Profesyonel Powerlifter yarışmacıları steroid kullanıyor mu?

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve Logannn tarafından 8 Mart 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. UçurtmaAvcısı

UçurtmaAvcısı Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Güray aydın hocamızın Twitch canlı yayınına katılmıştı makinetalha orda onun tahlil sonuçlarını canlı incelemişti Güray hoca . Lh fsh referans aralığındaydı . Total testo seviyesi doğal referans aralığının bir tık üstündeydi referans araligi 280-800 iken makinetalhanin 1052 idi . Güray hoca genetiğe bağlamıştı normalin bir tık üstünde testosu olmasını. Yayın geçmişini bulamadım çünkü Twitch kanalından silinmiş . Yani makinetalhanın testosu doğal olarak haftada 200mg testesteron enatathe kullanan birisiyle aynı testoya sahip ,genetik olarak şans bence .

2. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Sanki bir tıktan daha fazla üstünde gibi duruyor rakamlar. :)

3. UçurtmaAvcısı

UçurtmaAvcısı Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Lh fsh referans aralığındaydı hocam , ilaç olsa sıfır olması lazımdı . Güray hocamız ilaç olsaydı fsh lh sifirlanirdi , tek ilaç olma ihtimali tahlil vermeden tuvalete girip kısa ester enjeksiyon yapması lazım anca öyle lh fsh sifirlanmadan hemen tahlil vermesi lazım demişti

hermit bunu beğendi.
  4. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Bunlar film işler normal bir vücutta testo miktarı referans değerin üstünde olmaz 8 bile çok uç bir değer 10 olduğunda bu adamın fazla testosteronu vücudunu mahveder östrojen bombası bir adama dönüşür.Fake Natty denen dozlarda kullanıyorlar yarışmaya yakın bırakmaya kadar gidiyor durum ben de biliyorum kullanımın olduğunu sadece kimseyi karalamaya gerek yok...

NeverEnough ve hermit bunu beğendi.
  5. UçurtmaAvcısı

UçurtmaAvcısı Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Yani hocam haklısınız , yarışma zamanı dopingsiz çıkmak önemli zaten .

MrDiyar bunu beğendi.
  6. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Talha'nın vücudu cidden baya ilginç. İlaç alsa bile o boy o kilo o yağ oranına yılların bodycileri kolay kolay ulaşamıyor. Boyu 180 lerde 110 kilo falandı galiba. Oblik kasları görünecek kadar da defineydi. O boy kilo ve yağ oranında o kadar kütleli de durmuyor. Kemik ağırlığı çok yüksek olabilir

Mike tyson da öyle örneğin. O da 178 boy da 95 kilo altında yarışmıyordu. Kariyerinin sonlarında 110 kg lara çıkmıştı. Bu adam ilaç kullanıyor olabilir tabi ama sonuçta bodybuilder değil boksçu çok yüksek doz kullanmıyordur. Ama çok yüksek vücut ağırlığında ve define. Bu büyük ölçüde genetik kaynaklı bence

hermit bunu beğendi.
  7. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Mike Tyson ile ilgili dikkat çekici bir tesbit dinlemiştim bir videoda. Adamın en iyi zamanı olan 86-90 arası yani 20-24 yaşları arasında bile karın kasları belli değilken, 50 yaşından sonra six pack sahibi oldu. :)
    Hem vücut, hem de güç açısından genetik şüphesiz sınırları belirleyici en önemli unsur. Tyson zaten doğuştan güçlü bir adam, hocası onu sokak döğüşlerinde keşfetmiş. Sonra da onu almış ve adamın hayatı boks olmuş. Deli gücünün yanına aşırı disiplinli bir idman ve işinin ehli bir hoca da olunca tarihin en iyilerinden biri (kimilerine göre 86-90 arası Tyson en iyisidir) ortaya çıkmış.

8. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Aynen çok iyi genetiği olduğuna şüphe yok. 16 yaşındaki bir videosunu izlemiştim 210 lbs diyordu yani 95 kg. Çok bariz yağlı kesinlikle değildi maximum yüzde 13-15 arasıdır yağ oranı o zaman. Bir vücut geliştirmeci olmadığını bir boksör olduğunu düşünürsek o kilo için o yağ oranı 178 boyundaki biri için çok yüksek. Recoveryi hızlandırmak için almış olabilir ilaç tabi de sonuçta amacı hipertrofi olan birisi olmadığı için çok yüksek doz kullandığını sanmıyorum. Büyük ölçüde yapısı doğuştan

Genetik olarak böyle ağır büyük kişiler çıkabiliyor

9. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Hocam ben testo için yorum yaptım,myostatin ve kemik şekli gerçekten vücudu farklı şekillere götürebiliyor ayrıca Mike Tyson yağı alt vücuttan alanlardan isterse 120kg olsun yine çok kirli görünmez(tabi spor yaparken :) kassız kütlede gayet obez bir görüntü alabilir).

afka9 bunu beğendi.
  10. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Aynen hocam. Size katılıyorum ilaç konusunda ben de talha ve cenk in tamamen doğal olduğuna çok düşük bir ihtimal diyorum.

