agbdlcs81 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ellerinize sağlık hocam...
    Riske girmeye gerek yok, barfikste çalışırım hem onu düşünmem hem üstüne boy için faydalı :)

Yüzmeyle uzaktan yakından alakam yok...

Esneme olayını uygulayacağım araştırdım. Bir yandan sürekli forumda da konuları inceliyorum zaten. Tekrar teşekkür ederim :)

10. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    Calisthenics antrenmanları yapabilirsin. Öyle de kas geliştirilebilir. İnternette güzel programlar vardır mutlaka düzgünce araştır. Önemli olan kasa o uyarıyı gönderebilmek ama sağlıklı bir şekilde ağırlık çalışan insandan daha güçsüz olursun onu da söyliyeyim.20 yaşından sonra ağırlık çalışmaya da başlarsın. Ama hem beslenmede hem de antrenmanın da disiplinli bazı şeyleri de araştırarak öğrenmelisin kendini geliştirmelisin.

agbdlcs81 bunu beğendi.
  11. agbdlcs81

agbdlcs81 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkür ederim hocam Calisthenics mantıklıymış hiç duymamıştım. Daha detaylı araştıracağım.

Çok teşekkür ederim size de :)

atraksiyonlu bunu beğendi.
  12. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    16 yaşında body olmaz bırak ağırlık altına girmeyi ergenliğini geçiştirmeye çalış yaşın çok küçük

Sayfayı Paylaş