programım hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve annenevdeyok tarafından 25 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. annenevdeyok

annenevdeyok Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    merhabalar 14 yaşındayım . 1.82 boy kilom 88. 4 ay salona gittim fakat bi etkisini göremedim. o yüzden evde devam ediyorum .ilk önce kilo vercem ondan sonra çalışmaya başlıcam. öncelikle omuzlarım geniş. kalıplıyım. 75 kiloya düşmek istiyorum. her gün evde koşu bandında 45 dk koşuyorum.youtubedeki 8 dakikalık karın egzersini yapıyorum ve Bacak incelten ve sıkılaştıran egzersiz hareketleri 9 - YouTube
    bunu yapıyorum. Uyguladığım diyet ;
    SABAH; 1.5 çay bardağı süt
    1,5 çay bardağı nesfit.
    Ara: 1 porsiyon meyve
    Öğle; 1 kase çorba veya 2 yemek kaşığı pilav veya 2 yemek kaşığı makarna
    4 yemek kaşığı sebze yemeği
    tam kase yoğurt
    1 dilim kepek ekmeği
    ARA: 2 porsiyon meyve
    AKŞAM:öğlenin aynısı
    ARA: 2 PORSİYON MEYVE

sizce yanlış yaptığım bişeyler var mı veya değiştirmem gereken ? fikirleriniz benim için çok önemli. şimdiden sağolun

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:47 ----------

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Akşamdan sonra gelen meyve öğünü , meyvelerde şeker var.Şekeri akşam tüketmeni önermem.
    Evde başarmak istiyorsan bu işi disiplinli olmalısın.Ben uzun süredir evde antreman yapıyorum o yüzden bir kaç deneyiyimi söylim.
    Beslenme konusunda forumumuzu iyi takip et , nesfiti=yulaf ezmesine çevirmeni tavsiye ederim.Kaşık olarak ölçün ilginç , ama sebze yemeklerini eksit etmemeye çalış , kepek ekmeği yerine tam tahıll öneririm , kepek ekmeğinin nasıl üretildiğin bilmeden yememek gerek.Ayrca ekmek yerine olduğu öğüne bi avuç ceviz koyulabilir veya ara öğünlere kuru üzümde koyulabilir.
    Koşu olayında , hiit cardioyu dene.Haftada 2 kereyle başla yavaş yavaş artırabilirsin rutinini.

Örnek başlagıç rutini :

5 dakika yürüyerek ısınma.
    2 dakika 12 hızda koşu
    2 dakika vücudu soğutmayacak hızda yürüyüş
    Böyle 4 dakikalık setler şeklinde 5 set yapıp 5 dakika yürüyüş yapmış olursun.

Hafta içerisinde hedef yağ yakımıysa , 5 günü aşmamak kaydıyla cardio yapabilirsin.Yanlız 45 i 40 a düşür.40 ıda geçme derim.3gün normal 2 gün hiit cardio rutiniyle gidebilirsin.Abs antremanını haftada 2 kez yapmanda uygundur.Yanı sıra şınav çekebilirsin , varyasyonlarını deniyebilirsin , evde dips yapabilirsin ( ben koltuk ile bilgisayar masası arasında yapıyorum :D ) , varsa barfiks için demir avantajdır..

annenevdeyok bunu beğendi.
  3. annenevdeyok

annenevdeyok Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    çok sağol kardeşim

Sayfayı Paylaş