Programım hakkında bir soru soracağım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hasanyilmaz tarafından 7 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. hasanyilmaz

hasanyilmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Computer Programmer
    Önceden bir spor salonuna gidiyordum orada hoca vardı flexor hocamızın verdiği programların aynılarını uyguluyorduk genelde fakat başladığım 15 gün falan oldu olmadı benim ameliyat meselem çıktı o yüzden uzun süre ara verdim başlamadan bitti şimdi tekrardan başladım 20 ekim den beri gidiyorum bu ayın 20 sinde 1 ay olacak yanlız benim şuanki gittiğim spor salonunda hoca yok daha doğrusu özel bir salon gibi en fazla benim haricimde 1 kişi oluyor yada tek çalışıyorum tüm aletler var koşu bandı vs hiç birisinde sınır yok kendim ne zaman bırakmak istersem o zaman bitiyor. Ben yeni başlayanlar bölümündeki ilk programla çalışıyorum bir gün gidip bir gün dinlenilen programla, ben gelişmesini görmeye başladım göğsüm şekil almaya başladı karın kaslarım ve kol kaslarım hafif şişmeye ve sertleşmeye başladı ayrıca evdede dumbell ile ufak tefek çalışmalar yapıyorum ara günlerde yani. Benim sorum şu şimdi bazı arkadaşlar program açıklamışlar mesela haftada ilk gittiği günde sırf omuz ve göğüs, ikinci günde kol ve sırt, üçüncü günde de karın ve bacak vb. demişler fakat ben böyle yapmıyorum gittiğim her gün de her bölgeye sırayla çalışıyorum, ilk önce koşu bandında koşup ısındıktan sonra; göğüs sonra sırt, omuz, ön kol, arka kol, kol, karın, bacak çalışıyorum daha sonrada hepsi bitince dumbell ve diğer ağırlıklarla extra hareketlerden yapıyorum öne geriye vs ne yaparsam yapayım hepsinde 4 er set 10 ar tane yapıyorum 40 - 40 oluyor hepsinden. Yani sizce bu yarar sağlarmı hocalarıma bir sorayım dedim. Bir diğer sorum ise ben ortalama 1 litre su içiyorum antrenman sırasında, ve set aralarında içiyorum mesela karın kası çalışırkende içiyorum o esnada karnım biraz şişiyor sudan dolayı bunların bi etkisi olurmu kötü yönde.. Yani suyu hangi aralıklarla içmem gerekir yoksa bir şartı yokmu. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Ayrıca resimlerimi üye fotoları bölümüne koymayı düşünüyorum 2 aydan sonra birde orada eksikliklerimi vb. yönleri değerlendirirsiniz.

Sayfayı Paylaş