Bodybuilder dozunda kullanıyorlar mı emin değilim ama illa ki kullanıyorlardır

Bu işlerle baya ilgilenen birine sormuştum. Kendisi baya elit seviye sporcudur. Liftleri çok yüksekti

Daha önce hiç kür yapmadıysanız ufak bir kürle yüzde 20 ağırlık artışı sağlanabilir demişti 2 3 hafta içinde. Tabi vücut ağırlığı da 10 kilo artar demişti. İlaçların güç sporunda büyük bir etki verdiğini biliyordum ama bu kadar etki ettiğini bilmiyordum. Yüzde 20 ağırlık artışı çok ciddi bir rakam bence

Son düzenleme: 14 Eylül 2020
    hermit ve MrDiyar bunu beğendi.
  11. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Ya zaten ayrılmaz ikili gibi adamlarda (Strongman kastım), train ve tren. :)

afka9 bunu beğendi.
  12. UçurtmaAvcısı

UçurtmaAvcısı Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    İlaç mi doğal mı bilemem ama ben yaptıklarıyla gurur duyuyorum , yolları açık olsun

afka9 ve MrDiyar bunu beğendi.
  13. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Talhayı normal insan gibi yorumluyorsunuz da o cidden makine gibi. Salonda çalışmalarını vs görüyorum, kesinlikle normal değil. Hem atletik hem güçlü, o cüssede yerden tek hamlede kalkmak zor iş ama yapıyor herif :)
    Profesyonel sporcular kullanıyor mu kısmına gelirsek kullanır kullanmaz kimseyi ilgilendirmez bence. O seviyede bir yerlere gelme hedefi olan insanlar için her yol mübahtır. Kimisi dürüst olur söyler kimisi kaygılanır susar. Sonuç olarak izleyiciye birşeyler izletebiliyorsa sıkıntı yok.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 16 Eylül 2020
    UçurtmaAvcısı bunu beğendi.
  14. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Sıkıntı kullandığı halde kullanmadığını iddia edenler. Bu şekilde natürel sporculara kötü örnek oluyorlar ve suplementler hakkında yanlış yönlendiriyorlar.

15. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Supplement konusunda doğru düzgün bilgi verebilen yok zaten. Özellikle bizim toplumda amaçsız uygulamalar çok oluyor. X kişi şunu kullanıyor bak adamın vücuduna, liftlerine bende kullanmalıyım kafası var. Profesyonel hedefi/disiplini olmadan bu adamlar gibi çalışmaya beslenmeye çalışanlar var sonuç tabi ki hüsran oluyor. Standart vatandaşlarda vücuttan önce kafanın gelişmesi lazım

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. UçurtmaAvcısı

UçurtmaAvcısı Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
  17. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    UçurtmaAvcısı bunu beğendi.
  18. Kayra91

Kayra91 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Abi onu bunu bilmem de doping işi çok daha hızlı hale getiriyor ve ağırlıkların daha rahat kaldırılmasını sağlıyor. Rahat derken daha güçlü ve etkili. Makine Talha belki steroid kullanmıyor ama barizdir ki testo kullanmış. Benim testom 400 ve düşük, bu yüzden kullanmayı düşünüyordum ama riskleri de varmış. Zibilyon tane doping var, bilek güreşinde isimlerini heceliyorlardı, hepsi de farklı etken maddeli ve bazıları çok riskli. Yani kimler neler kullanmıyor ki.

Not: 800 testo bile bir erkekte ciddi bir değer. Üzerinin dışarıdan testo alınmadıkça mümkün olacağını sanmam.

19. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Bu test kesin bir şekilde kullandığını belgelemese de, kullanmadığını asla belirlemez. Çoluk çocuk avutma şekli. Anca işi bilmeyenler aa doğalmış der geçer.

UçurtmaAvcısı, MrDiyar ve NeverEnough bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş